Hoppa till sidans innehåll

2013


Placeringar för Valsängs tävlingsryttare under 2013

 

Kungsbacka RK 17 november Reg Häst Hopp

17:e Rebecca Jonsson - Carillo 120

 

Göteborgs FRK 17 november Reg Häst Dressyr

4:a Mikaela Bergström - Sineada Msv C:1

 

Partille RK 10 november Lok Häst Dressyr

2:a Emma Gunnarsson Princess LA:1

 

Lidköpings RK 2 november Lok Ponny Hopp

1:a Elsa Elonsson - Filippa IV kat B LC

2:a Linnéa Bidefors - Rips Moa kat C LB

 

Grevagårdens RF 19 oktober Reg Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors - Rips Moa kat C LB

5:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB

2:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB Stil

6:a Linnéa Bidefors - Rips Moa kat C LB Stil

3:a Linnéa Bidefors - Rips Moa kat C LB

 

Lysekils RF 8 juni Reg Häst Hopp

7:a Erica Johansson - Iris 120

6:a Erica Johansson - Iris 125

 

Uddevalla RF 13 oktober Lok Ponny Dressyr

1:a Linnea Lind - Pinoccio kat B LC:1

1:a Linnea Lind - Pinoccio kat B LB:1

 

Uddevalla RF 12 oktober Lok Häst Dressyr

1:a Emma Gunnarsson Princess LB:1

 

Stenungsunds HRF 6 oktober Lok Häst hopp

2:a Erica Johansson - Windsor 110

 

Trollhättans FRK 6 oktober Reg Häst Dressyr

3:a Elin Borglund - Cassandro Msv C2

8:a Emelie Algeröd - Cosmos Msv C:1

 

Div II Bulycke RF 6 oktober Lok Ponny Hopp

Laget kom på en 2:a plats för dagen 

I laget red: Isabela Pettersson - Jasmini, Mathilda Fernhagen - Rips Moa, Alizia Elonsson - Chabliz och Linnéa Bidefors - Kungsbro Dental

 

Lysekils RF 29 september Lok Reg Ponny Hopp

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Kalmar HSK 29 september Nat Ponny Hopp

4:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

6:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB+

 

Kungsbacka RK 22 september Reg Häst Dressyr

5:a Emelie Algeröd - Cosmos Msv C:2

 

Ljungby 20 september Nat Ponny Hopp

4:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

 

Mölndals RK 22 september Reg Häst Hopp

3:a Rebecca Jonsson - Carillo 130

 

Stenungsunds HRF Godishoppet 21 september Lok Ponny Hopp

3:a Elsa Elonsson - Filippa IV kat B LC

4:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

6:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB

 

Ale-Jennylunds RK 14 september Reg Häst Hopp

10:a Rebecca Jonsson - Carillo 120

 

Valsängs RF Pokaldressyren 8 spetember Reg Häst Dressyr

1:a Maria Cederquist - Da Capo Msv C:1 

1:a Elin Borglund - Cassandro LA:3

 

Valsängs RF Pokaldressyren 7 september Lok Ponny Dressyr

1:a Linnea Lind - Pinoccio kat B LC:1

 

Tanums RK 31 augusti Lok Ponny Hopp

1:a Elsa Elonsson - Filippa IV kat B LC

 

Baltic Cup Nat 30 augusti Ponny Hopp

8:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LA

8:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LA+

3:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LA

 

Göteborg HSK 25 augusti Lok Häst Hoppning

6:a Erica Johansson - Windsor 110

 

Orust RK 18 augusti Reg Häst Dressyr

2:a Elin Borglund - Cassandro Msv C:1

3.a Kristin Dahlberg - Da Capo Msv B:4

 

Grevagårdens RF 18 augusti Nat Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles C MsvB

 

Nygårds RS 17 augusti Lok Ponny Hopp

1:a Elsa Elonsson - Filippa IV kat B LD+

1:a Elsa Elonsson - Filippa IV kat B LC

2:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Norra Gotlands RK 10 augusti Lok Ponny Hopp

2:a Elsa Elonsson - Filippa IV kat B LC

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Föreningen Runstenen Eq 1 - 4 augusti Reg Nat Ponny Hopp

8:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LA

1:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

3:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvA

2:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C MsvB

 

Laholmsortens L RF 27 juli Reg Häst Dressyr

10:a Jenny Granlund - Astaire Msv C:1

 

Strömstads RK 17 -21 juli Reg Nat Ponny Häst Hopp

3:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

4:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C MsvB

1:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvA

 

Lilla Edets RK 17 -20 juli Reg Häst Dressyr

7:a Jenny Granlund - Astaire Msv C:1

5:a Jenny Granlund - Astaire Msv C:1

7:a Maria Cederquist - Da Capo LA:3

 

Ale-Jennylunds RK 28 - 30 juni Nat Reg Ponny Häst Hopp

11:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C MsvB

3:a Erica Johansson - Iris 120

1:a Erica Johansson - Iris 130

 

Bollebygds RK 16 juni Reg Häst Hopp

5:a Erica Johansson - Iris 120

 

Askims FRK 15 juni Reg Ponny Hopp

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB

4:a Linnéa Bidefors - Kungsbro Dental C LB

2:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB Stil

 

Valsängs RF 8-9 juni Lok Ponny Hopp

1:a Klara Lind - Arrak kat D LB

3:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

4:a Klara Lind - Arrak kat D LB

2:a Linnéa Bidefors - Rips Moa kat C LB+

 

Vänersborgs RF 8 juni Reg Häst Hopp

7:a Erica Johansson - Iris 120

6:a Erica Johansson - Iris 125

 

Strömsholms RSF 7 juni Nat Ponny Hopp

8:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA+

 

Bohuscupen Valsängs RF 2 juni Lok Ponny Hopp

Lagen kom på 4:e, 8:e och 12:e plats för dagen

I lagen red:  Alva Thörner - Oliver Gold, Moa Lind - O´Mallie, Pamela Pettersson - Jasmini, Elsa Elonsson - O'Briens Tayto, Ylva Magnuestam - Virdarnas Stroganoff, Mathilda Fernhagen - Milly, Felicia Thorslund - Deri Oceanic 56682, Linnea Lind - Cocktail, Sofie Siggelin - Kasper, Linda Brorstrom - Malisha, Klara Lind - Arrak och Ilona Thörner - Quite Alright 

Lagklass LD+ A:Inverkan

2:a Mathilda Fernhagen - Milly kat C

3:a Linda Brorström - Malisha kat C

4:a Olivia Rutgersson - Keimos Stanton kat D

5:a Klara Lind - Arrak kat D

 

Kungälv HSK 1 juni Reg Ponny Hopp

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB+

 

Åstorportens RF 31 maj - 2 juni Reg Nat Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

5:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

2:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

 

Billdals RK 26 maj Reg Häst Dressyr

2.a Kristin Dahlberg - Da Capo Msv C:2

4:a Eleonor Janson - Flambeau Msv C:2

6:a Mikaela Bergström - Dagobert Msv C:2

4:a Emelie Algeröd - Cosmos Msv C:1

1.a Kristin Dahlberg - Da Capo Msv B:4

 

Stenungsunds HRF 25 maj Lok Ponny Hopp

4:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LB

 

Nordhallands RK 25 maj Reg Häst Dressyr

3:a Elin Borglund - Cassandro Msv LA:3

 

Trollhättans SRF Nat Ponny Hopp

3:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LA

 

Bohuscupen Tjörns RK 19 maj Lok Ponny Hopp 

Lagen kom på 2:a, 3:e och 6:e plats för dagen

I lagen red:  Alva Thörner - Oliver Gold, Moa Lind - O´Mallie, Pamela Pettersson - Jasmini, Elsa Elonsson - O'Briens Tayto, Mathilda Fernhagen - Milly, Felicia Thorslund - Deri Oceanic 56682, Linnea Lind - Cocktail, Sofie Siggelin - Spero Amir, Linda Brorstrom - Malisha, Klara Lind - Arrak, Ilona Thörner - Quite Alright och Emma Fjellström - Beno

 

Fjälkestads RK 18-19 maj Nat Ponny Hopp

6:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

 

Ale-Jennylunds RK 12 maj Reg Häst Hopp

8:e Erica Johansson - Iris 110

13:e Erica Johansson - Iris 120

 

Trollhättans FRK 12 maj Reg Häst Dressyr

2:a Kristin Dahlberg - Da Capo Msv B:2

1:a Kristin Dahlberg - Da Capo Msv C:1

 

Skogslotten 12 maj Nat Ponny Hopp

7:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

 

Tanums RK 5 maj Lok Ponny Dressyr

Laget kom på 3:e plats för dagen

I laget red: Felica Larsson – Jesper, Maja Lind – Fantomens Hero, Michelle Marklund – Hembys Dylan och Olivia Olsson – Spike

Förklass LC:1

3:a Michelle Marklund – Hembys Dylan kat D

Lagklass LC:1

1:a Felicia Larsson – Jesper kat D

3:a Olivia Olsson – Spike kat D

 

Lysekils RF 4 maj Lok Häst Dressyr

1:a Elin Borglund – Cassandro LB:2

 

Lilla Edets RK 4 maj Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

 

Bohuscupen Strömstads RK 21 april Lok Ponny Hopp

Lagen kom på 2:a, 3:e och 6:e plats för dagen

I lagen red:  Alva Thörner - Oliver Gold, Moa Lind - O´Mallie, Pamela Pettersson - Jasmini, Elsa Elonsson - Chabliz, Mathilda Fernhagen - Milly, Felicia Thorslund - Deri Oceanic 56682, Linnea Lind - Cocktail, Sofie Siggelin - Spero Amir, Linda Brorstrom - Malisha, Klara Lind - Arrak, Ilona Thörner - Quite Alright och Emma Fjellström - Beno

Lagklass LD A:Stil

1:a Elsa Elonsson - O`Briens Tayto kat B

1:a Linda Brorström – Malisha kat C

1:a Sofie Siggelin - Spero Amir kat D

3:a Klara Lind - Arrak kat D

 

2:a Elsa Elonsson - O`Briens Tayto kat B LC

 

Div 1 Bulycke RF 14 april Reg Häst Dressyr

Laget kom på en 6:eplats för dagen

I laget red: Kristin Dahlström – Da Capo och Eleonor Jansson - Flambeau

Lagklass MsvC 2

1:a Kristin Dahlström – Da Capo

6:a Kristin Dahlström – A Dancer

 

Trollhättans FRK 13 april Reg Häst Hopp

15:e Rebecca Jonsson – Carillo 110

 

Bohuscupen Strömstads RK 7 april Lok Ponny Dressyr

Laget kom på 3:e plats för dagen

I laget red: Felica Larsson – Jesper, Maja Lind – Fantomens Hero, Michelle Marklund – Hembys Dylan och Olivia Olsson – Spike

Förklass LC:1

1:a Felicia Larsson – Jesper kat D

3:a Olivia Olsson – Spike kat D

 

Uddevalla RF 6 april Reg Ponny Hopp

1:a Elsa Elonsson - O`Briens Tayto kat B LC

 

Ljungby RK 5-7 april Nat Ponny Hopp

4:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

5:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

1:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LA

8:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

2:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvA

 

Div 1 Strömstads RK 31 mars Reg Häst Dressyr

Laget kom på en 4:e plats för dagen

I laget red: Mikaela Bergström – Saliene, Kristin Dahlström – Da Capo och Alexandra Lindgren - Corall

Förklass MsvC 1

2:a Kristin Dahlström – Da Capo

Lagklass MsvC 2

3:a Kristin Dahlström – Da Capo

6:a Mikaela Bergström – Saliene

 

Baltic Cup 29 - 31 mars Nat Ponny Hopp

5:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

 

Kungsbacka RK 24 mars Reg Häst Dressyr

1:a Mikaela Bergström – Dagobert MsvC 2

3:a Mikaela Bergström – Saliene MsvC 2

 

Alingsås RS 23 mars Reg Ponny Hopp

9:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

 

Stenungsunds HRF 16 mars Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LB+

9:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Grevagårdens RF 10 mars Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

 

Lysekils RF 9 mars Lok Ponny Hopp

2:a Alizia Elonsson – Chabliz kat LC

4:a Alizia Elonsson – Chabliz kat LB

 

Alingsås RS 24 feb Reg Ponny Hopp

10:e Linnéa Bidefors – Rips Moa kat C LB

8:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

Uppdaterad: 24 APR 2017 18:58 Skribent: Annica Jonsson
Epost: Adressen Gömd

Nästa styrelsemöte: 

 3 April kl. 18:00

 

  

Tjörns Sparbank

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Valsängs RF - Ridsport
Valsäng 155
47192 Klövedal

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link