Hoppa till sidans innehåll

2014


Placeringar för Valsängs tävlingsryttare under 2014

Resultat under införande !!!

 

Stenungsunds HRF Godishoppet 4 oktober Lok Ponny Hopp

1.a Felicia Thorslund - Deri Oceanic

 

Torslanda RK 21 september Distriktsmästerskap Ponny Dressyr

2:a Linnea Lind Cocktail kat D LB:1

3:a Inez Bülling - Casper kat D LB:1

2:a Linnea Lind Cocktail kat D LA:1

3:a Inez Bülling - Casper kat D LA:1

 

Kungsbacka RK 5 sept Reg Ponny Hoppning

5:a Doris Bülling - Dindro kat C LB

 

Div II Kungälvs HSK 6 september Lok Ponny Hopp

Laget kom på en 7:e plats. I laget red: Linda Brorström - O'Briens Tayto, Doris Bülling - Raspberry, Lisa Eriksson - milly och Sofie Siggeling - Hembys Dylan

Förklass LC A:0+A:0:

2:a Linda Brorström - O'Briens Tayto kat B

Lagklass LC A:1a

2:a Linda Brorström - O'Briens Tayto kat B

 

Ale-Jennylunds RK 31 augusti Reg Häst Hopp

12:a Rebeccca Jonsson - Carillo 120

 

Div II Tanums RK 30 augusti Lok Ponny Hopp

 

Förklass LC

5:a Lisa Eriksson - Milly klat C

 

Uddevalla RF 9 augusti Reg ponny Hopp

3:a Doris Bülling - Dindro kat C LA

 

Orust RK 2 augusti Lok Ponny Dressyr

2:a Inez Bülling - Casper

 

Strömstads RK 16 - 20 juli Reg Häst Hopp

6:a Rebecca Jonsson - Carillo 130

 

Lilla Edets RK 7 juli Reg Häst Dressyr

4:a Maria Cederquist - Kardemumma LA:3

 

Uddevalla RF 6 juli Reg Häst Hopp

3:a Rebecca Jonsson - Carillo 130

 

Färgelanda RK 30 juni Lok Ponny Dressyr

2:a Inez Bülling - Amaretto de la Vie LB för ungponny

 

Tjörns RK 28 - 29 juni Lok Häst Dressyr

1:a Kristin Dahlberg - Kardemumma LA:1

5:a Emma Gunnarsson - Princess LA:1

 

Bohuscupen Tjörns RK 8 juni Lok Ponny Hopp

Lagen kom på en 6:e och 8:e plats

I lagen red: Linnea Lind - Coctail, Alva Thörner - Quite Alright, Lisa Eriksson - Milly, Alva Thörner - Lillemons Super Glide, Lisa Andersson - Hebys Dylan, Julia Ericsson - Oliver Gold, Linda Brorström - O'Briens Tayto och Maja Lind - Pinoccio

Lagklass LD A:Inverkan

1:a Linda Brorström - O'Briens Tayto kat B

1:a Alva Thörner - Quite Alright kat C

3:a Lisa Andersson - Hembys Dylan kat C

 

Bohuscupen Billdals RK 6 juni lok Ponny Dressyr

Laget kom på en 4:e plats. I laget red Inez Bülling- Casper, Linnéa Bidefors - Quite Alright, Linnea Lind - Coctail och Klara Magnestam - Virdarnas Stroganoff

Förklass LB:1

3:a Inez Bülling- Casper

Lagklass LB:1:

1:a Inez Bülling- Casper

2:a Inez Bülling - Amaretto de la Vie

 

Div 1 Göteborgs HSK Reg Häst Dressyr

Laget kom på en 1:a plats 

I laget red: Elin Borglund - Cassandro, Jenny Granlund - Astaire, Alexandra Lindgren - Corall och Eleonor Jansson - Flambeau

 

Trollhättans FRK 25 maj Reg Häst Dressyr

2:a Emelie Algeröd - Cosmos MsvC:2

 

Lilla Edets RK 24 maj Reg Häst Hopp

3:a Rebecca Jonsson - Carillo 130

 

Bohuscupen Tanums RK 18 maj Lok Ponny Hopp

Lagen kom på en 4:e och 5:e plats

I lagen red: Linnea Lind - Coctail, Alva Thörner - Quite Alright, Lisa Eriksson - Milly, Alva Thörner - Lillemons Super Glide, Lisa Andersson - Hebys Dylan, Julia Ericsson - Oliver Gold, Linda Brorström - Spero Prides Pearl och Maja Lind - Pinoccio

Lagklass LD A:Inverkan

1:a Linda Brorström - O'Briens Tayto kat B

1:a Alva Thörner - Quite Alright kat C

2:a Lisa Eriksson - Milly kat C

 

Uddevalla RF 17 maj Lok Häst Dressyr

1:a Elin Strömstedt - Albany LB:1

5:a Elin Strömstedt - Albany LC:1

 

Bohuscupen Kongahälla RS 11 maj Lok Häst Dressyr

Laget kom på en 4:e plats. I laget red:  Inez Bülling - Jesper, Felicia Ericsson - Patricia S2 och Erica Wikunge - Hagens Cirrus

Lagklass LC:1

1:a Inez Bülling - Jesper 

 

Bohuscupen Strömstads RK 4 maj Lok Ponny Dressyr

Lagen kom på en 1.a och 5:e plats. i lagen red: Inez Bülling - Casper, Linnéa Bidefors - Rips Moa, Linnea Lind - Cocktail, Klara Magnestam - Virdarnas Stroganoff, Inez Bülling - Amaretto de la Vie, Doris Bülling - Dindro, Felicia Thorslund - Deri oceanic och mathilda Fernhagen - Kungsbro Dental

Förklass  LC:1

3:a Inez Bülling - Amaretto de la Vie kat C

3:a Inez Bülling Casper kat D

Lagklass LC:1

1:a Inez Bülling Casper kat D

 

 

Bohuscupen Strömstads RK 21 april Lok Ponny Hopp

Lagen kom på en 2:a och 4:e plats

I lagen red: Linnea Lind - Coctail, Alva Thörner - Quite Alright, Lisa Eriksson - Milly, Linda Brorström - O'Briens Tayto, Alva Thörner - Lillemons Super Glide, Lisa Andersson - Hebys Dylan, Linda Brorström - Spero Prides Pearl och Maja Lind - Pinoccio

Lagklass LD A:Inverkan

2.a Lisa Eriksson - Milly kat C

Lagklass LD A:Inverkan

1:a Linda Brorström - O'Briens Tayto kat B

2:a Linda Brorström - Spero Prides Pearl kat B

1:a Linnea Lind - Cocktail kat D LC A:0+A:0

 

 

Bohuscupen Lysekils RF 13 april Lok Häst Dressyr 

Laget kom på en 5:e plats

I laget reg Felicia Larsson - Jesper, Felicia Ericsson -Patricia S2, Erica Wikunge - Hagens Cirrus och Inez Bülling - bagheera Red

Lagklass

1:a Felicia Larsson - Jesper LC:1

Förklass

6:a Felicia Larsson - Jesper LC:1

 

Bohuscupen Orust RK 6 april Lok Ponny Dressyr

Förklass LC:1:

1:a Inez Bülling - Casper kat D

2:a Klara Magnestam - Virdarnas Stroganoff kat D

Lagklass LC:1:

1:a Inez Bülling - Casper kat D 

 

Kungsbacka RK 22 februari Reg Häst Hopp

11:a Rebecca Jonsson - Carillo 120

Uppdaterad: 24 APR 2017 21:50 Skribent: Annica Jonsson
Epost: Adressen Gömd

Nästa styrelsemöte: 

 3 April kl. 18:00

 

  

Tjörns Sparbank

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Valsängs RF - Ridsport
Valsäng 155
47192 Klövedal

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link