Hoppa till sidans innehåll

2012


Placeringar för Valsängs tävlingsryttare under 2012

 

Grevagårdens RF 7-8 dec Nat Ponny Hopp

4:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

4:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvA

 

Trollhättans FRK 24 nov Nat Häst Hopp

7:a Sanna Reuterwall – Explosiv 125

5:a Sanna Reuterwall – Explosiv 130

8:a Frida Reuterwall – Treneke 120

 

Vänersborgs RF 18 nov Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

3:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

 

Uddevalla RF 10 november Lok Ponny Hopp

1:a Pamela Pettersson - Jasmini kat B LC+

 

Borås FRK 1 nov Reg/Nat Ponny Hopp

7:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA+

 

Göteborgs FRK 28 okt Reg Häst Hopp

9:a Frida Reuterwall – Color of the Sagas 110

10:a Frida Reuterwall – Exposiv 120

 

Bollebygds RK 21 okt Reg Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB

 

Stenungsunds HRF 14 okt Lok Ponny Hopp

3:a Linnea Lind – Cocktail kat D LD+

4:a Pamela Pettersson - Jasmini kat B LD+

4:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Spekeröds RK 14 okt Reg Häst Dressyr

6:a Mikaela Bergström – Dagobert  Msv C:1

 

Björeröds RK 6-7 okt Reg Ponny Hopp

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Kalmar HSK 6 okt Nat Ponny Hopp

3:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

8:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C MsvB

 

Ljungby RK 21-23 sept Nat Ponny Hopp

8:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

8:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

12:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

 

Torslanda RK 23 sept Reg Ponny Dressyr

1:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C L:B1

 

Kungälvs HSK 22 sept Lok Ponny Hopp

4:a Elsa Elonsson Chabliz kat C LC

 

Askims FRK 16 sept Reg Häst Hopp

3:a Erica Johansson – Iris  120

 

Mölndals RK 15 sept Lok Ponny Hopp

5:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB

6:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

 

Ale-Jennylunds RK 2 sept Reg Häst Hopp

6:a Erica Johansson – Iris  125

1:a Erica Johansson – Iris  130

 

Baltic Cup Fredensborg 31 augusti Nat Ponny Hopp

5:a 2:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA

5:a 2:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LA+

 

Fjärås HR 25 augusti Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB

5:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB

 

Göteborgs HSK 18 augusti Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LC

4:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB A:Stil

1:a Linnéa Bidefors – Dr Giggles kat C LB A:Stil

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB A:Stil

 

Lilla Edets RK 4-5 aug Reg/Nat Häst Hopp

17:e Sanna Reuterwall – Explosiv 130

8:a Sanna Reuterwall – Explosiv 120

 

Riksmästerskapet 27 juli Reg Häst Hopp

5:a Erica Johansson – Iris 130

 

Strömstads RK 26 juli Reg Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

3:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C MsvB

 

Varbergs RK 21-22 juli Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB

8:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB

 

Lilla Edets RK 19-20 juli Lok/Reg Häst Dressyr

6:a Sanna Gustafsson – Casper L:C2

 

Ale-Jennylunds RK 8 juli Nat Häst Hopp

5:a Sanna Reuterwall – Explosiv 120

 

Dagstorpsortens RF 7 juli Reg Ponny Dressyr

3:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C Lagtävlan

1:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C L:A4

 

Lilla Edets RK 2 juli Reg Häst Dressyr

5:a Mikaela Bergström – Dagobert  Msv C:1

 

Ale Jennylunds RK 29 juni – 1 juli Reg/Nat Ponny/Häst Hopp

1:a Erica Johansson – Iris 130 cm

1:a Erica Johansson – Iris 120 cm

4:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

4:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LC

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB

3:a Linnéa Bidefors – Golden Oz kat D LB

 

Ale-Jennylunds RK 16 juni Lok Häst Dressyr

6:a Mikaela Bergström – Lekcija L:B0

 

Halmstads FRK 16 juni Reg Häst Hopp

2:a Erica Johansson – Iris 120

 

Askims FRK 16 juni Reg Ponny Hopp

2:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB Mountain Horse

 

Mölltorps RS 6 juni Reg Häst Hopp

3:a Erica Johansson – Iris  120

 

Kongahälla RS 6 juni Reg Ponny Dressyr

3:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C Lagtävlan

3:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C L:AP1

 

Bohuscupen Tanums RK 3 juni Lok Ponny Hopp

Laget kom på en 3:e plats för dagen:  Alizia Elonsso – Chabliz, Klara Lind – Arrak, Sofie Siggelin – Dream Boy och Ylva Magnestam – Virdarnas Stroganoff.

Lagklass Privat LD A:Stil

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C

3:a Klara Lind Arrak kat D

 

Nygårds RS 2 juni Reg Ponny Dressyr

1:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C L:A4

 

Bohuscupen Final Orust RK 27 maj Lok Häst Dressyr

Laget kom på 6:e plats för dagen: Emma Gunnarsson - Princess, Helen Strömstedt - James Joyce, Linnéa Windahl Strömblad - Emira och Elin Strömstedt - Lanárt.

 

Trollhättans FRK 27 maj Reg Häst Dressyr

6:a Mikaela Bergström – Dagobert  Msv C:1

4:a Mikaela Bergström – Dagobert  Msv C:2

 

Billdals RK 26 maj Lok Häst Dressyr

4:a Mikaela Bergström – Lekcija L:C2

 

Sveland Cup Stenungsunds HRF 20 maj Reg Häst Hopp

11:e Johanna Gustafson – Silvretta LC

 

Sveland Cup Stenungsunds HRF 19 maj Reg Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB

6:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

 

Bohuscupen Strömstads RK 13 maj Lok Häst Dressyr omg 2

Laget kom på 2:a plats för dagen: Emma Gunnarsson - Princess, Helen Strömstedt - James Joyce, Linnéa Windahl Strömblad - Emira och Elin Strömstedt - Lanárt.

Förklass LC:1

1:a Linnéa Windahl Strömblad - Emira

6:a Elin Strömstedt - Lanárt

Lagklass LC:1

6:a Elin Strömstedt - Lanárt Privat

2:a Emma Gunnarsson - Princess Lektion

 

Ale-Jennylunds RK 12-13 maj Reg Häst Hopp

15:e Erica Johansson - Windsor 115

13:e Erica Johansson - Iris 120

5:a Erica Johansson - Iris 120

16:e Erica Johansson - Windsor 120

8:a Rebecca Jonsson - Carillo 125

 

Pokalhoppet Valsängs RF 12-13 maj Lok/Reg Ponny Hopp

1:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LD+

2:a Stephanie Gårdman - Blue Eyed Ghost kat C LD+

4:a Klara Lind - Arrak kat D LD+

6:a Ylva Magnestam - Virdarnas Stroganoff kat D LD+

1:a Linnéa Bidefors - Aircraft kat C LC

3:a Alizia Elonsson - Chabliz kat C LC

2:a Linnéa Bidefors - Kungsbro Dental kat C LB

3:a Linnéa Bidefors - Golden Oz kat C LC

4:a Ylva Magnestam - Virdarnas Stroganoff kat D LC

1:a Linnéa Bidefors - Aircraft kat C LB Mountain Horse

4:a Linnéa Bidefors - Kungsbro Dental kat C LB Mountain Horse

3:a Linnéa Bidefors - Aircraft kat C LB+

 

Lilla Edets RK 6 maj Reg Ponny Hopp

5:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB

3:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

7:a Alizia Elonsson – Chabliz kat C LC

 

Trollhättans SR 26 maj Reg Häst Hopp

4:a Sanna Reuterwall – Explosiv 120

7:a Frida Reuterwall – Treneke 120

5:a Sanna Reuterwall – Explosiv 130

 

Stenungsunds HRF 20 maj Reg Häst Hopp

4:a Frida Reuterwall – Color of the Sagas 120

 

Ale-Jennylunds RK 12-13 maj Reg Häst Hopp

13:e Erica Johansson – Iris 120

15:e Erica Johansson – Windsor 115

5:a Erica Johansson – Iris 120

16:e Erica Johansson – Windsor 120

 

Ätrabygdens RK 6 maj Reg Häst Hopp

6:a Sanna Reuterwall – Explosiv 120

9:a Frida Reuterwall – Treneke 120

 

Bohuscupen Lysekils RF 6 maj Lok Ponny Dressyr

Förklass L:C1

1:a Rebecca Bidefors – Kasper

 

Bohuscupen Valsängs RF 29 april Lok Häst Dressyr

Laget kom på 3:e plats för dagen

I laget red: Helen Strömstedt – James Joyce, Elin Strömstedt – Lanart, Sanna Gustafsson – Tango och Linnéa Windahl Strömblad – Emira

Förklass L:C1

 1:a Sanna Gustafsson – Casper L:C1

3:a Elin Strömstedt – Lanart

4:a Linnéa Windahl Strömblad – Emira

Lagklass L:C1

2:a Emma Gunnarsson – Prinsess

3:a Elin Strömstedt – Lanart

 

Valsängs RF 28 april Reg Ponny Dressyr

4:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C L:A1

3:a Olivia Olsson – Chopin A.M kat C Lagtävlan

 

Gislaved – Anderstops RK 28 april Reg Ponny Hopp

3:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LB+

5:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LA

 

Bohuscupen Munkedals RF  15 april Lok Ponny Dressyr

Laget kom på 3:e plats för dagen

I laget red: Sara Bergenson – Malisha, Linnéa Bidefors – Kungsbro Dental, Stephanie Gårdman – Blue Eyed Ghost och Klara Magnestam – Virdarnas Stroganoff

Förklass LC:1

3:a Linnéa Bidefors – Kungsbro Dental kat C L:C1

 

Partille RK 15 april Lok Häst Dressyr

2:a Sanna Gustafsson – Casper L:C1

3:a Emma Gunnarsson – Prinsess L:C1

 

Uddevalla RK 9 april Reg Ponny Hopp

1:a Linnéa Bidefors – Aircraft kat C LC

3:a Linnéa Bidefors – Kungsbro Dental kat C LC

 

Kungsbacka RK 8 april Nat Häst Hopp

5:a Erica Johansson – Iris 120

 

Göteborgs FRK 31 mars Lok/Reg Häst Hopp

9:a Erica Johansson – Iris 120

2:a Erica Johansson – Iris 130

 

7:a Johanna Gustafson – Silvretta 100

3:a Frida Reuterwall – Treneke 130

 

Lidköpings RK 4 mars Reg Häst Hopp

8:a Rebecca Jonsson – Carillo 110

18:e Erica Johansson – Iris 120

 

Trollhättans FRK 12 feb Reg Häst Hopp

14:e Erica Johansson – Iris 120

10:a Erica Johansson – Iris 110

14:e Rebecca Jonsson – Carillo 110

Uppdaterad: 12 MAJ 2013 11:21 Skribent: Annica Jonsson

Nästa styrelsemöte: 

 3 April kl. 18:00

 

  

Tjörns Sparbank

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Valsängs RF - Ridsport
Valsäng 155
47192 Klövedal

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link