Valsängs RF 2013-06-08 - 2013-06-09
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2013-06-09 kl. 21:12
Klass 1 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
Klass 1 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
Klass 1 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D
Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
Klass 5 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
Klass 5 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D
Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori C Avd. B
Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori D Avd. B
Klass 77 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
Klass 77 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
Klass 77 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning Lätt B+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 8 - Hoppning Lätt B+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 8 - Hoppning Lätt B+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 8 - Hoppning Lätt B+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
4 anmälda, 4 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Mire ÅströmRMS Mirja  
 Stenungsunds HRFMolstabergs Action man RWM 34 - Twyford Marchog WSB 13197048,80
1Isabela PetterssonJasmini  
 Valsängs RFGlansevin Gadabout RW031,72
1Mollie ÖrtendahlSkimmra  
 Stenungsunds HRFHeniarth Yarra-Glen WSB 58114 - Twyford My Man RWM 27045,53
1Mathilda FernhagenOliver Gold  
 Valsängs RFNicolas G 423 - Goldör 366052,20
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
5 anmälda, 5 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Klara MagnestamMa Belle  
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF038,28
1Alva ThörnerLillemons Super Glide  
 Valsängs RFSimberg Hip Hop - Coed Coch Endor036,21
1Moa MattssonSweet Peggy  
 Sotenäs FKPower Boy RP - Hondsrug Flamingo H14486044,42
1Sara OlofssonHembys Florian  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ RNF 100 - Skogs Max RNF 47047,56
 
5Linda BrorstromMalisha  
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton447,27
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D
6 anmälda, 6 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Elin HellströmMalaco  
 Stora Höga RKOkänd - Okänd044,97
1Emma-Nellie ÖrtendahlEaster Bego  
 Stenungsunds HRFGolden Dream - Pepe 220028889037,12
1Elin SkoglundNickolina  
 Kållereds RFVerona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF039,36
 
4Moa LindO´Mallie  
 Valsängs RFOkänd - Okänd437,74
5Molly Rauner-BohlinBogiflower  
 Munkedals RKOrchinard Boginov - Goldwinds Empires DesignUte. 
5Ylva MagnestamVirdarnas Stroganoff  
 Valsängs RFSörbys O´Boy 133 - Hoekshors Denny 34Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klassen sponsras av Hööks Ridsport
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Matilda DavidssonCristalls Jarad   
 Munkedals RKPriory Dallas - Peregrin037,86019,22
2Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad044,87021,13
3Anna ÅströmWhoopy   
 Stenungsunds HRFCiejans Benji - Hondsung Raspetin049,64021,17
4Frida BotöEdenhof Merika   
 Sotenäs FKHöjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF040,08023,52
 
5Isabela PetterssonJasmini   
 Valsängs RFGlansevin Gadabout RW036,06025,16
6Lina AllenPanik   
 Kungsbacka RKIntrig - Stuifakker`s Chico052,30026,13
7Sara MentzerBellfire Samott   
 Bohusläns HSKOkänd042,19027,28
8Elsa ElonssonO`Briens Tayto   
 Valsängs RFOkänd - Okänd042,02027,76
9Mathilda FernhagenOliver Gold   
 Valsängs RFNicolas G 423 - Goldör 366051,88030,24
10Felicia ThorslundDeri Oceanic 56682   
 Valsängs RFDyfed Brigadier 36741 - Llwynan Birtday Boy 21839044,94030,65
11Ida EdinPokemon   
 Norra Älvsborgs RKOkänd051,17032,71
12Mollie ÖrtendahlSkimmra   
 Stenungsunds HRFHeniarth Yarra-Glen WSB 58114 - Twyford My Man RWM 27050,83431,47
13Mire ÅströmRMS Mirja   
 Stenungsunds HRFMolstabergs Action man RWM 34 - Twyford Marchog WSB 13197047,62Ute. 
14Maja JonassonIpsylon van het Zwarteinde   
 Munkedals RKJeffrey 22780 - Gavroche de la Noue557,73  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klassen sponsras av Hööks Ridsport
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Stenungsunds HRFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody040,73020,24
2Rebecca BorgPiccolo   
 Munkedals RKOkänd - Okänd043,84020,63
3Amanda AndermårdFerdinand   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd042,50023,94
 
4Ellen LindeMiss Chanelle   
 Norra Älvsborgs RKOkänd045,37025,30
5Michelle PeterssonHembys Donatella   
 Färgelanda RKMiclas Activ RNF 100 - Vernon´s Peeping Tom RNF 114 N041,60025,74
6Klara MagnestamMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF042,84027,66
7Linda BrorstromMalisha   
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton044,72028,31
8Alva ThörnerLillemons Super Glide   
 Valsängs RFSimberg Hip Hop - Coed Coch Endor040,22029,16
9Karin HullingWildberry   
 Stora Höga RKWilloway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS051,36432,61
10Maria KinhultBrio   
 Eds RSWilloway Goldigger - Prinsen445,43  
11Elvira StrömSilver Boy   
 Frillesås R&KKOkänd - Okänd447,88  
12Alma JärpemarkChilli Pepper   
 Eds RSOkänd452,63  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Klassen sponsras av Hööks Ridsport
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Sara OlofssonHembys Florian  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ RNF 100 - Skogs Max RNF 47051,48
1Felicia SjögrenCS Bell Tara II  
 Stenungsunds HRFBocaccio Arden - Revel Shampagne RW 23045,22
1Moa MattssonSweet Peggy  
 Sotenäs FKPower Boy RP - Hondsrug Flamingo H14486044,30
 
4Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  
 Lilla Edets RKMinotauros - Hellekis Timjan662,87
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt D+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klassen sponsras av Hööks Ridsport
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Josefina RogestedtElectra   
 Stenungsunds HRFOkänd046,96024,74
2Sara MinnberghBianca   
 Hällingsjö RFOkänd - Okänd041,98025,00
3Louise H AnderssonJust Bibo   
 Orust RidklubbVarus - Diplomat042,29025,18
 
4Sofie HernqvistCocco   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd050,93028,39
5Sofie SiggelinSpero Amir   
 Valsängs RFArmaani FA 287/92 - Karaff FA 508/88045,51028,51
6Emma-Nellie ÖrtendahlEaster Bego   
 Stenungsunds HRFGolden Dream - Pepe 220028889041,23422,12
7Moa LindO´Mallie   
 Valsängs RFOkänd - Okänd048,27646,03
8Linnea FahlesonGentel   
 Lysekils RFOkänd442,39  
9Elin SkoglundNickolina   
 Kållereds RFVerona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF446,44  
10Ylva MagnestamVirdarnas Stroganoff   
 Valsängs RFSörbys O´Boy 133 - Hoekshors Denny 34Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Klassen sponsras av Hööks Ridsport
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Elin HellströmMalaco  
 Stora Höga RKOkänd - OkändUte. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klassen sponsras av Sveland Djurförsäkringar
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Matilda DavidssonCristalls Jarad   
 Munkedals RKPriory Dallas - Peregrin044,23018,71
2Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd051,80019,91
3Frida BotöEdenhof Merika   
 Sotenäs FKHöjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF046,76020,80
 
4Elsa ElonssonO`Briens Tayto   
 Valsängs RFOkänd - Okänd050,43022,73
5Anna ÅströmWhoopy   
 Stenungsunds HRFCiejans Benji - Hondsung Raspetin057,06023,92
6Lina AllenPanik   
 Kungsbacka RKIntrig - Stuifakker`s Chico059,66025,56
7Sara MentzerBellfire Samott   
 Bohusläns HSKOkänd047,75028,05
8Maja JonassonIpsylon van het Zwarteinde   
 Munkedals RKJeffrey 22780 - Gavroche de la Noue049,96030,01
9Felicia ThorslundDeri Oceanic 56682   
 Valsängs RFDyfed Brigadier 36741 - Llwynan Birtday Boy 21839055,73031,05
10Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad051,47427,48
11Ida EdinPokemon   
 Norra Älvsborgs RKOkänd569,69  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
Klassen sponsras av Sveland Djurförsäkringar
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Doris BüllingSpero Prides Pearl  
 Stenungsunds HRFWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin RNF 96056,73
2Sanna AndrénBirr Colm  
 Landvetter RSOkänd - Okänd464,49
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klassen sponsras av Sveland Djurförsäkringar
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Rebecca BorgPiccolo   
 Munkedals RKOkänd - Okänd04,10019,19
2Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Stenungsunds HRFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody045,45021,19
3Julia LundbergAlex   
 Kungsbacka RKOkänd - Okänd041,47022,02
4Ebba Nyman/HanssonChantelle   
 Uddevalla RFCoulthard - Linksbury Royalist RW 82045,53022,61
5Emelie AnderssonDusty   
 Uddevalla RFOkänd048,72022,96
 
6Ebba Nyman/HanssonRobin   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd047,80023,96
7Ilona ThörnerQuite Alright   
 Valsängs RFQuite Easy 958 - Linksbury Royalist RW 82049,99024,05
8Amanda AndermårdTroya Miss Magic   
 Kungälvs HSKMagic Dancer RP 152 - Okänd046,94024,15
9Klara NilsdotterMarrondales Mireille   
 Tanums RidklubbPedro - Monday Moscan He046,89024,72
10Irma LindbergSimba   
 Kongahälla RSChantal xx - Okänd052,37025,32
11Maria KinhultBrio   
 Eds RSWilloway Goldigger - Prinsen053,36025,48
12Elvira StrömSilver Boy   
 Frillesås R&KKOkänd - Okänd052,58030,74
13Amanda AndermårdFerdinand   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd044,65429,09
14Alma JärpemarkChilli Pepper   
 Eds RSOkänd051,11429,23
15Michelle PeterssonHembys Donatella   
 Färgelanda RKMiclas Activ RNF 100 - Vernon´s Peeping Tom RNF 114 N446,29  
16Doris BüllingRaspberry   
 Stenungsunds HRFVermont - Silverlea buckskin RNF 96854,72  
17Karin HullingWildberry   
 Stora Höga RKWilloway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFSUte.   
17Ellen LindeMiss Chanelle   
 Norra Älvsborgs RKOkändUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Klassen sponsras av Sveland Djurförsäkringar
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Felicia SjögrenCS Bell Tara II  
 Stenungsunds HRFBocaccio Arden - Revel Shampagne RW 23052,73
1Alicia NilssonZanadu  
 Stora Höga RKMinotauros RP 114 - Zansibar052,65
1Viktoria DahlinDimmans Dito  
 Kungälvs HSKFredriksbergs Dizney RNF 98 - Dennie RNF 37-S052,13
 
4Sara OlofssonDimmans Elton  
 Stenungsunds HRFFredriksbergs Dizney RNF 98 - Silverlea Buckskin RNF 2092451,69
5Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  
 Lilla Edets RKMinotauros - Hellekis Timjan1886,08
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klassen sponsras av Sveland Djurförsäkringar
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Linda HanssonPhoenix   
 Färgelanda RKOkänd - Okänd050,79022,29
2Oline KristianssonHembys Bellona Blanca   
 Mölltorps RSMiclas Activ - Vernons Peeping Tom053,79022,83
3Louise H AnderssonJust Bibo   
 Orust RidklubbVarus - Diplomat048,20022,93
4Alicia NilssonLoona-May   
 Stora Höga RKOkänd - Okänd054,22025,14
 
5Cajsa SoberonCashel Bay Benny   
 Varbergs RKCastle Side JJ053,11026,62
6Victoria ZetterströmPreston   
 Billdals RKOkänd - Okänd055,31027,30
7Frida StammCasey   
 Trollhättans SRJanus - Värnbergs Neptunus054,04540,22
8Linnea LindCocktail   
 Valsängs RFCortez - Okänd052,47642,40
9Sofia OsbergQuackly Flight   
 Munkedals RKOkänd - Okänd051,51820,53
10Klara LindArrak   
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29447,54  
11Josefina RogestedtElectra   
 Stenungsunds HRFOkänd452,26  
12Sofie HernqvistCocco   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd454,27  
13Linnea FahlesonGentel   
 Lysekils RFOkänd864,01  
14Sofie SiggelinSpero Amir   
 Valsängs RFArmaani FA 287/92 - Karaff FA 508/88Ute.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Klassen sponsras av Sveland Djurförsäkringar
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Alva Vikström LeijonCarnhill Pride  
 Trollhättans SRMoores Clover - Okänd051,66
1Rebecca JonssonSörbys Simona  
 Valsängs RFRodlease Dancing Gold - Gentleman057,56
 
3Alva Vikström LeijonFinbar  
 Trollhättans SRFrederiksminde Hazy Move - Wings of Victory449,72
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Emelie AnderssonDusty   
 Uddevalla RFOkänd052,07029,09
2Ebba Nyman/HanssonChantelle   
 Uddevalla RFCoulthard - Linksbury Royalist RW 82048,61036,41
 
3Amanda AndermårdTroya Miss Magic   
 Kungälvs HSKMagic Dancer RP 152 - Okänd448,52  
4Klara NilsdotterMarrondales Mireille   
 Tanums RidklubbPedro - Monday Moscan He450,10  
5Irma LindbergSimba   
 Kongahälla RSChantal xx - Okänd451,36  
6Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd1883,54  
7Ebba Nyman/HanssonRobin   
 Uddevalla RFOkänd - OkändUte.   
7Julia LundbergAlex   
 Kungsbacka RKOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Sanna AndrénBirr Colm  
 Landvetter RSOkänd - Okänd056,50
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Alicia NilssonZanadu  
 Stora Höga RKMinotauros RP 114 - Zansibar054,33
1Frida PetterssonGolden Oz  
 Valsängs RFMinotauros - Okänd045,25
 
3Viktoria DahlinDimmans Dito  
 Kungälvs HSKFredriksbergs Dizney RNF 98 - Dennie RNF 37-S452,85
4Sara OlofssonDimmans Elton  
 Stenungsunds HRFFredriksbergs Dizney RNF 98 - Silverlea Buckskin RNF 20921642,69
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Klara LindArrak   
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29051,68032,00
2Cajsa SoberonCashel Bay Benny   
 Varbergs RKCastle Side JJ053,77033,49
3Oline KristianssonHembys Bellona Blanca   
 Mölltorps RSMiclas Activ - Vernons Peeping Tom051,41425,21
 
4Linda HanssonPhoenix   
 Färgelanda RKOkänd - Okänd449,47  
5Frida StammCasey   
 Trollhättans SRJanus - Värnbergs Neptunus459,09  
6Emelie AnderssonDream Magic Samott   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd462,00  
7Sofia OsbergQuackly Flight   
 Munkedals RKOkänd - Okänd850,24  
8Victoria ZetterströmPreston   
 Billdals RKOkänd - OkändUte.   
8Linnea LindCocktail   
 Valsängs RFCortez - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Alva Vikström LeijonCarnhill Pride  
 Trollhättans SRMoores Clover - Okänd054,20
2Alva Vikström LeijonFinbar  
 Trollhättans SRFrederiksminde Hazy Move - Wings of Victory853,63
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori B
8 anmälda, 8 startande, 6 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1SagaStina JohanssonO´boy  
 Stenungsunds HRF 063,67
1Felicia ThorslundDeri Oceanic 56682  
 Valsängs RFDyfed Brigadier 36741 - Llwynan Birtday Boy 21839061,53
1Isabela PetterssonJasmini  
 Valsängs RFGlansevin Gadabout RW044,98
1Maja JonassonIpsylon van het Zwarteinde  
 Munkedals RKJeffrey 22780 - Gavroche de la Noue064,36
1Lina AllenPanik  
 Kungsbacka RKIntrig - Stuifakker`s Chico065,43
1Mire ÅströmRMS Mirja  
 Stenungsunds HRFMolstabergs Action man RWM 34 - Twyford Marchog WSB 13197063,94
 
7Smilla BerntssonSterre  
 Nääs RFOkänd - OkändUte. 
7Smilla BerntssonTrestenas Prozit  
 Nääs RFStackarps Billbau - Kirby Cane GraylingUte. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori C
5 anmälda, 5 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Julia HenrikssonMiami Lillibet  
 Uddevalla RFHocki - Lockinge Frederick054,39
1Louise Ivarsson FalkenbySharon  
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd048,65
1Emma LindbergTotte  
 Hällingsjö RFOkänd056,01
 
4Alva ThörnerLillemons Super Glide  
 Valsängs RFSimberg Hip Hop - Coed Coch Endor462,64
5Karin HullingWildberry  
 Stora Höga RKWilloway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS671,11
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning Lätt D bed. Clear Round Kategori D
5 anmälda, 5 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Izabella NilssonFountain Breeze  
 Billdals RKOkänd - Okänd053,41
1Denise Samuelsson-FribergTopsy Star  
 Stenungsunds HRFTop Nordpol - Ofero SPH 82 SP DK060,27
1Louise H AnderssonJust Bibo  
 Orust RidklubbVarus - Diplomat053,52
1Elvira RosenbergHenri Mick  
 Askims FKOkänd - Okänd056,09
 
5Alva StålnackeLidens Maybelline  
 Stall Adams RFCountach Campbell RC - Clifden Wind RCUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Anna ÅströmWhoopy   
 Stenungsunds HRFCiejans Benji - Hondsung Raspetin048,96022,11
2Ida SelinSörgårns Cindy   
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB042,68023,80
3Beata LianderJocke II   
 Mölndals RKEkelunds Bingo RW - Breccles Minstrel Boy RW047,45027,39
4Smilla BerntssonSterre   
 Nääs RFOkänd - Okänd038,23029,46
 
5Ida SelinDisney   
 Billdals RKOkänd044,37029,87
6Isabela PetterssonJasmini   
 Valsängs RFGlansevin Gadabout RW043,78030,44
7Felicia ThorslundDeri Oceanic 56682   
 Valsängs RFDyfed Brigadier 36741 - Llwynan Birtday Boy 21839049,42034,36
8SagaStina JohanssonO´boy   
 Stenungsunds HRF 049,44035,11
9Maja JonassonIpsylon van het Zwarteinde   
 Munkedals RKJeffrey 22780 - Gavroche de la Noue051,47036,20
10Mire ÅströmRMS Mirja   
 Stenungsunds HRFMolstabergs Action man RWM 34 - Twyford Marchog WSB 13197052,74146,58
11Elsa ElonssonO`Briens Tayto   
 Valsängs RFOkänd - Okänd045,24427,98
12Lina AllenPanik   
 Kungsbacka RKIntrig - Stuifakker`s Chico056,60438,72
13Smilla BerntssonTrestenas Prozit   
 Nääs RFStackarps Billbau - Kirby Cane Grayling036,161242,47
14Beata LianderKenwood´s Cymro   
 Mölndals RKSteehorst Free Lance - Cwrtycadno Cadfridog448,01  
15Mathilda FernhagenOliver Gold   
 Valsängs RFNicolas G 423 - Goldör 366Ute.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Doris BüllingSpero Prides Pearl  
 Stenungsunds HRFWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin RNF 96457,80
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Julia HenrikssonMiami Lillibet   
 Uddevalla RFHocki - Lockinge Frederick047,25018,88
2Louise Ivarsson FalkenbySharon   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd041,45020,67
3Alizia ElonssonChabliz   
 Valsängs RFJoelsbo Coulthard - Linksbury Royalist RW 82043,43021,34
4Ebba Nyman/HanssonRobin   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd040,12023,26
 
5Sanna TegenfeldtPuddle   
 Stenungsunds HRFWestside Mirah045,22024,37
6Karin HullingWildberry   
 Stora Höga RKWilloway Goldigger RNF 127 NF - Silverlea Buckskin RNF 96 NFS051,89026,03
7Ilona ThörnerQuite Alright   
 Valsängs RFQuite Easy 958 - Linksbury Royalist RW 82048,53026,55
8Olivia RutgerssonRoyal Dimaz   
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF046,76027,46
9Frida ZetterlundOllies Lady Marmalade   
 Stenungsunds HRFTrevallion Quaker - Rookery Full Flight RWC 1054,28036,85
10Emma LindbergTotte   
 Hällingsjö RFOkänd042,57422,74
11Ebba Nyman/HanssonChantelle   
 Uddevalla RFCoulthard - Linksbury Royalist RW 82448,06  
12Linda BrorstromMalisha   
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton451,08  
13Doris BüllingRaspberry   
 Stenungsunds HRFVermont - Silverlea buckskin RNF 96457,80  
14Vilma Gånedahl -GagnerBakkedals Ná Me   
 Tanums RidklubbLaerkens Catch Me - Öxenholm Godot863,69  
15Alva ThörnerLillemons Super Glide   
 Valsängs RFSimberg Hip Hop - Coed Coch Endor1363,79  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Felicia SjögrenCS Bell Tara II  
 Stenungsunds HRFBocaccio Arden - Revel Shampagne RW 23048,23
1Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  
 Lilla Edets RKMinotauros - Hellekis Timjan045,07
 
3Sara OlofssonHembys Florian  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ RNF 100 - Skogs Max RNF 47451,43
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Izabella NilssonFountain Breeze   
 Billdals RKOkänd - Okänd041,18022,41
2Alicia NilssonLoona-May   
 Stora Höga RKOkänd - Okänd050,25028,35
3Charlotta Reskow LundbergLooyd   
 Clarebergs RKÖrnäs Sun Boy - Okänd045,15029,06
 
4Alva StålnackeLidens Maybelline   
 Stall Adams RFCountach Campbell RC - Clifden Wind RC051,75032,57
5Elvira RosenbergHenri Mick   
 Askims FKOkänd - Okänd046,30440,04
6Linnéa BideforsCedergårdens Irish Flight   
 Valsängs RFOkänd - Okänd448,30  
7Klara LindArrak   
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29448,49  
8Linnea LindCocktail   
 Valsängs RFCortez - Okänd562,83  
9Louise H AnderssonJust Bibo   
 Orust RidklubbVarus - Diplomat2180,44  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 0 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Cornelia Van Dommele-OlssonSalsmoses Princess   
 Uddevalla RFFirhøjs Papageno - Møllegårds Sinalco050,27021,89
2Fanny KullmyrGive Us A Buzz   
 Mölndals RKOkänd - Okänd051,40024,19
3Beata LianderJocke II   
 Mölndals RKEkelunds Bingo RW - Breccles Minstrel Boy RW056,40024,69
4Ellen Louise LianderJerry   
 Mölndals RKOkänd - Okänd056,09025,59
 
5Cornelia Van Dommele-OlssonLords Piccolo   
 Uddevalla RFOkänd058,21026,85
6Anna ÅströmWhoopy   
 Stenungsunds HRFCiejans Benji - Hondsung Raspetin058,29026,96
7Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd054,43028,35
8Ida SelinSörgårns Cindy   
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB051,60034,30
9Izabella NilssonMr C.I Rascal   
 Billdals RKOkänd055,20422,97
10Magda LianderAmadeus V   
 Mölndals RKThornberry Love Knot RW 86058,54428,40
11Fanny KullmyrPisazz   
 Mölndals RKZoy Gun - Filur053,16824,42
12Beata LianderKenwood´s Cymro   
 Mölndals RKSteehorst Free Lance - Cwrtycadno Cadfridog462,63  
13Ida SelinDisney   
 Billdals RKOkändUte.   
13Elsa ElonssonO`Briens Tayto   
 Valsängs RFOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Ebba Nyman/HanssonChantelle   
 Uddevalla RFCoulthard - Linksbury Royalist RW 82048,31025,86
2Ebba Nyman/HanssonRobin   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd048,34027,61
3Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Stenungsunds HRFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody051,04027,79
4Sanna TegenfeldtPuddle   
 Stenungsunds HRFWestside Mirah054,62033,11
5Kristin WikströmTesa   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd051,84035,60
 
6Olivia RutgerssonRoyal Dimaz   
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF054,89041,46
7Linnéa AntonssonHembys Laertes   
 Uddevalla RFMiclas Activ RNF - Moon Star RNF055,54425,36
8Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion058,48426,99
9Emelie AnderssonDusty   
 Uddevalla RFOkänd451,92  
10Irma LindbergSimba   
 Kongahälla RSChantal xx - Okänd452,61  
11Agnes JohanssonHembys Daphne   
 Stenungsunds HRFMiclas Activ - Bellamonte RNF 119453,76  
12Sara HerrströmRonja   
 Uddevalla RFStain Fritz458,25  
13Doris BüllingRaspberry   
 Stenungsunds HRFVermont - Silverlea buckskin RNF 96458,58  
14Alizia ElonssonChabliz   
 Valsängs RFJoelsbo Coulthard - Linksbury Royalist RW 82460,89  
15Ilona ThörnerQuite Alright   
 Valsängs RFQuite Easy 958 - Linksbury Royalist RW 82855,45  
16Frida ZetterlundOllies Lady Marmalade   
 Stenungsunds HRFTrevallion Quaker - Rookery Full Flight RWC 1Ute.   
16Annie KvilleboHeart of Honey   
 Bohusläns HSKSturmböe - Aga KhanUte.   
16Vilma Gånedahl -GagnerBakkedals Ná Me   
 Tanums RidklubbLaerkens Catch Me - Öxenholm GodotUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
1Felicia SjögrenCS Bell Tara II  
 Stenungsunds HRFBocaccio Arden - Revel Shampagne RW 23054,36
1Erica JohanssonDindro  
 Valsängs RFOkänd - Okänd058,91
1Alicia NilssonZanadu  
 Stora Höga RKMinotauros RP 114 - Zansibar056,58
1Frida PetterssonGolden Oz  
 Valsängs RFMinotauros - Okänd049,90
1Sara OlofssonDimmans Elton  
 Stenungsunds HRFFredriksbergs Dizney RNF 98 - Silverlea Buckskin RNF 2092051,59
1Viktoria DahlinDimmans Dito  
 Kungälvs HSKFredriksbergs Dizney RNF 98 - Dennie RNF 37-S052,42
 
7Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  
 Lilla Edets RKMinotauros - Hellekis TimjanUte. 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Linus KullmyrBollagh Ghost Buster   
 Mölndals RKOkänd - Okänd047,36024,99
2Oline KristianssonHembys Bellona Blanca   
 Mölltorps RSMiclas Activ - Vernons Peeping Tom054,06027,71
3Jonna WahlborgBen Clein   
 Stenungsunds HRFCalvin Klein - Värnbergs Orion057,14028,78
4Klara LindArrak   
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29052,53030,36
 
5Elin KarlssonAbove Board   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd054,08032,93
6Linnea LindCocktail   
 Valsängs RFCortez - Okänd053,43039,99
7Frida StammCasey   
 Trollhättans SRJanus - Värnbergs Neptunus062,86440,80
8Alicia NilssonLoona-May   
 Stora Höga RKOkänd - Okänd457,22  
9Emelie AnderssonDream Magic Samott   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd461,79  
10Kristin EinarssonFredriksbergs Nero   
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-854,12  
11Linnéa BideforsCedergårdens Irish Flight   
 Valsängs RFOkänd - Okänd855,44  
12Stina StenvikBergs jan   
 Kungsbacka RKOkänd - Okänd857,89  
13Iris JönssonKilloughey Faith Boy   
 Nordhallands RKKilloughey Clover - SharifabadUte.   
13Charlotta Reskow LundbergLooyd   
 Clarebergs RKÖrnäs Sun Boy - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
2 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Michelle HoffbackPoetic Expression  
 Torslanda RKPoetic Justice - Dunlewey Sonny Jim858,22
 
till toppen

Klass 77 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori B Avd. A
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
Stilpoäng
14 anmälda, 14 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningPoängTid
1Fanny KullmyrPisazz  
 Mölndals RKZoy Gun - Filur6353,16
 
2Beata LianderJocke II  
 Mölndals RKEkelunds Bingo RW - Breccles Minstrel Boy RW62,556,40
3Fanny KullmyrGive Us A Buzz  
 Mölndals RKOkänd - Okänd6051,40
3Magda LianderAmadeus V  
 Mölndals RKThornberry Love Knot RW 866058,54
5Anna ÅströmWhoopy  
 Stenungsunds HRFCiejans Benji - Hondsung Raspetin5658,29
6Cornelia Van Dommele-OlssonSalsmoses Princess  
 Uddevalla RFFirhøjs Papageno - Møllegårds Sinalco5450,27
7Elin SkogmanOboy  
 Tjörns RidklubbOkänd51,554,43
8Cornelia Van Dommele-OlssonLords Piccolo  
 Uddevalla RFOkänd49,558,21
8Beata LianderKenwood´s Cymro  
 Mölndals RKSteehorst Free Lance - Cwrtycadno Cadfridog49,562,63
10Ida SelinSörgårns Cindy  
 Billdals RKBostorp Bravad RW - Rotherwood State Occasion WSB4951,60
11Ellen Louise LianderJerry  
 Mölndals RKOkänd - Okänd47,556,09
12Izabella NilssonMr C.I Rascal  
 Billdals RKOkänd46,555,20
13Ida SelinDisney  
 Billdals RKOkändUte. 
13Elsa ElonssonO`Briens Tayto  
 Valsängs RFOkänd - OkändUte. 
 
till toppen

Klass 77 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori C Avd. A
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
Stilpoäng
18 anmälda, 18 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningPoängTid
1Linnéa BideforsKungsbro Dental  
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion63,558,48
 
2Olivia RutgerssonRoyal Dimaz  
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF6254,89
2Agnes JohanssonHembys Daphne  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ - Bellamonte RNF 1196253,76
4Sanna TegenfeldtPuddle  
 Stenungsunds HRFWestside Mirah55,554,62
5Irma LindbergSimba  
 Kongahälla RSChantal xx - Okänd5452,61
6Kristin WikströmTesa  
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd5251,84
7Emelie AnderssonDusty  
 Uddevalla RFOkänd5051,92
7Alizia ElonssonChabliz  
 Valsängs RFJoelsbo Coulthard - Linksbury Royalist RW 825060,89
9Ebba Nyman/HanssonChantelle  
 Uddevalla RFCoulthard - Linksbury Royalist RW 824948,31
9Sara HerrströmRonja  
 Uddevalla RFStain Fritz4958,25
9Ebba Nyman/HanssonRobin  
 Uddevalla RFOkänd - Okänd4948,34
12Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost  
 Stenungsunds HRFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody47,551,04
13Linnéa AntonssonHembys Laertes  
 Uddevalla RFMiclas Activ RNF - Moon Star RNF4755,54
14Ilona ThörnerQuite Alright  
 Valsängs RFQuite Easy 958 - Linksbury Royalist RW 824655,45
15Doris BüllingRaspberry  
 Stenungsunds HRFVermont - Silverlea buckskin RNF 9643,558,58
16Frida ZetterlundOllies Lady Marmalade  
 Stenungsunds HRFTrevallion Quaker - Rookery Full Flight RWC 1Ute. 
16Annie KvilleboHeart of Honey  
 Bohusläns HSKSturmböe - Aga KhanUte. 
16Vilma Gånedahl -GagnerBakkedals Ná Me  
 Tanums RidklubbLaerkens Catch Me - Öxenholm GodotUte. 
 
till toppen

Klass 77 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0, Stilbedömning i fas 1 Kategori D Avd. A
Kval till Mountain Horse Ponny Cup
Stilpoäng
14 anmälda, 14 startande, 1 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Marie Jannesson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningPoängTid
1Elin KarlssonAbove Board  
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd6154,08
 
2Jonna WahlborgBen Clein  
 Stenungsunds HRFCalvin Klein - Värnbergs Orion5957,14
3Kristin EinarssonFredriksbergs Nero  
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-51,554,12
3Linus KullmyrBollagh Ghost Buster  
 Mölndals RKOkänd - Okänd51,547,36
3Alicia NilssonLoona-May  
 Stora Höga RKOkänd - Okänd51,557,22
6Linnea LindCocktail  
 Valsängs RFCortez - Okänd50,553,43
7Klara LindArrak  
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 294952,53
8Oline KristianssonHembys Bellona Blanca  
 Mölltorps RSMiclas Activ - Vernons Peeping Tom48,554,06
9Emelie AnderssonDream Magic Samott  
 Uddevalla RFOkänd - Okänd46,561,79
10Linnéa BideforsCedergårdens Irish Flight  
 Valsängs RFOkänd - Okänd4655,44
11Frida StammCasey  
 Trollhättans SRJanus - Värnbergs Neptunus41,562,86
12Stina StenvikBergs jan  
 Kungsbacka RKOkänd - Okänd4057,89
13Iris JönssonKilloughey Faith Boy  
 Nordhallands RKKilloughey Clover - SharifabadUte. 
13Charlotta Reskow LundbergLooyd  
 Clarebergs RKÖrnäs Sun Boy - OkändUte. 
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Lätt B+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
7 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Linnéa AntonssonHembys Laertes   
 Uddevalla RFMiclas Activ RNF - Moon Star RNF051,55026,63
2Linnéa BideforsRips Moa   
 Valsängs RFWilloway Goldigger RNF 127 - Sörbys Lotus RNF 120052,42031,01
 
3Kristin WikströmTesa   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd053,41031,74
4Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Stenungsunds HRFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody853,19  
5Cornelia Van Dommele-OlssonSalsmoses Princess   
 Uddevalla RFFirhøjs Papageno - Møllegårds SinalcoUte.   
5Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkändUte.   
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
1Frida PetterssonGolden Oz  
 Valsängs RFMinotauros - Okänd047,59
1Erica JohanssonDindro  
 Valsängs RFOkänd - Okänd061,65
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning Lätt B+ bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 KlubbHärstamningFelTidFelTid
1Oline KristianssonHembys Bellona Blanca   
 Mölltorps RSMiclas Activ - Vernons Peeping Tom054,48027,06
2Elin KarlssonAbove Board   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd051,64031,13
3Jonna WahlborgBen Clein   
 Stenungsunds HRFCalvin Klein - Värnbergs Orion056,83433,48
 
4Emelie AnderssonDream Magic Samott   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd051,25439,10
5Frida StammCasey   
 Trollhättans SRJanus - Värnbergs Neptunus455,56  
6Linus KullmyrBollagh Ghost Buster   
 Mölndals RKOkänd - Okänd847,26  
7Kristin EinarssonFredriksbergs Nero   
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-854,20  
8Maria BrunbäckArd Chuan Gate   
 Stenungsunds HRFOkänd859,89  
9Stina StenvikBergs jan   
 Kungsbacka RKOkänd - Okänd1066,20  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 0 startande
Överdomare: Ulla Gulja
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Caroline Rönnberg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 KlubbHärstamningFelTid
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport