Valsängs RF 2012-05-12 - 2012-05-13
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-05-13 kl. 20:19
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B
Klass 5 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
Klass 5 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori B Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori C Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori D Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori D Avd. B
Klass 8 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 8 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B
5 anmälda, 5 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna ÅströmRMS Mirja  
 Tjörns RidklubbMolstabergs Action man RWM 34 - Twyford Marchog WSB 13197066,91
1Isabell PetrussonRed Hot Chili Pepper  
 Stenungsunds HRFOkänd060,28
1Julia HenrikssonAmadeus  
 Uddevalla RFGoofy - Billy Boy050,00
 
4Alizia ElonssonMaroy  
 Valsängs RFKokkedal´s Impression - Rookery Full Flight RWC 1573,92
5Emma CharlessonSörbys Amanda  
 Nygårds RSRosenhagas Henri Martin - Ronsenhagas Electron RS 345694,08
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
8 anmälda, 8 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Rebecca CharlessonJessie  
 Nygårds RSE.G. Pauli - Mr Charm RW 59059,76
 
2Josefine SundbergLina  
 Vänersborgs RFOkänd467,53
2Agnes JohanssonHembys Daphne  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ - Bellamonte RNF 119460,39
2Amanda AndermårdFerdinand  
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd467,14
5Hanna AnderssonFlicka  
 Ale-Jennylunds RKDingo - Okänd675,35
6Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  
 Stenungsunds HRFMinotauros - Hellekis Timjan1093,32
7Pamela PetterssonLittle Gun  
 Valsängs RF Ute. 
7Olivia RutgerssonRoyal Dimaz  
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNFUte. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
15 anmälda, 15 startande, 5 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Lisa GustafssonKoldeweers Lucky Lady  
 Kongahälla RSOkänd - Okänd059,00
1Sofie SiggelinDream Boy  
 Valsängs RFOkänd045,22
1Jennifer BrikellDiva  
 Kungälvs HSKDitton Wood048,00
1Klara LindArrak  
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29046,08
1Sara HerrströmSugarcream Candy  
 Uddevalla RFOkänd046,19
 
6Linnéa BideforsGolden Oz  
 Valsängs RFMinotauros - okänd465,39
6Hanna GullbertJolina  
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd449,62
6Anna KerttuHagalyckans Justin  
 Stenungsunds HRFCastleside JJ - Kimble RC 22461,24
6Ylva MagnestamVirdarnas Stroganoff  
 Valsängs RFSörbys O´Boy 133 - Hoekshors Denny 34441,68
6Elin HellströmMalaco  
 Stora Höga RKOkänd - Okänd454,63
11Sandra VallinCavallos Evert  
 Askims FKVermont - El Borr1264,26
12Inez BüllingCedergårdens Irish Flight  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd1684,00
13Agnes Harrysson HanssonLina  
 Lysekils RFWiesniak ox FA 142/81-91 - Uplands Bronze RW 38Ute. 
13Jenny HallPachira  
 Alleby RidklubbOrchis Morio x - Gimmic RP 101Ute. 
13Sofie SiggelinSpero Amir  
 Valsängs RFArmaani FA 287/92 - Karaff FA 508/88Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
ES-photo sponsrar vinnaren
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad044,73019,82
2Julia HenrikssonAmadeus   
 Uddevalla RFGoofy - Billy Boy046,00023,05
3Michelle PeterssonBelle van de Mussenhoeve   
 Färgelanda RKJeffrey - Chungels Fury039,80023,47
 
4Isabell PetrussonRed Hot Chili Pepper   
 Stenungsunds HRFOkänd045,19024,37
5Ellie LundinKing Kong   
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd043,71024,76
6Michelle PeterssonKanebys Kickan   
 Färgelanda RKIdeal De Gasså - Bravo v. Spuitjesdom038,79025,00
7Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd049,21025,08
8Alizia ElonssonMaroy   
 Valsängs RFKokkedal´s Impression - Rookery Full Flight RWC 1043,05025,40
9Ebba HansenJackpot   
 Hålta IKOkänd - Okänd045,90026,09
10Emma KåbergClinton   
 Råda RidklubbOkänd - Okänd056,51026,24
11Wilma GustafssonBlåklintens Adam   
 Landvetter RSChosan - Lasse042,29422,58
12Anna ÅströmRMS Mirja   
 Tjörns RidklubbMolstabergs Action man RWM 34 - Twyford Marchog WSB 131971168,38  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori A Avd. B
ES-photo sponsrar vinnaren
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Emma CharlessonSörbys Amanda  
 Nygårds RSRosenhagas Henri Martin - Ronsenhagas Electron RS 345Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
ES-photo sponsrar vinnaren
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Alizia ElonssonChabliz   
 Valsängs RFJoelsbo Coulthard - Linksbury Royalist RW 82040,53023,93
2Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody050,74024,89
 
3Alma JanssonSimone IV   
 Norra Älvsborgs RKSörbys Vilmer X - Pantaco044,35025,61
4Rebecca CharlessonJessie   
 Nygårds RSE.G. Pauli - Mr Charm RW 59048,19025,92
5Olivia RutgerssonRoyal Dimaz   
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF050,15026,30
6Annie KvilleboHeart of Honey   
 Bohusläns HSKSturmböe - Aga Khan045,97027,27
7Amanda AndermårdFerdinand   
 Kungälvs HSKOkänd - OkändUte.   
7Johanna AlmqvistCandy   
 Hålta IKOkänd - OkändUtg.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
ES-photo sponsrar vinnaren
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida ReuterwallDindro  
 Valsängs RFOkänd - Okänd053,93
1Jenny GillvénMinigårdens Ronja Rövardotter  
 Stenungsunds HRFMinotauros - Hellekis Timjan054,46
1Agnes JohanssonHembys Daphne  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ - Bellamonte RNF 119042,05
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
ES-photo sponsrar vinnaren
23 anmälda, 22 startande, 6 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Maria BrunbäckCocktail   
 Stenungsunds HRFMinotauros039,02021,80
2Isabella JohanssonPontus   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd043,31021,81
3Amanda JohannessonRasmus på Luffen   
 Kongahälla RSCippyn Red Crusader - Gangster044,30022,22
4Klara LindArrak   
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29035,57022,42
5Fillippa PetterssonRasmus   
 Tjörns RidklubbOkänd042,02023,90
6Ylva MagnestamVirdarnas Stroganoff   
 Valsängs RFSörbys O´Boy 133 - Hoekshors Denny 34046,81024,37
 
7Emma KunzelJuno Robin   
 Kongahälla RSJuno Rory RC 56041,27025,25
8Sara HerrströmSugarcream Candy   
 Uddevalla RFOkänd043,16025,82
9Frida StammCasey   
 VadsboryttarnaJanus - Värnbergs Neptunus051,24031,65
10Wilma GustafssonHagens Rebus   
 Landvetter RSHagens Lance - H.Jaguar047,79436,24
11Sofie SiggelinDream Boy   
 Valsängs RFOkänd439,18  
12Ebba GustafssonKoldeweers Lucky Lady   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd448,43  
13Sandra VallinCavallos Evert   
 Askims FKVermont - El Borr448,76  
14Malin SvenssonBellamie   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd450,02  
15Linnéa BideforsGolden Oz   
 Valsängs RFMinotauros - okänd455,52  
16Inez BüllingCedergårdens Irish Flight   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd557,41  
17Louise LeemanKonjack   
 Gråbo RidklubbOkänd - Okänd957,89  
18Jennifer BrikellDiva   
 Kungälvs HSKDitton Wood1567,22  
19Sara HerdebrantHandsome Harry   
 Stenungsunds HRF 1776,36  
20Amanda NilssonSwip   
 Lysekils RFOkänd - OkändUte.   
20Jenny HallPachira   
 Alleby RidklubbOrchis Morio x - Gimmic RP 101Ute.   
20Ida CederbergTinka   
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
ES-photo sponsrar vinnaren
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Erica Sjöberg KlangFix Fiona  
 Lysekils RFEighty Eight Keys xx 821 - Cognac RW 51043,20
2Anna KerttuGun's Starcatcher  
 Stenungsunds HRFTop Nordpol RP 146 - Gun's Firecracker RP 132447,12
2Mikaela LarssonPoetics Irish Cream  
 Stenungsunds HRFPoetic Justice - Okänd456,00
 
4Sofie SiggelinSpero Amir  
 Valsängs RFArmaani FA 287/92 - Karaff FA 508/88977,00
5Agnes Harrysson HanssonLina  
 Lysekils RFWiesniak ox FA 142/81-91 - Uplands Bronze RW 38Ute. 
5Anna KerttuHagalyckans Justin  
 Stenungsunds HRFCastleside JJ - Kimble RC 22Ute. 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad035,71022,48
2Wilma GustafssonBlåklintens Adam   
 Landvetter RSChosan - Lasse030,85023,96
3Ellie LundinWendy   
 Fjärås HoppryttareOkänd030,39024,43
 
4Ellie LundinKing Kong   
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd031,76024,89
5Doris BüllingNoppe   
 Stenungsunds HRFDito - Wärnanäs Peng034,35430,94
6Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd035,96434,06
7Michelle PeterssonBelle van de Mussenhoeve   
 Färgelanda RKJeffrey - Chungels Fury031,27443,84
8Michelle PeterssonKanebys Kickan   
 Färgelanda RKIdeal De Gasså - Bravo v. Spuitjesdom435,91  
9Emma KåbergClinton   
 Råda RidklubbOkänd - Okänd448,42  
10Ebba HansenJackpot   
 Hålta IKOkänd - Okänd550,81  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linnéa BideforsAircraft   
 Valsängs RFOkänd - Okänd033,08021,54
2Rebecca BorgPiccolo   
 Munkedals RKOkänd - Okänd031,37022,03
3Alizia ElonssonChabliz   
 Valsängs RFJoelsbo Coulthard - Linksbury Royalist RW 82029,71022,88
 
4Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion031,00023,16
5Annie KvilleboHeart of Honey   
 Bohusläns HSKSturmböe - Aga Khan035,26031,92
6Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody031,92038,62
7Alma JanssonSimone IV   
 Norra Älvsborgs RKSörbys Vilmer X - Pantaco031,92438,62
8Josefine SundbergLina   
 Vänersborgs RFOkänd652,53  
9Johanna AlmqvistCandy   
 Hålta IKOkänd - Okänd1069,36  
10Elin KlenfeldtCaramis   
 Stora Höga RKKarlsfälts Caruso - ArtistUte.   
10Linnéa BideforsRips Moa   
 Valsängs RFWilloway Goldigger RNF 127 - Sörbys Lotus RNF 120Ute.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
 Frida ReuterwallDindro  
 Valsängs RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Maria BrunbäckCocktail   
 Stenungsunds HRFMinotauros033,40023,55
2Frida JohanssonVincent   
 Strömstads RKOkänd - Okänd033,82023,64
3Emma JohanssonHembys Midas   
 Billdals RKGentleman - Skogs Max034,81024,48
4Josefina LarssonPascha   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd032,72025,41
5Clara BergmanStarias Donatello   
 Borås FKSaimir RNF 73 - Lawell RNF 60039,05025,58
 
6Wilma GustafssonHagens Rebus   
 Landvetter RSHagens Lance - H.Jaguar034,08028,31
7Isabella JohanssonPontus   
 Lilla Edets RKOkänd - Okänd035,03424,46
8Amanda JohannessonRasmus på Luffen   
 Kongahälla RSCippyn Red Crusader - Gangster033,67442,30
9elin karlssonAbove Board   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd039,93752,10
10Sara HerdebrantHandsome Harry   
 Stenungsunds HRF 035,121658,00
11Fillippa PetterssonRasmus   
 Tjörns RidklubbOkänd436,40  
12Lisa ÖbergPayback   
 Tjörns RidklubbOkänd655,41  
13Mathilda IvarssonCosy Cartel   
 Kungälvs HSKKiltealy Spring - Okänd2182,42  
14Malin SvenssonBellamie   
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte.   
14Ida CederbergTinka   
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte.   
14Louise LeemanKonjack   
 Gråbo RidklubbOkänd - OkändUtg.   
14Amanda NilssonSwip   
 Lysekils RFOkänd - OkändUte.   
14Hanna GullbertJolina   
 Alleby RidklubbOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Mikaela LarssonPoetics Irish Cream  
 Stenungsunds HRFPoetic Justice - Okänd037,75
1Frida StammCasey  
 VadsboryttarnaJanus - Värnbergs Neptunus044,69
1Erica Sjöberg KlangFix Fiona  
 Lysekils RFEighty Eight Keys xx 821 - Cognac RW 51032,86
1Angelica CederbergBizzy  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd033,97
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Doris BüllingNoppe   
 Stenungsunds HRFDito - Wärnanäs Peng035,31019,88
2Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion044,27022,25
 
3Linnéa BideforsAircraft   
 Valsängs RFOkänd - Okänd038,48417,03
4Johanna WallinJardis   
 Stenungsunds HRFThor RNF 152 - Robin RNF 29451,68  
5Ellie LundinWendy   
 Fjärås HoppryttareOkänd851,73  
6Rebecca BorgPiccolo   
 Munkedals RKOkänd - OkändUte.   
6Elin KlenfeldtCaramis   
 Stora Höga RKKarlsfälts Caruso - ArtistUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linnéa BideforsRips Moa  
 Valsängs RFWilloway Goldigger RNF 127 - Sörbys Lotus RNF 1201987,24
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Frida JohanssonVincent   
 Strömstads RKOkänd - Okänd046,54019,75
2Emma JohanssonHembys Midas   
 Billdals RKGentleman - Skogs Max047,34021,53
 
3Clara BergmanStarias Donatello   
 Borås FKSaimir RNF 73 - Lawell RNF 60046,00422,05
4Mathilda IvarssonCosy Cartel   
 Kungälvs HSKKiltealy Spring - Okänd049,691955,10
5Josefina LarssonPascha   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd445,18  
6elin karlssonAbove Board   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd856,08  
7Lisa ÖbergPayback   
 Tjörns RidklubbOkändUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Angelica CederbergBizzy  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd045,58
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B
5 anmälda, 5 startande, 3 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ellie LundinKing Kong  
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd053,08
1Julia HenrikssonAmadeus  
 Uddevalla RFGoofy - Billy Boy059,64
1Lova AnderssonJonny Logan  
 Orust RidklubbPinnochio069,88
 
4Elsa ElonssonMaroy  
 Valsängs RFKokkedal´s Impression - Rookery Full Flight RWC 1882,78
5Cornelia Van Dommele-OlssonMinigårdens Berlioz  
 Uddevalla RFHellekis Timjan - Ekbäckens Epos1268,84
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Olivia RutgerssonRoyal Dimaz  
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF054,06
1Agnes JohanssonHembys Daphne  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ - Bellamonte RNF 119055,68
 
3Maria LarssonBrandie  
 Kungsbacka RKOkänd677,44
4Pamela PetterssonLittle Gun  
 Valsängs RF Ute. 
4Frida ZetterlundOllies Lady Marmalade  
 Stenungsunds HRFTrevallion Quaker - Rookery Full Flight RWC 1Ute. 
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D
10 anmälda, 10 startande, 8 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Martina KristofferssonJessie  
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd056,32
1Sofie SiggelinSpero Amir  
 Valsängs RFArmaani FA 287/92 - Karaff FA 508/88059,03
1Linnéa BideforsGolden Oz  
 Valsängs RFMinotauros - okänd051,12
1Agnes QvistgaardVoorwijks Amber  
 Spekeröds RKOrchard Dauranches050,91
1Maria BrunbäckCocktail  
 Stenungsunds HRFMinotauros048,00
1Klara LindArrak  
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29060,13
1Inez BüllingCedergårdens Irish Flight  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd052,12
1Ylva MagnestamVirdarnas Stroganoff  
 Valsängs RFSörbys O´Boy 133 - Hoekshors Denny 34057,26
 
9Elin SkoglundNickolina  
 Kållereds RFVerona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF468,02
10Malin SvenssonBellamie  
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad041,11020,63
2Julia HenrikssonAmadeus   
 Uddevalla RFGoofy - Billy Boy045,43025,20
 
3Annie KvilleboFelix   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd045,67025,32
4Ellie LundinKing Kong   
 Fjärås HoppryttareOkänd - Okänd043,00025,53
5Lova AnderssonJonny Logan   
 Orust RidklubbPinnochio045,72028,95
6Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd042,77035,58
7Emma Strandberg WestlinChagandy   
 Billdals RK 041,781550,46
8Cornelia Van Dommele-OlssonMinigårdens Berlioz   
 Uddevalla RFHellekis Timjan - Ekbäckens Epos035,26Ute. 
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Olivia RutgerssonRoyal Dimaz   
 Tjörns RidklubbSun Roy RNF - Eskehöjgaards Prince RNF036,51021,47
2Maria BrunbäckCandlelight   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd038,08022,15
3Mirja De BruinPretty Woman   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd042,94022,39
 
4Therese Norman HultMaximum Pondus   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd045,13026,81
5Maria LarssonBrandie   
 Kungsbacka RKOkänd043,15030,41
6Sanna TegenfeldtPuddle   
 Stenungsunds HRFWestside Mirah040,39421,83
7Denise Samuelsson-FribergVivaldi   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd043,48435,92
8Johanna NiklassonMadges Lane Richie   
 Uddevalla RFokänd - okänd045,25436,76
9Alizia ElonssonChabliz   
 Valsängs RFJoelsbo Coulthard - Linksbury Royalist RW 82036,34Ute. 
10Linnéa AntonssonHembys Laertes   
 Uddevalla RFMiclas Activ RNF - Moon Star RNF453,21  
11Frida ZetterlundOllies Lady Marmalade   
 Stenungsunds HRFTrevallion Quaker - Rookery Full Flight RWC 1Ute.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Frida ReuterwallDindro  
 Valsängs RFOkänd - Okänd046,67
1Agnes JohanssonHembys Daphne  
 Stenungsunds HRFMiclas Activ - Bellamonte RNF 119041,23
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Fillippa PetterssonRasmus   
 Tjörns RidklubbOkänd039,86021,97
2Charlotta Reskow LundbergLooyd   
 Clarebergs RKÖrnäs Sun Boy - okänd040,61026,08
3Linnéa BideforsGolden Oz   
 Valsängs RFMinotauros - okänd037,03026,83
4Ylva MagnestamVirdarnas Stroganoff   
 Valsängs RFSörbys O´Boy 133 - Hoekshors Denny 34037,05423,48
 
5Emma KunzelRozitha   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd042,73424,38
6Maria BrunbäckCocktail   
 Stenungsunds HRFMinotauros036,00430,50
7Klara LindArrak   
 Valsängs RFAdept - Robin RNF 29432,46  
8Agnes QvistgaardVoorwijks Amber   
 Spekeröds RKOrchard Dauranches438,91  
9Martina KristofferssonJessie   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd442,99  
10Frida ThorsenMinigårdens Kajsa   
 Sotenäs FKVerona´s Bo-Gi RP - Crezent ox447,75  
11Lisa ÖbergPayback   
 Tjörns RidklubbOkänd664,33  
12Elin SkoglundNickolina   
 Kållereds RFVerona´s Bo-Gi RP - Silverlea Top Hat RNF850,03  
13Josefin TollbomHocus Pocus V   
 Lerumsortens RFOkänd - Okänd1358,58  
14Sofie SiggelinDream Boy   
 Valsängs RFOkändUte.   
14Inez BüllingCedergårdens Irish Flight   
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Angelica CederbergBizzy  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd042,64
 
2Angelica CederbergTinka  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd456,18
3Alicia NilssonZanadu  
 Kungälvs HSKMinotauros RP 114 - Zansibar1246,55
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori B Avd. A
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångStilbedömning
 UppfödareHärstamningFelTidPoängTid
1Emma Strandberg WestlinChagandy   
 Billdals RK 062,5053,5 
2Elin SkogmanOboy   
 Tjörns RidklubbOkänd070,6452 
 
3Doris BüllingNoppe   
 Stenungsunds HRFDito - Wärnanäs Peng055,3844,5 
4Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad467,2246,5 
5Annie KvilleboFelix   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd467,5242 
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori C Avd. A
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångStilbedömning
 UppfödareHärstamningFelTidPoängTid
1Linnéa BideforsAircraft   
 Valsängs RFOkänd - Okänd057,7560,5 
2Emma LidqvistHot Shot A BRP 12   
 Bohusläns HSKHellekis Timjan - Montal xx068,7759,5 
3Agnes Cecilia Stiernstam bergRockmount Shadow   
 Billdals RKOkänd063,3256,5 
4Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion058,2254 
4Mikaela LarssonDancing Golden Gate   
 Stenungsunds HRFRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado055,1254 
 
6Emelie AnderssonDusty   
 Uddevalla RFOkänd059,5153,5 
7Jenny GillvénGlory Zelia   
 Stenungsunds HRFPriory Dallas - Källstorps Curry058,6249,5 
8Linnéa AntonssonHembys Laertes   
 Uddevalla RFMiclas Activ RNF - Moon Star RNF066,1348 
9Natasha NorgrenZonette   
 Tanums RidklubbNougat - Okänd064,9947,5 
10Therese Norman HultMaximum Pondus   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd067,5046,5 
10Emma Strandberg WestlinTrollslända   
 Billdals RKEsse Elbert RNF 165 - Skattegårds Texas058,7846,5 
12Johanna NiklassonMadges Lane Richie   
 Uddevalla RFokänd - okänd064,7246 
13Eleonora BrodénBuster   
 Norra Älvsborgs RKZansibar - Springtime064,9841,5 
14Mirja De BruinPretty Woman   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd062,1741 
15Maria BrunbäckCandlelight   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd457,1845 
16Sanna TegenfeldtPuddle   
 Stenungsunds HRFWestside Mirah474,2642,5 
17Denise Samuelsson-FribergVivaldi   
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori D Avd. A
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångStilbedömning
 UppfödareHärstamningFelTidPoängTid
1Fannie EricssonAtlantic Flip   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd058,8057 
2Emma JohanssonHembys Midas   
 Billdals RKGentleman - Skogs Max061,6853,5 
2Emelie AnderssonDream Magic Samott   
 Uddevalla RFOkänd - Okänd060,0353,5 
4Olivia TaylorDappled Diamond   
 Billdals RKMatchmakers lad - Abbeyleix Owen067,8653 
 
5Fillippa PetterssonRasmus   
 Tjörns RidklubbOkänd060,8652 
6Mikaela ÖdmanSpanish Point   
 Billdals RKOkänd - Okänd063,5650,5 
7Kristin EinarssonFredriksbergs Nero   
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-065,2847,5 
8Jenny JanssonFrosty Rebel   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd470,3463 
9Charlotta Reskow LundbergLooyd   
 Clarebergs RKÖrnäs Sun Boy - okänd691,1246 
10Victoria ZetterströmPreston   
 Billdals RKOkänd - OkändUte.   
10Sara JonssonOdyne   
 Bohusläns HSKTopasUte.   
10Lisa ÖbergPayback   
 Tjörns RidklubbOkändUte.   
10Frida ThorsenMinigårdens Kajsa   
 Sotenäs FKVerona´s Bo-Gi RP - Crezent oxUte.   
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Alicia NilssonZanadu  
 Kungälvs HSKMinotauros RP 114 - Zansibar1261,93
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Doris BüllingNoppe   
 Stenungsunds HRFDito - Wärnanäs Peng048,37019,91
2Emma Strandberg WestlinTrollslända   
 Billdals RKEsse Elbert RNF 165 - Skattegårds Texas052,44019,98
3Linnéa BideforsAircraft   
 Valsängs RFOkänd - Okänd050,30020,34
 
4Natasha NorgrenZonette   
 Tanums RidklubbNougat - Okänd054,19026,21
5Agnes Cecilia Stiernstam bergRockmount Shadow   
 Billdals RKOkänd051,14428,95
6Mikaela LarssonDancing Golden Gate   
 Stenungsunds HRFRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado460,32  
7Emma LidqvistHot Shot A BRP 12   
 Bohusläns HSKHellekis Timjan - Montal xx862,51  
8Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion862,97  
9Eleonora BrodénBuster   
 Norra Älvsborgs RKZansibar - Springtime865,05  
 
till toppen

Klass 8 - Hoppning 0.75-1.05 (Lätt B+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Mia Bertram söndag
Tävlingsledare: Lördag Pernilla Bidefors Olsson. Sö
Hoppdomare: Christer Nilsson
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jenny JanssonFrosty Rebel   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd050,92020,01
2Fannie EricssonAtlantic Flip   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd049,93020,25
 
3Mikaela ÖdmanSpanish Point   
 Billdals RKOkänd - Okänd051,64020,76
4Olivia TaylorDappled Diamond   
 Billdals RKMatchmakers lad - Abbeyleix Owen054,44021,06
5Kristin EinarssonFredriksbergs Nero   
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-048,59820,91
6Emma JohanssonHembys Midas   
 Billdals RKGentleman - Skogs Max056,04Ute. 
7Victoria ZetterströmPreston   
 Billdals RKOkänd - Okänd468,75  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport