Valsängs RF 2009-05-16 - 2009-05-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-05-17 kl. 19:50
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
19 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennifer AxelssonÖversten   
 Trollhättans SRMajor - Kurir G051,92022,63
2Olivia JanssonDubbe   
 Valsängs RFVagabond - Piccolo048,94022,73
3Matilda MildingUS Patton   
 Sotenäs FK 051,73026,25
4Nellie KleistIndiana Jones   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd053,24026,48
5Emma-Nellie ÖrtendahlSpecial Made   
 Pärlvikens RSEkelunds Anjo RW - Mr Charm RW047,23027,23
 
6Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen   
 Stenungsunds RKShining Starr Aristo055,43028,09
7Doris BüllingNice Mowgli   
 Stenungsunds RKOkänd052,38031,08
8Amalia NordåsEkens Eliza RD 54   
 Tjörns RidklubbBovecombe Pinnie - Senruf Greckmate062,41033,25
9Maria BrunbäckLinksbury Replica   
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince Charming045,53420,86
10Frida FranzénAdina   
 Kållereds RFAlgunnens Opal - Godeman050,27426,97
11Felicia HolmZorro   
 Skaftö RidklubbMajor G - Nomad G045,99453,57
12Linnéa BideforsJonny Logan   
 Valsängs RFPinnochio045,36Ute. 
13Clara HellerRomario   
 Stenungsunds RKNilo Rasken - Elvis447,26  
14Sanna TegenfeldtStokdalens Pippi   
 Ljungskile RK 457,23  
15Emma OltegenCasper   
 Skaftö Ridklubb  - Paul v.d PapenhouveUte.   
15Tilda OltegenDocka 2   
 Skaftö RidklubbPaul v.d Papenhouve - okändUte.   
15Maja OlssonPontus   
 Valsängs RF Ute.   
15Johanna KarlssonBolle Buzétte   
 Lysekils RF Ute.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
27 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Evelina NilssonFunny Face III   
 Kongahälla RSVernons Peeping Tom - Värends Pedro048,18022,10
2Emma PerssonPhalaris   
 Valsängs RFOosthoet Floris - Axceen Camillo046,59024,24
3Johanna WallinEarlspark Pebbles   
 Valsängs RFOkänd - Okänd045,57024,82
4Anna PerssonMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF047,36025,38
5Emma GunnarssonPatchie   
 Valsängs RF 047,24025,67
6Alicia NilssonZinzana   
 Stora Höga RKZanzibar046,70025,79
7Linnea ErikssonKarbell   
 Valsängs RFValentine Bell RNF - Strätes Karbin046,33026,01
 
8Molly FranzénPower Lady   
 Kållereds RFPower Boy RP112 - Okänd047,91026,22
9Agnes JohanssonBeauty Broun   
 Tjörns RidklubbHorsemoses Charlie - Red Devil049,89026,36
10Denise EliassonROCCO   
 Engalseröd RF 049,74027,75
11Emma GabinusLabolina   
 Göteborgs FK 054,53028,82
12Matilda KembornJanicia RC 1043   
 Valsängs RFJanus RC 71 - Myrens Wilbur050,98032,88
13Alicia JakobssonMary Kalinekes   
 Ljungskile RKOkänd053,39434,76
14Emma PackendorffZirocco Paintbox   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin - Prinsen446,00  
15Julia CarlssonShades of The World   
 Clarebergs RKOkänd451,23  
16Malin SvenssonFredriksbergs Nat   
 Stenungsunds RKSilverlea Buckskin - Smedhults Cavat455,00  
17Nathalie JordebrandtCinderella   
 Stenungsunds RKBarrabbas455,57  
18Frida KiokBeukenoord´s Bravour   
 Stora Höga RK 455,70  
19David BengtssonMiss Ferrari   
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield Bobby464,10  
20Johanna KihlstrandHollie Hunter   
 Tanums Ridklubb 565,42  
21Karolina HantheCamelot   
 Gunnesby HSKCefn Celebration - Aran Idris1365,86  
22Miranda WästhageCäsar   
 Valsängs RFCalenbergs Donnerhall1470,58  
23Linda GustafssonMr.Malahide   
 Alleby Ridklubbokänd - okänd1573,38  
24Rebecca BideforsMalisha   
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton1782,68  
25Alexandra Larssongwendolyhn   
 Lysekils RFLinksbury Royalist - Uplands BronzeUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
8 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Mikaela BergströmGolden Oz  
 Valsängs RF 048,74
1Nelly GustavssonBlue Water  
 Stenungsunds RKGreen River - Frick048,29
1Mikaela BergströmGolden Oz  
 Valsängs RF 045,74
 
4Erica JohanssonRip´s Legend  
 Valsängs RF 452,76
4Therese JosefssonSörbys Yana  
 Hålta IKKantjes Top Boy - Sturevallens Gentleman450,37
6Fannie EricssonStrawberry Jam  
 Stenungsunds RKGun´s Firecracker - Okänd1085,97
7Erica JohanssonRoyal Dimaz  
 Valsängs RF 2597,94
8Therese JosefssonDanogårdens Icebreaker  
 Hålta IKSirius Hippios - Firfod frigearUte. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
25 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Elin LarssonHerkules   
 Stenungsunds RKokänd - okänd050,38023,70
2Felicia AnderssonMoa Maräng RNF 2217   
 Lysekils RFCristalls Jolly Jumper RNF 115047,81023,94
3Jennifer KarlsenBallyleck's Naima   
 Engalseröd RFokänd - okänd045,42024,22
4Inez BüllingRikki   
 Stenungsunds RK 045,23024,57
5Ellinor StrömbäckObelix Hedevang   
 Stenungsunds RKRøgild´s Kilimanjaro - Cansas046,44025,31
6Nathalie SiggelinTrojkans Rosario   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin RNF - Robin RNF047,94025,52
7Lovisa LagrellPiccolo   
 Lysekils RF 052,63025,57
 
8Rebecca JonssonSkorpan   
 Valsängs RFOkänd049,02026,38
9Louise LindströmParis 87   
 Valsängs RF 044,46026,61
10Sofia HellerJorieke   
 Stenungsunds RKokänd - okänd047,74034,17
11Therese AnderssonKatja   
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd046,91426,07
12Evelina BrattSarah Kate   
 Spekeröds RKOkänd049,57426,24
13Nelly GustavssonHattrick Noreena   
 Stenungsunds RKNieuwmoeds Patrick - Valentino050,02650,82
14Johanna LarssonMac Murphy   
 Lysekils RFKansas King 50-92-6153 - Okänd447,47  
15Madeleine GustafsonOliver Twist   
 Valsängs RF 451,31  
16Johanna SköldCP Flower   
 Kongahälla RSOkänd456,49  
17Cristine PerssonAmico   
 Valsängs RFOkänd - okänd457,28  
18Hanna JohansonTenkshoeves Lucky   
 Orust RidklubbMalan´s Sunny Boy - Orion457,35  
19Rebecka EdmanValentino   
 Skaftö Ridklubbokänd - okänd773,16  
20Jessica BjörklundLets Go Babe   
 Tjörns Ridklubbokänd858,13  
21Joanna GustafssonKayo   
 Lysekils RFCalvin Klein - Värnbergs OrionUte.   
21Ella Bengtssonesse zlooty   
 Tjörns Ridklubbzansibar - silverlea buckskinUte.   
21Felicia RaunåsKleopatra   
 Kongahälla RSOkänd - OkändUte.   
21Amanda SalfjordGajek   
 Kongahälla RSMercur - EmblemaUtg.   
21Johanna StenbergJolita   
 Stora Höga RKJaguar ox - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Jennifer KarlsenNygårds Goldie  
 Engalseröd RFPelle Babs451,09
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori A + B Avd. A
20 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Olivia JanssonDubbe   
 Valsängs RFVagabond - Piccolo057,75026,98
2Denise Samuelsson-FribergOboy   
 Stenungsunds RK 054,38029,22
3Maria BrunbäckLinksbury Replica   
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince Charming050,75029,40
4Matilda MildingUS Patton   
 Sotenäs FK 053,11032,79
5Linnéa BideforsJonny Logan   
 Valsängs RFPinnochio057,23034,72
 
6Sanna TegenfeldtStokdalens Pippi   
 Ljungskile RK 062,14038,26
7Felicia HolmZorro   
 Skaftö RidklubbMajor G - Nomad G055,15041,03
8Doris BüllingNice Mowgli   
 Stenungsunds RKOkänd053,85041,93
9Frida FranzénAdina   
 Kållereds RFAlgunnens Opal - Godeman058,04441,57
10Nellie KleistIndiana Jones   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd065,66852,51
11Amalia NordåsEkens Eliza RD 54   
 Tjörns RidklubbBovecombe Pinnie - Senruf Greckmate072,6026111,00
12Clara HellerRomario   
 Stenungsunds RKNilo Rasken - Elvis457,02  
13Linn LarssonEkbäckens Jester   
 Sotenäs FKHeniarth Mr. Milligan - Ekbäckens Moonbeam457,51  
14Emma-Nellie ÖrtendahlSpecial Made   
 Pärlvikens RSEkelunds Anjo RW - Mr Charm RW462,44  
15Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen   
 Stenungsunds RKShining Starr Aristo1481,96  
16Emma OltegenCasper   
 Skaftö Ridklubb  - Paul v.d PapenhouveUte.   
16Tilda OltegenDocka 2   
 Skaftö RidklubbPaul v.d Papenhouve - okändUte.   
16Jennifer AxelssonÖversten   
 Trollhättans SRMajor - Kurir GUte.   
16Johanna KarlssonBolle Buzétte   
 Lysekils RF Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
43 anmälda, 39 startande, 10 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Alice JohanssonLucky strike   
 Lysekils RF 059,99027,26
2Jenny JanssonScarlett Pimpinell S   
 Stenungsunds RKPommac RC - Sunshine Boy RC048,30027,34
3Erica JohanssonChardon   
 Valsängs RFHellekis Timjan - Diedron059,34027,44
4Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkänd056,19028,53
5Elin DöseEriksbyns Duva   
 Kongahälla RSÖxenholm Bobby RC - Sunshine Boy RC057,71029,65
6Emma PerssonPhalaris   
 Valsängs RFOosthoet Floris - Axceen Camillo060,97029,75
7Linnea ErikssonKarbell   
 Valsängs RFValentine Bell RNF - Strätes Karbin057,21030,85
8Karin BohlénHembys Jason   
 Kongahälla RSRolökke Swallow RNF - Moon Star RNF054,15031,46
9Johanna WallinEarlspark Pebbles   
 Valsängs RFOkänd - Okänd051,95032,03
10Molly DownesLowiz   
 Kongahälla RSOkänd051,23032,43
 
11Olivia JanssonBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody054,08032,82
12Emma PackendorffZirocco Paintbox   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin - Prinsen058,45033,01
13Catrine BankelFrancien   
 Skaftö RidklubbOkänd - Okänd055,99033,06
14Alicia NilssonZinzana   
 Stora Höga RKZanzibar056,93033,37
15Niklas KjellbergSaskia   
 Uddevalla RFOkänd052,92034,43
16Molly FranzénPower Lady   
 Kållereds RFPower Boy RP112 - Okänd057,88034,80
17Emma GunnarssonPatchie   
 Valsängs RF 056,48035,16
18Jonna WahlborgAfter Eight   
 Stenungsunds RKAerline H - Okänd054,35035,34
19Anna PerssonMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF053,79036,04
20Lisa WadstedtLady   
 Gråbo Ridklubb 056,91037,98
21Rebecca BideforsMalisha   
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton059,62038,67
22Johanna KihlstrandHollie Hunter   
 Tanums Ridklubb 061,46040,86
23Malin SvenssonFredriksbergs Nat   
 Stenungsunds RKSilverlea Buckskin - Smedhults Cavat059,58435,25
24David PerssonFalco   
 Stenungsunds RKOasting Edison - Woldbergs Jeroem055,47442,87
25Ellen RobertsonDantes Bambi Bell   
 Lysekils RFOkänd062,64851,26
26Denise EliassonROCCO   
 Engalseröd RF 056,56Ute. 
26Julia CarlssonShades of The World   
 Clarebergs RKOkänd067,37Ute. 
28Emma GabinusLabolina   
 Göteborgs FK 453,79  
29Philip FranssonSilver   
 Valsängs RF 461,01  
30Matilda KembornJanicia RC 1043   
 Valsängs RFJanus RC 71 - Myrens Wilbur466,90  
31Agnes JohanssonBeauty Broun   
 Tjörns RidklubbHorsemoses Charlie - Red Devil470,40  
32Evelina NilssonFunny Face III   
 Kongahälla RSVernons Peeping Tom - Värends Pedro472,84  
33Jenny AdamssonDe Martin   
 Munkedals RK 860,66  
34Nathalie JordebrandtCinderella   
 Stenungsunds RKBarrabbas1377,71  
35Alicia JakobssonMary Kalinekes   
 Ljungskile RKOkändUte.   
35Linda GustafssonMr.Malahide   
 Alleby Ridklubbokänd - okändUte.   
35Miranda WästhageCäsar   
 Valsängs RFCalenbergs DonnerhallUte.   
35Karolina HantheCamelot   
 Gunnesby HSKCefn Celebration - Aran IdrisUte.   
35David BengtssonMiss Ferrari   
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield BobbyUtg.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Therese JosefssonSörys Torina  
 Hålta IK 055,57
1Anna KerttuCleo II  
 Valsängs RF 061,97
1Therese JosefssonSörbys Yana  
 Hålta IKKantjes Top Boy - Sturevallens Gentleman062,12
1Mikaela BergströmAlmeida  
 Valsängs RFAlmeto Z - Dito059,29
1Nelly GustavssonBlue Water  
 Stenungsunds RKGreen River - Frick059,02
1Jonna WahlborgBen Clein  
 Stenungsunds RKCalvin Klein - Värnbergs Orion062,81
1Fannie EricssonStrawberry Jam  
 Stenungsunds RKGun´s Firecracker - Okänd065,49
 
8Erica JohanssonRip´s Legend  
 Valsängs RF 463,06
9Therese JosefssonDanogårdens Icebreaker  
 Hålta IKSirius Hippios - Firfod frigear578,84
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
29 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa LagrellPiccolo   
 Lysekils RF 060,73029,41
2Hanna JohansonTenkshoeves Lucky   
 Orust RidklubbMalan´s Sunny Boy - Orion052,60029,69
3Inez BüllingRikki   
 Stenungsunds RK 053,72030,43
4Hanna CederbergMary   
 Stenungsunds RK 058,04031,34
5Malin SetterströmBlue Glasson   
 Billdals RKOkänd - Okänd053,41031,53
6Nathalie SiggelinTrojkans Rosario   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin RNF - Robin RNF059,73032,00
7Evelina BrattSarah Kate   
 Spekeröds RKOkänd061,36033,54
 
8Caroline HanssonÅbackens Venezia   
 Sotenäs FKGondoljär - Ideal du Gazeau060,69033,62
9Anna LiljerothTequila   
 Landvetter RS 056,94034,38
10Malin BoströmRoyal Rocket   
 Ljungskile RKSmokey Duncan - Killyreagh Kim055,85034,55
11Therese AnderssonKatja   
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd059,35036,53
12Jennie JosefssonPascal   
 Lysekils RFSandor - Apricot059,39041,76
13Nelly GustavssonHattrick Noreena   
 Stenungsunds RKNieuwmoeds Patrick - Valentino058,99043,83
14Johanna CarlssonRosa   
 Kungsbacka RKOkänd061,64432,80
15Elin LarssonHerkules   
 Stenungsunds RKokänd - okänd058,71432,90
16Felicia RaunåsKleopatra   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd056,33446,75
17Johanna SköldCP Flower   
 Kongahälla RSOkänd457,74  
18Sofia HellerJorieke   
 Stenungsunds RKokänd - okänd459,29  
19Jennifer KarlsenBallyleck's Naima   
 Engalseröd RFokänd - okänd469,11  
20Linda CarlsonÖstrahults Bizass   
 Torslanda RKJanus RC - Kimble RC784,51  
21Jessica BjörklundLets Go Babe   
 Tjörns Ridklubbokänd868,82  
22Johanna LarssonMac Murphy   
 Lysekils RFKansas King 50-92-6153 - Okänd869,63  
23Hanna BrorssonAluette   
 Kållereds RFBona Parte - Gardekurrasier1275,03  
24Johanna GustafsonCoyote   
 Valsängs RF 1379,67  
25Johanna StenbergJolita   
 Stora Höga RKJaguar ox - Okänd1898,65  
26Rebecca JonssonSkorpan   
 Valsängs RFOkändUte.   
26Felicia AnderssonMoa Maräng RNF 2217   
 Lysekils RFCristalls Jolly Jumper RNF 115Utg.   
26Cristine PerssonAmico   
 Valsängs RFOkänd - okändUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Louise LindströmParis 87  
 Valsängs RF 055,53
1Mikaela BergströmCocktail  
 Valsängs RFMinotauros058,32
1Linn OlssonWinnetoo  
 Valsängs RFOkänd068,29
1Ellinor StrömbäckObelix Hedevang  
 Stenungsunds RKRøgild´s Kilimanjaro - Cansas054,95
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
15 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jenny JanssonScarlett Pimpinell S   
 Stenungsunds RKPommac RC - Sunshine Boy RC060,78032,82
2Jenny JanssonChilli pepper.   
 Stenungsunds RK 058,82436,99
3Olivia JanssonBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody066,06838,46
4Elin DöseEriksbyns Duva   
 Kongahälla RSÖxenholm Bobby RC - Sunshine Boy RC068,22845,09
 
5Molly DownesLowiz   
 Kongahälla RSOkänd059,13Ute. 
6Niklas KjellbergSaskia   
 Uddevalla RFOkänd466,93  
7Philip FranssonSilver   
 Valsängs RF 468,48  
8Erica JohanssonChardon   
 Valsängs RFHellekis Timjan - Diedron474,69  
9Denise Samuelsson-FribergOboy   
 Stenungsunds RK 583,67  
10David PerssonFalco   
 Stenungsunds RKOasting Edison - Woldbergs Jeroem1283,00  
11Jenny AdamssonDe Martin   
 Munkedals RK 2082,39  
12Jonna WahlborgAfter Eight   
 Stenungsunds RKAerline H - OkändUte.   
12Alice JohanssonLucky strike   
 Lysekils RF Utg.   
12Lisa WadstedtLady   
 Gråbo Ridklubb Ute.   
12Catrine BankelFrancien   
 Skaftö RidklubbOkänd - OkändUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linn LarssonEkbäckens Jester  
 Sotenäs FKHeniarth Mr. Milligan - Ekbäckens Moonbeam065,85
2Malin KerttuSukette  
 Valsängs RFCarolinas foxglove - Sindberg hobnob872,38
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Therese JosefssonSörys Torina  
 Hålta IK 064,86
1Jonna WahlborgBen Clein  
 Stenungsunds RKCalvin Klein - Värnbergs Orion068,32
 
3Anna KerttuCleo II  
 Valsängs RF 472,40
4Mikaela BergströmAlmeida  
 Valsängs RFAlmeto Z - Dito867,65
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
11 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Johanna CarlssonRosa   
 Kungsbacka RKOkänd466,97  
2Malin SetterströmBlue Glasson   
 Billdals RKOkänd - Okänd466,98  
 
3Jennie JosefssonPascal   
 Lysekils RFSandor - Apricot583,32  
4Linda CarlsonÖstrahults Bizass   
 Torslanda RKJanus RC - Kimble RC1087,18  
5Caroline HanssonÅbackens Venezia   
 Sotenäs FKGondoljär - Ideal du Gazeau1260,21  
6Anna LiljerothTequila   
 Landvetter RS 1274,93  
7Malin BoströmRoyal Rocket   
 Ljungskile RKSmokey Duncan - Killyreagh KimUte.   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Mikaela BergströmCocktail  
 Valsängs RFMinotauros075,80
2Linn OlssonWinnetoo  
 Valsängs RFOkänd472,56
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sofia GuterstamSpunk   
 Trollhättans SROkänd039,88025,20
2Olivia JanssonDubbe   
 Valsängs RFVagabond - Piccolo042,30027,36
3Jennifer AxelssonÖversten   
 Trollhättans SRMajor - Kurir G048,43028,52
 
4Sanna TegenfeldtStokdalens Pippi   
 Ljungskile RK 051,94029,44
5Lina Karlssonwinston   
 Tanums RidklubbCasperhofs´ Freddy049,60040,78
6Maria BrunbäckLinksbury Replica   
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince Charming040,73435,39
7Nellie KleistIndiana Jones   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd442,23  
8Elisa KarlssonDeri Oceanic   
 Gråbo Ridklubb 443,30  
9Linnéa BideforsJonny Logan   
 Valsängs RFPinnochio449,68  
10Stina LöfgrenBabar   
 Trollhättans FK Ute.   
10Maja OlssonPontus   
 Valsängs RF Ute.   
10Johanna KarlssonBolle Buzétte   
 Lysekils RF Ute.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
22 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linnea ErikssonKarbell   
 Valsängs RFValentine Bell RNF - Strätes Karbin041,59026,46
2Emma PerssonPhalaris   
 Valsängs RFOosthoet Floris - Axceen Camillo043,27027,57
3Lisa WijkmarkMaster of the Game   
 Uddevalla RFDart Light - Merrie Master042,46036,06
4Annie NilssonJoie   
 Nuntorp HSKOkänd046,92038,36
5Johanna WallinEarlspark Pebbles   
 Valsängs RFOkänd - Okänd040,07430,91
 
6Emma PackendorffZirocco Paintbox   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin - Prinsen042,94436,61
7Rebecca BideforsMalisha   
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton045,58548,10
8Amanda PetterssonSilvery Moon   
 Kongahälla RS 043,17756,76
9Elin DöseEriksbyns Duva   
 Kongahälla RSÖxenholm Bobby RC - Sunshine Boy RC046,67Ute. 
10Agnes JohanssonBeauty Broun   
 Tjörns RidklubbHorsemoses Charlie - Red Devil440,38  
11Cecilia MolénMaBelle   
 Valsängs RF 440,82  
12Malin SvenssonFredriksbergs Nat   
 Stenungsunds RKSilverlea Buckskin - Smedhults Cavat454,72  
13Miranda WästhageCäsar   
 Valsängs RFCalenbergs Donnerhall858,23  
14Alicia JakobssonMary Kalinekes   
 Ljungskile RKOkänd2091,68  
15Frida KiokBeukenoord´s Bravour   
 Stora Höga RK Utg.   
15Alexandra Larssongwendolyhn   
 Lysekils RFLinksbury Royalist - Uplands BronzeUte.   
15Karolina HantheCamelot   
 Gunnesby HSKCefn Celebration - Aran IdrisUte.   
 Martina KristofferssonWicked Windy   
 Tanums RidklubbKaraff ox - Horshaga Manolito RW    
 Anna PerssonMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF    
 Alicia NilssonZinzana   
 Stora Höga RKZanzibar    
 Denise EliassonROCCO   
 Engalseröd RF     
 Nathalie JordebrandtCinderella   
 Stenungsunds RKBarrabbas    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Erica JohanssonRoyal Dimaz  
 Valsängs RF 443,30
2Sandra PetterssonWild Berry  
 Valsängs RF 772,46
 Sara OlofssonLouisa  
 Skärhamns RFDonauwind  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.55-0.85 (Lätt D+) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Elin LarssonHerkules   
 Stenungsunds RKokänd - okänd041,69024,94
2Nelly GustavssonCrumelur   
 Stenungsunds RKCarolinas Foxglove - Algarve xx 791040,13027,81
3Evelina BrattSarah Kate   
 Spekeröds RKOkänd048,17029,93
4Ellinor StrömbäckObelix Hedevang   
 Stenungsunds RKRøgild´s Kilimanjaro - Cansas038,87030,10
 
5Louise LindströmParis 87   
 Valsängs RF 041,06033,33
6Annika DavidssonVincent   
 Tanums Ridklubb 039,70037,83
7Lovisa LagrellPiccolo   
 Lysekils RF 048,89440,15
8Madeleine GustafsonOliver Twist   
 Valsängs RF 444,31  
9Ella Bengtssonesse zlooty   
 Tjörns Ridklubbzansibar - silverlea buckskin450,99  
10Klara DahlstedtMegastar   
 Partille RKSofus459,86  
11Rebecka EdmanValentino   
 Skaftö Ridklubbokänd - okänd666,86  
12Johanna LarssonMac Murphy   
 Lysekils RFKansas King 50-92-6153 - Okänd846,91  
13Lisa SohlbergBlackbird III   
 Munkedals RKOkänd - Okänd1468,89  
14Cristine PerssonAmico   
 Valsängs RFOkänd - okänd2386,11  
 Nelly GustavssonHattrick Noreena   
 Stenungsunds RKNieuwmoeds Patrick - Valentino    
 Sofia RasmussonSamantha 120   
 Kongahälla RSBokkesprong Czardas - Orchard Limb-Lopper    
 Emma PackendorffPraestegårdens Rioja   
 Valsängs RFOkänd    
 Amanda SalfjordGajek   
 Kongahälla RSMercur - Emblema    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Mikaela BergströmCocktail  
 Valsängs RFMinotauros044,16
 
2Jennifer KarlsenNygårds Goldie  
 Engalseröd RFPelle Babs443,63
3Jonna WahlborgGun´s Dany  
 Stenungsunds RKGun´s Firecracker RP - Genarp ox1254,19
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Denise Samuelsson-FribergOboy   
 Stenungsunds RK 057,88022,65
2Sofia GuterstamSpunk   
 Trollhättans SROkänd060,28024,72
3Olivia JanssonDubbe   
 Valsängs RFVagabond - Piccolo057,73025,69
4Maria BrunbäckLinksbury Replica   
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince Charming054,43026,55
 
5Amanda KristenssonTrestenas Mister Seahorse   
 Uddevalla RFRhosaur Rascal RWM - Laeryds Domenic RWM054,00033,04
6Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen   
 Stenungsunds RKShining Starr Aristo055,39033,22
7Elisa KarlssonDeri Oceanic   
 Gråbo Ridklubb 060,44033,68
8Lina Karlssonwinston   
 Tanums RidklubbCasperhofs´ Freddy064,15043,61
9Linnéa BideforsJonny Logan   
 Valsängs RFPinnochio052,10437,86
10Sanna TegenfeldtStokdalens Pippi   
 Ljungskile RK 465,17  
11Jennifer AxelssonÖversten   
 Trollhättans SRMajor - Kurir G467,59  
12Nellie KleistIndiana Jones   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd976,80  
 Johanna KarlssonBolle Buzétte   
 Lysekils RF     
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
29 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Erica JohanssonChardon   
 Valsängs RFHellekis Timjan - Diedron054,31022,37
2Jenny JanssonScarlett Pimpinell S   
 Stenungsunds RKPommac RC - Sunshine Boy RC049,09023,94
3Alice JohanssonLucky strike   
 Lysekils RF 055,02025,15
4Elin DöseEriksbyns Duva   
 Kongahälla RSÖxenholm Bobby RC - Sunshine Boy RC059,87025,25
5Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkänd055,59025,55
6Molly DownesLowiz   
 Kongahälla RSOkänd050,26028,12
7Emma PackendorffZirocco Paintbox   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin - Prinsen057,37028,29
 
8Robyn CoffeyET Tough Enough   
 Stenungsunds RKOkänd050,94028,81
9Lisa WijkmarkMaster of the Game   
 Uddevalla RFDart Light - Merrie Master051,79030,07
10Denise EliassonROCCO   
 Engalseröd RF 051,96031,52
11Olivia JanssonBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody054,21033,69
12Annie NilssonJoie   
 Nuntorp HSKOkänd056,18034,76
13Philip FranssonSilver   
 Valsängs RF 054,68035,46
14Alicia NilssonZinzana   
 Stora Höga RKZanzibar052,91438,32
15Agnes JohanssonBeauty Broun   
 Tjörns RidklubbHorsemoses Charlie - Red Devil051,10838,52
16Amanda PetterssonSilvery Moon   
 Kongahälla RS 052,411556,21
17Johanna WallinEarlspark Pebbles   
 Valsängs RFOkänd - Okänd452,45  
18Emma PerssonPhalaris   
 Valsängs RFOosthoet Floris - Axceen Camillo454,26  
19Catrine BankelFrancien   
 Skaftö RidklubbOkänd - Okänd457,76  
20Elvira NordåsJack   
 Tjörns Ridklubb 466,13  
21Linnea ErikssonKarbell   
 Valsängs RFValentine Bell RNF - Strätes Karbin470,89  
22Ellen RobertsonDantes Bambi Bell   
 Lysekils RFOkänd576,84  
23Malin SvenssonFredriksbergs Nat   
 Stenungsunds RKSilverlea Buckskin - Smedhults Cavat863,33  
24Miranda WästhageCäsar   
 Valsängs RFCalenbergs Donnerhall865,89  
25Alicia JakobssonMary Kalinekes   
 Ljungskile RKOkänd1480,59  
26Rebecca BideforsMalisha   
 Valsängs RFZansibar - Burma WiltonUte.   
 Anna PerssonMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF    
 Alexandra Larssongwendolyhn   
 Lysekils RFLinksbury Royalist - Uplands Bronze    
 Martina KristofferssonWicked Windy   
 Tanums RidklubbKaraff ox - Horshaga Manolito RW    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
4 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Mikaela BergströmAlmeida  
 Valsängs RFAlmeto Z - Dito057,82
1Erica JohanssonRip´s Legend  
 Valsängs RF 061,46
 Anna KerttuCleo II  
 Valsängs RF   
 Sara OlofssonLouisa  
 Skärhamns RFDonauwind  
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
28 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennie JosefssonPascal   
 Lysekils RFSandor - Apricot058,19026,44
2Nelly GustavssonCrumelur   
 Stenungsunds RKCarolinas Foxglove - Algarve xx 791053,85026,47
3Felicia RaunåsKleopatra   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd049,08028,15
4Ellinor StrömbäckObelix Hedevang   
 Stenungsunds RKRøgild´s Kilimanjaro - Cansas054,15028,27
5Lovisa LagrellPiccolo   
 Lysekils RF 065,66029,91
6Elin LarssonHerkules   
 Stenungsunds RKokänd - okänd058,61029,94
7Madeleine GustafsonOliver Twist   
 Valsängs RF 057,06031,69
 
8Sofia RasmussonSamantha 120   
 Kongahälla RSBokkesprong Czardas - Orchard Limb-Lopper058,72031,88
9Jennifer KarlsenBallyleck's Naima   
 Engalseröd RFokänd - okänd057,31031,91
10Linda TordebringHarley Lianka   
 Bohusläns HSKTen Ankers Jerolianka - Top Nantindo059,66035,58
11Nelly GustavssonHattrick Noreena   
 Stenungsunds RKNieuwmoeds Patrick - Valentino060,96040,61
12Rebecka EdmanValentino   
 Skaftö Ridklubbokänd - okänd061,90441,89
13Rebecca JonssonSkorpan   
 Valsängs RFOkänd053,811559,34
14Hanna JohansonTenkshoeves Lucky   
 Orust RidklubbMalan´s Sunny Boy - Orion450,06  
15Emma NiklassonFideli Flight   
 Uddevalla RFOkänd455,41  
16Klara DahlstedtMegastar   
 Partille RKSofus455,50  
17Sofia HellerJorieke   
 Stenungsunds RKokänd - okänd456,76  
18Ella Bengtssonesse zlooty   
 Tjörns Ridklubbzansibar - silverlea buckskin472,19  
19Lisa SohlbergBlackbird III   
 Munkedals RKOkänd - Okänd472,70  
20Johanna LarssonMac Murphy   
 Lysekils RFKansas King 50-92-6153 - Okänd862,06  
21Johanna GustafsonCoyote   
 Valsängs RF 862,40  
22Anna LiljerothTequila   
 Landvetter RS 866,98  
23Evelina BrattSarah Kate   
 Spekeröds RKOkänd1391,11  
24Sofia GranbergChansy Rose   
 Munkedals RK Ute.   
24Annika DavidssonVincent   
 Tanums Ridklubb Ute.   
 Nathalie SiggelinTrojkans Rosario   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin RNF - Robin RNF    
 Cristine PerssonAmico   
 Valsängs RFOkänd - okänd    
 Felicia AnderssonMoa Maräng RNF 2217   
 Lysekils RFCristalls Jolly Jumper RNF 115    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linn OlssonWinnetoo  
 Valsängs RFOkänd061,48
 
2Louise LindströmParis 87  
 Valsängs RF 454,74
2Jonna WahlborgGun´s Dany  
 Stenungsunds RKGun´s Firecracker RP - Genarp ox471,58
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Erica JohanssonChardon   
 Valsängs RFHellekis Timjan - Diedron064,74027,26
2Molly DownesLowiz   
 Kongahälla RSOkänd057,49033,08
3Olivia JanssonBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody063,70432,73
4Robyn CoffeyET Tough Enough   
 Stenungsunds RKOkänd060,11436,42
 
5Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkänd063,89653,59
6Catrine BankelFrancien   
 Skaftö RidklubbOkänd - Okänd461,39  
7Jenny JanssonScarlett Pimpinell S   
 Stenungsunds RKPommac RC - Sunshine Boy RC465,88  
8Denise Samuelsson-FribergOboy   
 Stenungsunds RK 683,41  
9Philip FranssonSilver   
 Valsängs RF 683,49  
10Alice JohanssonLucky strike   
 Lysekils RF 1276,42  
11Elvira NordåsJack   
 Tjörns Ridklubb 1486,35  
12Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen   
 Stenungsunds RKShining Starr AristoUte.   
12Lisa WadstedtLady   
 Gråbo Ridklubb Ute.   
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Malin KerttuSukette  
 Valsängs RFCarolinas foxglove - Sindberg hobnob19104,67
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
3 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Anna KerttuCleo II  
 Valsängs RF 069,46
 Mikaela BergströmAlmeida  
 Valsängs RFAlmeto Z - Dito  
 Lisette PalmerandGravedigger  
 Orust RidklubbGun´s Firecracker RP132 - Molstabergs Action Man RWM 34  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jennie JosefssonPascal   
 Lysekils RFSandor - Apricot064,80033,43
2Anna LiljerothTequila   
 Landvetter RS 064,29036,06
3Johanna CarlssonRosa   
 Kungsbacka RKOkänd466,51  
 
4Johanna GustafsonCoyote   
 Valsängs RF 684,26  
5Emma NiklassonFideli Flight   
 Uddevalla RFOkänd866,01  
6Felicia RaunåsKleopatra   
 Kongahälla RSOkänd - Okänd982,71  
7Linda TordebringHarley Lianka   
 Bohusläns HSKTen Ankers Jerolianka - Top Nantindo1188,14  
8Nelly GustavssonHattrick Noreena   
 Stenungsunds RKNieuwmoeds Patrick - Valentino19103,57  
9Sofia GranbergChansy Rose   
 Munkedals RK Utg.   
9Hanna JohansonTenkshoeves Lucky   
 Orust RidklubbMalan´s Sunny Boy - OrionUte.   
 Felicia AnderssonMoa Maräng RNF 2217   
 Lysekils RFCristalls Jolly Jumper RNF 115    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Sofia RasmussonSamantha 120  
 Kongahälla RSBokkesprong Czardas - Orchard Limb-Lopper064,59
2Sofia HellerJorieke  
 Stenungsunds RKokänd - okänd457,83
 Mikaela BergströmCocktail  
 Valsängs RFMinotauros  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport