Valsängs RF 2011-05-22
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-05-22 kl. 18:04
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. B
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori B Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori C Avd. A
Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Nellie BerntssonSiverholms Thonna   
 Tjörns RidklubbPan - Enghöjs Favör040,77018,58
2Sanna TegenfeldtEdenhof Merika   
 Stenungsunds HRFHöjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF042,06019,64
 
3Nellie BerntssonSterre   
 Tjörns Ridklubbokänd - okänd043,59020,35
4Moah EckerlövComet   
 Tanums RidklubbClaus - Mariska´s Robin044,52023,78
5Moah EckerlövTibbie   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd053,44026,73
6Anna SkötteFigolina   
 Landvetter RSKaraff - Figaro043,21423,59
7Izabella NilssonMr C.I Rascal   
 Billdals RKOkänd - Okänd043,58535,19
 Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Emma Strandberg WestlinChagandy  
 Mölnlycke RS Ute. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Michelle HoffbackTyson   
 Torslanda RKOkänd - Okänd040,36021,07
2Emma GabinusSjöstjärnans Labolina   
 Göteborgs FKAxi RW 70 - Gimmoc RP 101044,61021,75
3Sanna TegenfeldtPuddle   
 Stenungsunds HRFWestside Mirah043,63021,76
 
4Emma Strandberg WestlinTrollslända   
 Mölnlycke RSEsse Elbert RNF 165 - Skattegårds Texas039,87022,41
5Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody043,39023,18
6Kristin WikströmTesa   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd042,99023,71
7Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion045,67821,81
8Anna PerssonMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF442,72  
9Sara HerdebrantKimberley   
 Stenungsunds HRFVärnbergs Neptunus - Clifden Wind765,76  
10Philip FranssonSilver   
 Valsängs RFOkänd - Okänd1182,06  
 Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds HRFOkänd    
 Linn OlssonMitzy Light   
 Stenungsunds HRFSäbys Dixi RNF 108 - Miclas Micado RNF 76    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Josefine NilssonFountain Breeze   
 Billdals RKOkänd - Okänd044,47019,81
2Klara HugossonPride   
 Billdals RKPoetic Justice - Carteright041,21019,94
3Josefine NilssonRikki   
 Billdals RKOkänd - Okänd047,52022,55
4Linnea ThuressonShafts Del Boy   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd045,82023,13
 
5Erica JohanssonMay Beauty   
 Valsängs RFWilloway Golddigger - Silverlea Buckskin047,70023,61
6Kristin EinarssonFredriksbergs Nero   
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-045,85024,49
7Emma LidqvistCimberly   
 Bohusläns HSKLeon - Chico042,49024,51
8Sanna OlssonCushfar   
 Tanums RidklubbOkänd045,71025,27
9Lisa ÖbergPayback   
 Tjörns RidklubbOkänd040,76025,42
10Annika HedhmanOrchid´s Wendy   
 Bohusläns HSKKenneth NPA - Orshid`s Cestanii043,21848,05
11Jenny JanssonFrosty Rebel   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd438,03  
12Alicia NilssonLoona-May   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd441,69  
13Elin LarssonHerkules   
 Stenungsunds HRFokänd - okändUte.   
 Alexandra JohanssonCapris 8   
 Onsala RFKubanets - Diamant III    
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida ReuterwallStrawberry  
 Valsängs RFArtist 765 - Silverlea Buckskin RNF 96045,14
1Johanna SällKarlssonGulden  
 Björneröd RKSGiewont047,39
 
3Fanny MarkströmMiclas Aristocrat  
 Årekärrs RKMiclas Activ RNF 100 - Kantje´s Ronaldo He Stb 197443,99
 Viktoria RoosGun´s N Roses  
 Kungälvs HSKMinotauros RP 114 - okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori B Avd. A
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångStilbedömning
 UppfödareHärstamningFelTidPoängTid
1Sanna TegenfeldtEdenhof Merika   
 Stenungsunds HRFHöjmarkens Ikaros RNF - Merrie Master RNF063,0453,5 
1Elin GustafssonCristalls Jarad   
 Landvetter RSPriory Dallas - Peregrin060,3753,5 
3Linnéa BideforsShanaia   
 Valsängs RFOkänd060,7552 
 
4Doris BüllingNoppe   
 Stenungsunds HRFDito - Wärnanäs Peng063,4449,5 
5Agnes JohanssonBrodals Rosalinn   
 Valsängs RFLinksbury Realist - The Hale Helios069,6747 
6Wilma HeieCTS Cocopops   
 Strömstads RKOkänd060,2446,5 
6Izabella NilssonMr C.I Rascal   
 Billdals RKOkänd - Okänd061,1246,5 
8Nellie BerntssonSterre   
 Tjörns Ridklubbokänd - okänd266,7748 
9Moah EckerlövComet   
 Tanums RidklubbClaus - Mariska´s Robin275,0943,5 
10Anna SkötteFigolina   
 Landvetter RSKaraff - Figaro274,1942 
11Moah EckerlövTibbie   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd463,3945,5 
12Nellie BerntssonSiverholms Thonna   
 Tjörns RidklubbPan - Enghöjs Favör1193,5538 
 Ellen LindeDagmar   
 Norra Älvsborgs RKMajor - Fasad    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Emma Strandberg WestlinChagandy  
 Mölnlycke RS Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori C Avd. A
23 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångStilbedömning
 UppfödareHärstamningFelTidPoängTid
1Sanna TegenfeldtPuddle   
 Stenungsunds HRFWestside Mirah064,6859 
2Linnéa BideforsKungsbro Dental   
 Valsängs RFCandide RW - Rotherwood State Occasion065,8358,5 
3Julia CarlssonShades of The World   
 Clarebergs RKOkänd060,5256 
3Stephanie GårdmanBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody064,5256 
3Mikaela LarssonDancing Golden Gate   
 Stenungsunds HRFRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado063,0156 
6Alexandra KarlssonMiclas Courtney Love   
 Lilla Edets RKLipton 779057,5755 
 
7Emma GabinusSjöstjärnans Labolina   
 Göteborgs FKAxi RW 70 - Gimmoc RP 101064,6654 
7Fanny MarkströmCandinsky   
 Årekärrs RKCasio RP 141 - Bonansa065,1854 
7Elin GustafssonCalypso   
 Landvetter RSOkänd - okänd059,9554 
10Martina WåhlinExakt   
 Viskadalens RKRodlease Dancing Gold - Fredriksbergs Chopin063,7853 
10Michelle HoffbackTyson   
 Torslanda RKOkänd - Okänd061,4153 
12Clara LindgrenWara Sweet Girl   
 Billdals RKKing Bjuti - Panter B 44058,6352 
13Kristin WikströmTesa   
 Bohusläns HSKOkänd - Okänd064,8451 
13Wilma HeieBallys Grey Boy   
 Strömstads RKOkänd - Okänd066,0451 
15Emma Strandberg WestlinTrollslända   
 Mölnlycke RSEsse Elbert RNF 165 - Skattegårds Texas064,3848 
16Josef LarssonSunflower T   
 Tjörns RidklubbKulan Kavat RC 90065,4845 
17Emma LidqvistHot Shot A BRP 12   
 Bohusläns HSKHellekis Timjan - Montal xx271,6151 
18Sanna BengtssonBlack Label   
 Ale-Jennylunds RKOkänd272,5050 
19Sara HerdebrantKimberley   
 Stenungsunds HRFVärnbergs Neptunus - Clifden Wind274,6045 
20Josefina LarssonJoelsbo Coulthard RW 116   
 Stenungsunds HRFKarlsfälts Caruso - Carolinas FoxgloveUte.   
20Johanna WallinEarlspark Pebbles   
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte.   
 Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds HRFOkänd    
 Linn OlssonMitzy Light   
 Stenungsunds HRFSäbys Dixi RNF 108 - Miclas Micado RNF 76    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. A:stil Kategori D Avd. A
24 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieGrundomgångStilbedömning
 UppfödareHärstamningFelTidPoängTid
1Jonna WahlborgBen Clein   
 Stenungsunds HRFCalvin Klein - Värnbergs Orion067,2862 
2Klara HugossonPride   
 Billdals RKPoetic Justice - Carteright061,3661 
3Sanna OlssonCushfar   
 Tanums RidklubbOkänd063,1260 
4Annika HedhmanMinigårdens Harry Potter   
 Bohusläns HSKHot Shot A - Alcazar064,1159 
5Jenny JanssonFrosty Rebel   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd058,6558 
 
6Malin SetterströmBlue Glasson   
 Billdals RKOkänd - Okänd062,0257 
7Inez BüllingCedergårdens Irish Flight   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd058,0356 
7Linnea ThuressonShafts Del Boy   
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd069,3756 
9Emma JohanssonHembys Midas   
 Billdals RKGentleman - Skogs Max066,4354 
9Malin SvenssonBellamie   
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd058,1254 
11Kristin EinarssonFredriksbergs Nero   
 Bohusläns HSKJolly Roger RNF - Dennie RNF S-262,5257 
12Alicia NilssonLoona-May   
 Kungälvs HSKOkänd - Okänd257,1154 
13Sofia JohanssonBloklands Hoeves Souvenir   
 Stenungsunds HRFCupkeshof´s Ringo Boy - Bokkesprong Perestrojka266,0550 
14Johanna SällKarlssonKewarra   
 Björneröd RKSPoetic Justice RC - Brantshammar Korak RC275,7945 
15Annika HedhmanOrchid´s Wendy   
 Bohusläns HSKKenneth NPA - Orshid`s Cestanii378,0353 
16Emma PerssonKnockillaree Vince   
 Valsängs RFSmokey Finn - Abbeyleix Owen473,1050 
17Jonna WahlborgAfter Eight   
 Stenungsunds HRFAerline H - Okänd984,5250 
18Emma LidqvistCimberly   
 Bohusläns HSKLeon - Chico1192,4748 
19Hanna BrorssonNico   
 Kållereds RF 1296,9743 
20Karolina BjärknemyrBrodalens Viggo   
 Torslanda RKBellerino RNF - Lobsang RNF1592,8739 
 Alexander NilssonRikki   
 Billdals RKOkänd - Okänd    
 Linn OlssonWinnetoo   
 Stenungsunds HRFOkänd    
 David PerssonElectra   
 Stenungsunds HRFOkänd    
 Alexandra JohanssonCapris 8   
 Onsala RFKubanets - Diamant III    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Johanna SällKarlssonGulden  
 Björneröd RKSGiewont461,56
1Frida PetterssonHembys Bellona Blanca  
 Uddevalla RFMiclas Activ - Vernons Peeping Tom464,52
 
3Fanny MarkströmMiclas Aristocrat  
 Årekärrs RKMiclas Activ RNF 100 - Kantje´s Ronaldo He Stb 1971886,93
 Frida PetterssonGolden Oz  
 Uddevalla RFMinotauros - okänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori B Avd. A
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Elin GustafssonCristalls Jarad  
 Landvetter RSPriory Dallas - Peregrin4443,27
 
2Wilma HeieCTS Cocopops  
 Strömstads RKOkänd4446,35
3Linnéa BideforsShanaia  
 Valsängs RFOkänd4447,19
4Doris BüllingNoppe  
 Stenungsunds HRFDito - Wärnanäs Peng4455,77
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori C Avd. A
14 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Mikaela LarssonDancing Golden Gate  
 Stenungsunds HRFRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado4447,68
2Clara LindgrenWara Sweet Girl  
 Billdals RKKing Bjuti - Panter B 444447,85
3Emma LidqvistHot Shot A BRP 12  
 Bohusläns HSKHellekis Timjan - Montal xx4449,30
4Josef LarssonSunflower T  
 Tjörns RidklubbKulan Kavat RC 904450,86
 
5Wilma HeieBallys Grey Boy  
 Strömstads RKOkänd - Okänd4451,40
6Jenny GillvénGlory Zelia  
 Stenungsunds HRFPriory Dallas - Källstorps Curry4451,66
7Alexandra KarlssonMiclas Courtney Love  
 Lilla Edets RKLipton 7794067,45
8Fanny MarkströmCandinsky  
 Årekärrs RKCasio RP 141 - Bonansa3252,29
9Sanna BengtssonBlack Label  
 Ale-Jennylunds RKOkänd3256,86
10Martina WåhlinExakt  
 Viskadalens RKRodlease Dancing Gold - Fredriksbergs Chopin865,29
11Philip FranssonSilver  
 Valsängs RFOkänd - OkändUte. 
11Julia CarlssonShades of The World  
 Clarebergs RKOkändUte. 
11Elin GustafssonCalypso  
 Landvetter RSOkänd - okändUte. 
 Johanna WallinEarlspark Pebbles  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 0.80-1.10 (Lätt A) bed. A:0 Ackumulator Kategori D Avd. A
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ann-Hild Steiger
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Hoppdomare: Mia Bertram
Banbyggare: Lotta Wahlborg
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningPoängTid
1Jonna WahlborgAfter Eight  
 Stenungsunds HRFAerline H - Okänd4452,71
2Malin SetterströmBlue Glasson  
 Billdals RKOkänd - Okänd4058,27
3Jonna WahlborgBen Clein  
 Stenungsunds HRFCalvin Klein - Värnbergs Orion3255,60
 
4Malin SvenssonBellamie  
 Stenungsunds HRFOkänd - Okänd2859,96
5Hanna BrorssonNico  
 Kållereds RF 2363,26
6Emma JohanssonHembys Midas  
 Billdals RKGentleman - Skogs MaxUte. 
6Karolina BjärknemyrBrodalens Viggo  
 Torslanda RKBellerino RNF - Lobsang RNFUte. 
6Annika HedhmanMinigårdens Harry Potter  
 Bohusläns HSKHot Shot A - AlcazarUte. 
6Inez BüllingCedergårdens Irish Flight  
 Stenungsunds HRFOkänd - OkändUte. 
 Sophie LundgrenKillmaryl Pride  
 Billdals RKOkänd  
 Linn OlssonWinnetoo  
 Stenungsunds HRFOkänd  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport