Valsängs RF 2009-08-29 - 2009-08-30
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-08-29 kl. 19:46
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C Avd. A
Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Avd. B
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B Avd. A
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C Avd. A
Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Avd. A

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori B + C Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
5 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida HenningssonEchnaton 24224275,625
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl1 
 
2Mikaela LarssonDancing Golden Gate 22822871,250
 Stenungsunds RKRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado2 
3Johanna NiklassonAslan 22622670,625
 Skaftö RidklubbTyngurndwin - Crut3 
4Emma AnderssonTrojkans Vivaldi 20720764,688
 Orust RidklubbKällstorps Curry RNF 6-S - Casimirsborgs Avocado RNF 634 
 Agnes QvistgaardHeiko    
 Spekeröds RKHarras 10 - Nabus 384  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma GunnarssonGhost Buster 22122169,063
 Valsängs RFOkänd1 
2Julia GrolanderGraphic Boy 20620664,375
 Ale-Jennylunds RKOkänd2 
 
3Josefine BerggrenBuschhof 20220263,125
 Bollerups R&KKDornik B - Golden Dancer3 
4Malin KarlssonMagnum 19119159,688
 Sotenäs FKOkänd - Okänd4 
5Erica JohanssonJesper 18818858,750
 Valsängs RF 5 
6Sara SandbergMr Cosworth 18718758,438
 Ale-Jennylunds RKOkänd - Okänd6 
7Madeleine FredbergDrummer bob 16916952,813
 Spekeröds RK 7 
8Magdalena Löfving RobarthUnique 16816852,500
 Tjörns RidklubbOkänd - Okänd8 
 Cristine PerssonAmico    
 Valsängs RFOkänd - okänd  
 Karolina StenbergDokomo    
 Spekeröds RKHomosassa xx - Zareef ox  
 Fannie StammCasey    
 Norra Älvsborgs RKJanus RC 71 - Värnbergs Neptunus RC 10  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori B Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma TegelskärSärkens William 22122176,207
 Spekeröds RKSimberg Hobnob - Twyford Signal1 
2Antonia HasselbladHugo 20620671,034
 Långeberga RKWildzangs Glorian2 
 
3Frida HenningssonBaccus 20520570,690
 Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort3 
4Linn JönssonLilla Grå 18818864,828
 Sotenäs FKOkänd4 
5Johanna NiklassonAslan 18118162,414
 Skaftö RidklubbTyngurndwin - Crut5 
6Alice ArvidssonPontiac 16316356,207
 Orust Ridklubb 6 
7Julia DybergNozette Bumble Bee RD 72 15015051,724
 Valsängs RFSprings Nougat - Hisly Prospect7 
 Olivia OlssonSukette    
 Valsängs RFCarolinas Foxglove - Simberg Hob Nob  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerFleetfoot RW 107 21321373,448
 Trollhättans SRCarolinas Foxglove - Breccles Minstrel Boy1 
2Frida HenningssonEchnaton 19819868,276
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl2 
3Julia LundgrenNiels 19419466,897
 Sotenäs FKNeron - Okänd3 
 
4Hanna FoglerMandelman 18718764,483
 Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW4 
5Mikaela LarssonDancing Golden Gate 17517560,345
 Stenungsunds RKRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado5 
6Emma AnderssonTrojkans Vivaldi 16916958,276
 Orust RidklubbKällstorps Curry RNF 6-S - Casimirsborgs Avocado RNF 636 
7Josefine MazettiPower Flip 15815854,483
 Kongahälla RSPower Boy RP 112 - Surprice RWR 27 
8Agnes QvistgaardHeiko 15415453,103
 Spekeröds RKHarras 10 - Nabus 3848 
9Evelinn SjögrenLovis 15215252,414
 Stenungsunds RKWärnanäs Peng - Bjärbys Niclas RW9 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C Avd. B
Pokaldressyr Ponny 2009
3 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Erica JohanssonRips Legend 16616657,241
 Valsängs RFWilloway Golddigger RNF 127 - Sörbys Lotus RNF 1201 
 Erica JohanssonRoyal Dimaz    
 Valsängs RFSun Roy - Eskehöjgaards Prince  
 Elin StrömstedtCleo II    
 Valsängs RFSörbys Triumf - Sörbys Lotus  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: AnnHild Staiger
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Lisa RelfsonPegasus 19619667,586
 Göteborgs FKOkänd - okänd1 
2Sanna AnderssonPascal 19519567,241
 Orust RidklubbWielki Canon - Okänd2 
3Rebecca JonssonFredriksbergs Qahar 19219266,207
 Valsängs RFL.L Möllegårdens Marco Polo - Dennie3 
4Saga KullbergZonita 18718764,483
 Orust RidklubbPark´s Tambour RNF 1554 
5Karolina StenbergDokomo 18518563,793
 Spekeröds RKHomosassa xx - Zareef ox5 
 
6Emma GunnarssonGhost Buster 18418463,448
 Valsängs RFOkänd6 
7Erica JohanssonJesper 18218262,759
 Valsängs RF 7 
8Malin KarlssonMagnum 18018062,069
 Sotenäs FKOkänd - Okänd8 
8Emma PackendorffPraestegårdens Rioja 18018062,069
 Valsängs RFOkänd8 
10Nathalie SiggelinTrojkans Rosario 17617660,690
 Valsängs RFSilverlea Buckskin RNF - Robin RNF10 
11Linn OlssonWinnetoo 17517560,345
 Valsängs RFOkänd11 
12Cristine PerssonAmico 17417460,000
 Valsängs RFOkänd - okänd12 
13Julia GrolanderGraphic Boy 17217259,310
 Ale-Jennylunds RKOkänd13 
14Josefine BerggrenBuschhof 17117158,966
 Bollerups R&KKDornik B - Golden Dancer14 
15Johanna VasellKalix 16516556,897
 Ale-Jennylunds RKFelix - Tolipp15 
16Ida WeieforsMamba 16016055,172
 Spekeröds RK 16 
17Hanna JohansonPepijn 15815854,483
 Orust RidklubbNoski17 
18Madeleine FredbergDrummer bob 15015051,724
 Spekeröds RK 18 
 Fannie StammCasey    
 Norra Älvsborgs RKJanus RC 71 - Värnbergs Neptunus RC 10  
 Sofia OlssonSkorpan    
 Valsängs RFOkänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D Avd. B
Pokaldressyr Ponny 2009
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: AnnHild Staiger
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Ellinor OlsenArda´s Irish Coffee 16916958,276
 Stenungsunds RKCalvin Klein RC - Aladdin RC1 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: AnnHild Staiger
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma TegelskärSärkens William 25125166,053
 Spekeröds RKSimberg Hobnob - Twyford Signal1 
2Frida HenningssonBaccus 24624664,737
 Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort2 
 
3Antonia HasselbladHugo 22922960,263
 Långeberga RKWildzangs Glorian3 
4Linn JönssonLilla Grå 22822860,000
 Sotenäs FKOkänd4 
5Frida NyveliusBoniara 22122158,158
 Spekeröds RKBolero - Fritham Gay Cloud5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: AnnHild Staiger
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Johanna LarssonAmigo VI 259,5259,568,289
 Orust RidklubbBelmondo RNF - Pontus RNF1 
2Felicia NolåkerFleetfoot RW 107 25925968,158
 Trollhättans SRCarolinas Foxglove - Breccles Minstrel Boy2 
 
3Julia LundgrenNiels 25125166,053
 Sotenäs FKNeron - Okänd3 
4Erica JohanssonET TipTop 24324363,947
 Valsängs RFOkänd4 
5Hanna FoglerMandelman 21621656,842
 Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW5 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Avd. A
Pokaldressyr Ponny 2009
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Domare C: AnnHild Staiger
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 27427472,105
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans1 
2Veronica HagströmBostorp Bero 26026068,421
 Torslanda RKMöllegaards Orion Surprise - Wärnanäs Peng2 
3Karolina StenbergDokomo 24724765,000
 Spekeröds RKHomosassa xx - Zareef ox3 
 
4Sanna AnderssonPascal 24324363,947
 Orust RidklubbWielki Canon - Okänd4 
5Emma PackendorffPraestegårdens Rioja 24224263,684
 Valsängs RFOkänd5 
6Lisa RelfsonPegasus 23723762,368
 Göteborgs FKOkänd - okänd6 
6Rebecca JonssonFredriksbergs Qahar 23723762,368
 Valsängs RFL.L Möllegårdens Marco Polo - Dennie6 
8Michelle PeturssonFee Fee 22222258,421
 Torslanda RKOkänd8 
9Sandra BaumannLord Whitney 18518548,684
 Orust RidklubbOkänd9 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport