Klass 1 - Hoppning Förklass Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
20 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jenny GillvenCanalj   
 Stenungsunds RKThornberry Love Knot - Ekelunds Anjo049,94024,16
2Malin AnderssonSvarta Madame   
 Hålta IK 048,91024,20
3Josef LarssonShanaia   
 Tjörns RidklubbOkänd041,25025,19
4Annie PerssonFreja   
 Stenungsunds RKOkänd051,85026,49
5Ida CederbergAstor   
 Tanums Ridklubb 049,94026,80
 
6Nathalie EricsonBeeke   
 Landvetter RSOkänd047,85027,25
7Linnéa AntonssonRonja Robbersdaughter   
 Uddevalla RFCarolinas Foxglove RW - Wärnanäs Styx RW047,59028,03
8Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen   
 Stenungsunds RKShining Starr Aristo048,00028,62
9Linnéa AntonssonHembys Master Whisper   
 Uddevalla RFSkogs Max RNF - Moon Star RNF047,35030,99
10Rebecca LanderbergRacing Lady   
 Stora Höga RKSörbys Lotus RNF - Hedlanda Meteor RNF049,97032,29
11Isabelle Hällströmwilma   
 Landvetter RS 050,16032,83
12Sanna TegenfeldtStokdalens Pippi   
 Ljungskile RK 055,63033,56
13Doris BüllingNice Mowgli   
 Stenungsunds RKOkänd051,37041,96
14Matilda KembornLarma Eros   
 Valsängs RFMustang054,56429,63
15Emelie LindskogSir Valentine   
 Hålta IK 046,85438,57
16Maria BrunbäckLinksbury Replica   
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince Charming051,22441,96
17Amanda KristenssonTurn Around   
 Uddevalla RFOkänd459,68  
18Denise Samuelsson-FribergOboy   
 Stenungsunds RK 464,85  
19Sanna OlssonFlame   
 Tanums RidklubbOkänd566,68  
20Olivia JanssonDubbe   
 Valsängs RF Ute.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Förklass Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
36 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma PackendorffZirocco Paintbox   
 Valsängs RFSilverlea Buckskin - Prinsen050,66026,86
2Elin GustafssonCalypso   
 Landvetter RSokänd - okänd047,44027,33
3Mikaela LarssonDancing Golden Gate   
 Stenungsunds RKRodlease Dancing Gold - Lunnalyckans Tacado049,91027,60
4David PerssonFalco   
 Stenungsunds RKOasting Edison - Woldbergs Jeroem049,59027,72
5Elsa HansenTuffy   
 Ljungskile RKokänd - okänd045,32028,30
6Olivia JanssonBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RF 044,06028,38
7Fannie EricssonJasper   
 Stenungsunds RKOkänd044,09028,56
8AGNES JOHANSSONBeauty Broun   
 Tjörns RidklubbHorsemoses Charlie - Red Devil039,18028,87
 
9Emma PerssonPhalaris   
 Valsängs RFOosthoet Floris - Axceen Camillo046,03028,99
10Klara AlängeShadow   
 Alleby RidklubbOkänd045,66030,00
11Victoria RutkowskiKimberley   
 Stenungsunds RKVärnbergs Neptunus - Clifden Wind050,13030,13
12Emilla KarlssonLurifax   
 Landvetter RSOkänd - Okänd046,22030,22
13Camilla LigovicClarissas Orange   
 Hålta IK 050,59030,45
14Linnea ErikssonKarbell   
 Valsängs RFValentine Bell RNF - Strätes Karbin044,59030,76
15Anna PerssonMa Belle   
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF046,50031,69
16Niklas KjellbergSaskia   
 Uddevalla RFOkänd057,47032,51
17Elvira NordåsJack   
 Tjörns Ridklubb 051,78035,76
18Hanna JohansonMagic Molle   
 Orust RidklubbOkänd046,78428,86
19Sofia JohanssonChardon   
 Valsängs RFHellekis Timjan - Diedron047,28429,20
20Johanna GustafssonLord Simson   
 Hålta IK 053,50430,14
21Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkänd049,87432,69
22Emma AnderssonTrojkans Vivaldi   
 Orust RidklubbKällstorps Curry RNF 6-S - Casimirsborgs Avocado RNF 63052,03436,03
23Nathalie JordebrandtCinderella   
 Stenungsunds RKBarrabas - okänd042,37436,33
24Johanna WallinHermes   
 Valsängs RFBuck RNF - Leedes Boy RNF046,47948,89
25Kristina LundholmOkan   
 Orust RidklubbOkänd - Okänd051,032179,65
26Bianca AnderssonOn Line   
 Tjörns Ridklubb 452,66  
27Malin HaapaharjuSörbys Unita   
 Hålta IKPantaco - Sörbys Magnific462,28  
28Miranda WästhageCäsar   
 Valsängs RF 1870,94  
29Camilla EdmanAlladin   
 Orust RidklubbWärnanäs Peng - Cawdor HywelUte.   
29Johanna WallinLittle gun   
 Valsängs RF Ute.   
29Nathalie EricsonClonmoyle baby cham   
 Landvetter RS Ute.   
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Lisette PalmerandGravedigger  
 Orust RidklubbGun´s Firecracker RP132 - Molstabergs Action Man RWM 34045,56
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Förklass Lätt C bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
33 anmälda, 29 startande, 8 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Evelina GustafssonHagens Rebus   
 Landvetter RSHagens Lance - H.Jaguar048,53026,14
2Ellinor StrömbäckPanasonic   
 Stenungsunds RKFalsytikat - Mamluk048,82026,77
3Isabella VillmanKiara   
 Landvetter RSOkänd044,85026,78
4Sabina AnderssonVin Diesel   
 Bohusläns HSKOkänd045,68027,93
5Sanna AnderssonPascal   
 Orust RidklubbWielki Canon - Okänd045,35028,24
6Jennifer NeckvallGolden Angel   
 Landvetter RS 050,09028,26
7Rebecca JonssonFredriksbergs Qahar   
 Valsängs RFL.L Möllegårdens Marco Polo - Dennie051,66029,35
8Anna LiljerothTequila   
 Landvetter RS 050,37029,74
 
9Anna HelgessonMillow   
 Sotenäs FKFellow RNF - Fridolf RNF045,66030,60
10Nathalie SiggelinOliver Twist   
 Valsängs RFKölns Cidden - Okänd056,22031,75
11Sabina AnderssonQuackly Flight   
 Bohusläns HSKokänd - okänd043,66424,32
12Sara FritzsonAttyrory Frankie   
 Uddevalla RFOkänd043,94425,78
13Theres JohanssonGuidam   
 Tanums RidklubbOkänd046,63427,73
14Jessica BjörklundLets Go Babe   
 Tjörns Ridklubbokänd042,22428,48
15Malin HaapaharjuBlixten V   
 Hålta IK 047,85428,56
16Marie KorneliussonPepper   
 Nordhallands RKOkänd050,82428,90
17Linn OlssonGravenvelds Miranda   
 Valsängs RFSilver General ox - Purpur ox050,82429,20
18Malin BoströmRoyal Rocket   
 Ljungskile RKSmokey Duncan - Killyreagh Kim045,13429,24
19Cristine PerssonAmico   
 Valsängs RF 046,32429,99
20Inez BüllingCedergårdens Irish Flight   
 Stenungsunds RKOkänd044,85438,12
21Jonna JärvitaloHollandia Mr Donald   
 Orust RidklubbOkänd054,75440,45
22Malin KorneliussonCaven   
 Nordhallands RKOkänd050,18827,03
23Sofia GenneMahjong   
 Ljungskile RKMahorka - Expo443,53  
24Sara RoosBokito   
 Strömstads RK 446,41  
25Rebecca SteeneLidens Mr Bell   
 Stenungsunds RKBrantshammar Bell Dara RC - Clifden Wind RC447,09  
26Therese AnderssonKatja   
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd449,37  
27Suzette BörjessonEnghöjs Lord Winston   
 Stenungsunds RKFrederiksminde Hazy Marvel - Öxenholm Geronimo450,72  
28Caroline ClaessonCanrower Andy   
 Alleby Ridklubb 459,13  
29Johanna GustafsonCoyote   
 Valsängs RF 671,47  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Elin ArvidssonCash Flow  
 Tanums RidklubbOkänd - Okänd050,75
1Pernilla CarlssonFelix  
 Landvetter RSokänd - okänd052,35
 
3Frida HammarbergAthlone Diamond  
 Nääs RF 451,47
3Sofia HellerJorieke  
 Stenungsunds RK 452,03
5Hanna CederbergMary  
 Tanums Ridklubb Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jonna WahlborgPolly   
 Stenungsunds RKDito RW - Wärnanäs Peng RW059,70024,56
2Jenny JanssonDubbe.   
 Stenungsunds RK 059,37030,64
3Felizia BrahmRufus   
 Tanums RidklubbGaist 412 - okänd069,35034,65
 
4Jenny GillvenCanalj   
 Stenungsunds RKThornberry Love Knot - Ekelunds Anjo060,78435,26
5Linnéa AntonssonHembys Master Whisper   
 Uddevalla RFSkogs Max RNF - Moon Star RNF057,68Utg. 
6Rebecka HaglundPippå   
 Kållereds RFokänd - okänd467,37  
7Matilda KembornLarma Eros   
 Valsängs RFMustang685,97  
8Sofie HernqvistMaashoeven´s Thuria Dance   
 Tanums Ridklubb Ute.   
8Maria BrunbäckLinksbury Replica   
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince CharmingUte.   
8Linn LarssonSalami   
 Sotenäs FK Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
22 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Cecilia SvensonApache   
 Kållereds RFOkänd067,72026,16
2Rebecca JonssonZirocco Paintbox.   
 Valsängs RF 062,72031,26
3Linnea ThuressonCornette   
 Tanums RidklubbLukas RC - Uranus RC063,28032,17
4Matilda MauritzChinchilla   
 Kållereds RFOkänd068,03038,24
5Hanna CarlssonGolden Creme   
 Strömstads RKOkänd062,251151,14
 
6Sanna OlssonKantjes Possibility   
 Tanums RidklubbAshley Monarch - Ralph465,16  
7Michelle HoffbackJasmine   
 Alleby RidklubbOkänd - Okänd466,25  
8Sofia JohanssonChardon   
 Valsängs RFHellekis Timjan - Diedron467,65  
9Julia LundgrenNiels   
 Sotenäs FKNeron - okön468,72  
10Erica JohanssonET TipTop   
 Valsängs RFOkänd787,35  
11Cristine PerssonMabelle   
 Valsängs RF 865,72  
12Niklas KjellbergSaskia   
 Uddevalla RFOkänd1290,32  
13Sara BoysenSir Duke   
 Clarebergs RKStackarps Bilbau - Cavallo Bolero1483,41  
14Olivia JanssonBlue Eyed Ghost   
 Valsängs RF 1659,63  
15Malin HaapaharjuSörbys Unita   
 Hålta IKPantaco - Sörbys MagnificUte.   
15Johanna BengtssonAlladin   
 Stenungsunds RK Ute.   
15Claudia LiljebladChilli Pepper   
 Stenungsunds RKOkändUte.   
15Mirja De BruinRozetta   
 Tanums Ridklubb Ute.   
15Daniel HanssonSimon's Delight   
 Tanums Ridklubbokänd - okändUte.   
15Amanda ElofssonNemo Cacharel   
 Sotenäs FKNicolai - Ismael ox 206Ute.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Malin KerttuMoney Penny  
 Valsängs RFWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin063,75
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning Lätt B bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
21 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sara FritzsonAttyrory Frankie   
 Uddevalla RFOkänd057,25429,27
2Lisa RoosFlash   
 Strömstads RK 060,03831,73
3Linn OlssonGravenvelds Miranda   
 Valsängs RFSilver General ox - Purpur ox057,411255,14
4Johanna HanssonMr Spotman   
 Strömstads RKOkänd459,13  
5Isabelle CollinYannick   
 Strömstads RK 464,35  
 
6Rebecca SteeneLidens Mr Bell   
 Stenungsunds RKBrantshammar Bell Dara RC - Clifden Wind RC466,72  
7Isabelle CollinKings Junior   
 Strömstads RK 473,53  
8Sabina AnderssonQuackly Flight   
 Bohusläns HSKokänd - okänd860,18  
9Sabina AnderssonVin Diesel   
 Bohusläns HSKOkänd860,56  
10Rebecca JonssonFredriksbergs Qahar   
 Valsängs RFL.L Möllegårdens Marco Polo - Dennie864,22  
11Sara RoosBokito   
 Strömstads RK 866,63  
12Johanna AlströmDaisy   
 Kållereds RFOkänd1379,94  
13Johanna GustafsonCoyote   
 Valsängs RF 31102,82  
14Mikaela BrorssonMobis Wonder   
 Sotenäs FKTorbellino - Rolökke SwallowUte.   
14Johanna HanssonKantje´s Wizzard   
 Strömstads RK Ute.   
14Cristine PerssonAmico   
 Valsängs RF Ute.   
14Josefin BondWalewijc's Noortje   
 Sotenäs FKBerkhof's Higgledy Piggledy - Priory PrickleUte.   
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Lars Gisselfeldt
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Frida HammarbergAthlone Diamond  
 Nääs RF 066,32
2Pernilla CarlssonFelix  
 Landvetter RSokänd - okänd1899,22
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lagklass Lätt B bed. A:1a Lag
15 startande lag
Hoppdomare: Anna Järvholm
Banbyggare: Towe Norder
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Tjörns RidklubbLag 10197,3900
 Marie Carrwik
 
 Josef LarssonShanaia061,58   
 AGNES JOHANSSONBeauty Broun062,33   
 Elvira NordåsJack073,48   
 Jessica BjörklundLets Go Babe1668,64   
2Stenungsunds RKLag 24198,7800
 Laila
 
 Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen469,75   
 Victoria RutkowskiKimberley1278,68   
 Mikaela LarssonDancing Golden Gate064,89   
 Fannie EricssonJasper064,14   
3Landvetter RSLag 14198,8400
 Susanne Hällström
 
 Elin GustafssonCalypso067,55   
 Evelina GustafssonHagens Rebus064,57   
 Jennifer NeckvallGolden Angel466,72   
 Isabella VillmanKiara3681,00   
4Tanums RidklubbLag 24208,4400
 Viktoria Mentzer
 
 Sofie HernqvistMaashoeven´s Thuria Dance477,56   
 Sanna OlssonKantjes Possibility069,55   
 Daniel HanssonSimon's Delight061,33   
 Mirja De BruinRozetta3681,00   
5Stenungsunds RKLag 14216,5400
 Carina
 
 Annie PerssonFreja071,55   
 David PerssonFalco479,41   
 Suzette BörjessonEnghöjs Lord Winston475,89   
 Ellinor StrömbäckPanasonic069,10   
6Kållereds RFLag 14219,7700
 Anneli Cardeberg
 
 Rebecka HaglundPippå878,75   
 Cecilia SvensonApache470,28   
 Matilda MauritzChinchilla075,34   
 Johanna AlströmDaisy074,15   
7Stenungsunds RKLag 38190,2800
 Malin
 
 Denise Samuelsson-FribergOboy3681,00   
 Nathalie JordebrandtCinderella055,66   
 Robyn CoffeyET Tough Enough469,86   
 Inez BüllingCedergårdens Irish Flight464,76   
8Strömstads RKLag 18204,6500
 Ida Sörvik Wikström
 
 Hanna CarlssonGolden Creme475,13   
 Lisa RoosFlash466,23   
 Isabelle CollinYannick3681,00   
 Johanna HanssonMr Spotman063,29   
9Hålta IKLag 18206,9900
 Therese Josefsson
 
 Emelie LindskogSir Valentine470,12   
 Malin AnderssonSvarta Madame465,38   
 Johanna GustafssonLord Simson071,49   
 Malin HaapaharjuBlixten V872,27   
10Tanums RidklubbLag 18207,1700
 Viktoria Mentzer
 
 Ida CederbergAstor467,00   
 Felizia BrahmRufus070,93   
 Linnea ThuressonCornette3681,00   
 Theres JohanssonGuidam469,24   
11Landvetter RSLag 212220,6500
  
 
 Nathalie EricsonBeeke071,50   
 Isabelle Hällströmwilma470,00   
 Emilla KarlssonLurifax.879,15   
 Anna LiljerothTequila1267,36   
12Alleby RidklubbLag 119229,5400
 Gunilla Jonsson
 
 Klara AlängeShadow872,06   
 Michelle HoffbackJasmine468,14   
 Therese AnderssonKatja789,34   
 Caroline ClaessonCanrower Andy3681,00   
13Orust RidklubbLag 240227,1400
 Peter Andersson
 
 Emma AnderssonTrojkans Vivaldi3681,00   
 Hanna JohansonMagic Molle067,32   
 Jonna JärvitaloHollandia Mr Donald3681,00   
 Sanna AnderssonPascal478,82   
14Ljungskile RKLag 144224,6400
 Sara Boström
 
 Sanna TegenfeldtStokdalens Pippi3681,00   
 Elsa HansenTuffy880,64   
 Malin BoströmRoyal Rocket063,00   
 Sofia GenneMahjong3681,00   
15Sotenäs FKLag 147242,600
 Maria Drugge
 
 Linn LarssonSalami790,10   
 Amanda ElofssonNemo Cacharel3681,00   
 Julia LundgrenNiels471,50   
 Josefin BondWalewijc's Noortje3681,00   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport