Klass 1 - Dressyr Förklass Lätt B:1 Kategori A + B Avd. A
Div 2 Dressyr Ponny Final
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Speaker: Helen Strömstedt
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida HenningssonBaccus 18118162,414
 Spekeröds RKStuifakkers Chiro - Heoldda Escort1 
 
2Josefine MazettiRonja Rocket II 17617660,690
 Kongahälla RSOkänd2 
3Annie MattssonSwingztone 17517560,345
 Sotenäs FKMöllegaards Mr Swing King RW - Stoatley Pride II RW3 
4Emma Strandberg WestlinToya 15715754,138
 Mölnlycke RSOkänd4 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Förklass Lätt B:1 Kategori B Avd. B
Div 2 Dressyr Ponny Final
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Speaker: Helen Strömstedt
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Amanda AndreassonSafire 17617660,690
 Orust Ridklubb 1 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Förklass Lätt B:1 Kategori C Avd. A
Div 2 Dressyr Ponny Final
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Speaker: Helen Strömstedt
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara AxelssonGolden Sunshine 19819868,276
 Gibberöd RSokänd1 
2Hanna FoglerMandelman 18518563,793
 Torslanda RKEkelunds Jim RWR 4 - Chester RW 652 
3Erica JohanssonTrojkans Symfonie 17617660,690
 Valsängs RF 3 
 
4Madeleine GustafsonBostorp Sultan 17417460,000
 Valsängs RFBostorp Bravad - Balans4 
5Johanna LarssonAmigo VI 17317359,655
 Orust RidklubbBelmondo RNF - Pontus RNF5 
6Sandra BaumannCandy 17117158,966
 Orust RidklubbOkänd - Okänd6 
7Paulina KollbergRavelli 16716757,586
 Mölnlycke RSLinksbury Royalist - Carolinas Foxglove7 
8Alice FalkKashmir 16116155,517
 Mölnlycke RSOkänd8 
9Alice EngdahlRonja Rose 11311338,966
 Munkedals RKFonzie9 
 Sara AxelssonMerania    
 Gibberöd RSNeron - Wendelinus van de Schafferden  
 Erica JohanssonET TipTop    
 Valsängs RFOkänd  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Förklass Lätt B:1 Kategori C Avd. B
Div 2 Dressyr Ponny Final
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Speaker: Helen Strömstedt
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Jessica SimonssonMoney Penny 17917961,724
 Valsängs RFWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin1 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Förklass Lätt B:1 Kategori D Avd. A
Div 2 Dressyr Ponny Final
24 anmälda, 24 startande, 6 placerade
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Speaker: Helen Strömstedt
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Petra SundfeldtPetits Choux 20620671,034
 Torslanda RKOkänd1 
2Sofia GenneMahjong 20020068,966
 Ljungskile RKMahorka - Expo2 
3Malin PetterssonRip´s Galant 19419466,897
 Valsängs RFDebut De la Vie - Silverlea Buckskin3 
4Sofia HedmanMoonleight RC 883 19219266,207
 Ljungskile RKCorall-li RC 50 - Roundstone Chief RC 14 
5Linnea AnderssonMinigårdens Dobbie 18818864,828
 Munkedals RKBlue Talk xx917 - Hellekis Timjan RW 315 
6Johanna JohanssonAkvarella 18718764,483
 Torslanda RKokänd6 
 
7Matilda OlssonMaximilliam 18318363,103
 Stenungsunds RK 7 
8Emma GunnarssonSkorpan 18118162,414
 Valsängs RFOkänd8 
9Elin JohanssonHagens Cirrus 18018062,069
 Valsängs RF 9 
10Saga KullbergStormvind 17717761,034
 Orust RidklubbKarlfälts Caruso - Eighty Eight Keys10 
11Josefine BerggrenBuschhof 17617660,690
 Valsängs RFDornik B11 
11JOSEFIN GYLLENSWÄRDMad Max 17617660,690
 Valsängs RFDebut Delavie - Silverlea Buckskin11 
13Felicia RaunåsKleopatra 17417460,000
 Kongahälla RSOkänd - Okänd13 
14Ida WeieforsMamba 17117158,966
 Spekeröds RKNando - Opac14 
14Julia HansenLurifax III 17117158,966
 Ljungskile RKHagens Lance - Uranus14 
16Klara Vålmingdruides 16816857,931
 Orust Ridklubbdoran - eldorrado16 
16Cristine PerssonAmico 16816857,931
 Valsängs RF 16 
18Elin AlexanderssonJackzon Ruby 16116155,517
 Munkedals RKOkänd - Okänd18 
19Rebecca JonssonFredriksbergs Qahar 15615653,793
 Valsängs RFL.L Möllegårdens Marco Polo - Dennie19 
20Evelina RygaardGolden Storm 15415453,103
 Mölnlycke RSokänd20 
21Hanna JohanssonPenny 15315352,759
 Orust RidklubbLinksbury Royalist RW - Misza ox21 
22Emma PackendorffPraestegårdens Rioja 15015051,724
 Valsängs RFOkänd22 
23Therese HägglundBarifay ox 14814851,034
 Sotenäs FKBaydr al Fay - Purpur23 
24Stenberg KarolinaDokomo 14714750,690
 Spekeröds RKHomosassa xx - Zareef24 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Förklass Lätt B:1 Kategori D Avd. B
Div 2 Dressyr Ponny Final
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Speaker: Helen Strömstedt
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Sara OlofssonCocktail 16316356,207
 Skärhamns RFMinotauros RP 1141 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Individuell start i Lagklass Lätt A:1 Lag Kategori A + B Avd. A
Div 2 Dressyr Ponny Final
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Eva Axelsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Josefine MazettiRonja Rocket II 25125166,053
 Kongahälla RS (2)Okänd1 
2Frida NyveliusBoniara 24524564,474
 Spekeröds RK (1)Bolero - Fritham Gay Cloud2 
 
3Annie MattssonSwingztone 24424464,211
 Sotenäs FKMöllegaards Mr Swing King RW - Stoatley Pride II RW3 
4Frida HenningssonBaccus 23023060,526
 Spekeröds RK (1)Stuifakkers Chiro - Heoldda Escort4 
5Emma Strandberg WestlinToya 22022057,895
 Mölnlycke RS (1)Okänd5 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Individuell start i Lagklass Lätt A:1 Lag Kategori C Avd. A
Div 2 Dressyr Ponny Final
13 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Eva Axelsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara AxelssonMerania 24924965,526
 Gibberöd RSNeron - Wendelinus van de Schafferden1 
2Sara AxelssonGolden Sunshine 24924965,526
 Gibberöd RSokänd1 
3Johanna LarssonAmigo VI 24024063,158
 Orust Ridklubb (1)Belmondo RNF - Pontus RNF3 
4Erica JohanssonET TipTop 23723762,368
 Valsängs RFOkänd4 
 
5Evelina RundlöfPegasus 23523561,842
 Kongahälla RS (2)Pinto B - Galdos ben Mors ox5 
6Hanna FoglerMandelman 23423461,579
 Torslanda RK (1)Ekelunds Jim RWR 4 - Chester RW 656 
7Erica JohanssonTrojkans Symfonie 23023060,526
 Valsängs RF (2) 7 
8Frida KarlssonCleo II 22822860,000
 Sotenäs FKAlladin - Uplands Bronze RW8 
9Alice FalkKashmir 22722759,737
 Mölnlycke RS (1)Okänd9 
10Madeleine GustafsonBostorp Sultan 22322358,684
 Valsängs RFBostorp Bravad - Balans10 
11Sandra BaumannCandy 21821857,368
 Orust Ridklubb (1)Okänd - Okänd11 
12Paulina KollbergRavelli 20820854,737
 Mölnlycke RS (1)Linksbury Royalist - Carolinas Foxglove12 
13Alice EngdahlRonja Rose 15415440,526
 Munkedals RK (1)Fonzie13 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Individuell start i Lagklass Lätt A:1 Lag Kategori C Avd. B
Div 2 Dressyr Ponny Final
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Eva Axelsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Jessica SimonssonMoney Penny  0 
 Valsängs RFWilloway Goldigger - Silverlea Buckskin  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Individuell start i Lagklass Lätt A:1 Lag Kategori D Avd. A
Div 2 Dressyr Ponny Final
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Eva Axelsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofia GenneMahjong 25725767,632
 Ljungskile RK (1)Mahorka - Expo1 
2Johanna JohanssonAkvarella 24924965,526
 Torslanda RK (1)okänd2 
3Malin PetterssonRip´s Galant 24324363,947
 Valsängs RF (2)Debut De la Vie - Silverlea Buckskin3 
4Sofia HedmanMoonleight RC 883 23523561,842
 Ljungskile RK (1)Corall-li RC 50 - Roundstone Chief RC 14 
4Matilda PetterssonAza 23523561,842
 Kongahälla RS (2)Okänd4 
4Julia HansenLurifax III 23523561,842
 Ljungskile RK (1)Hagens Lance - Uranus4 
 
7Elin AlexanderssonJackzon Ruby 23423461,579
 Munkedals RK (1)Okänd - Okänd7 
8Saga KullbergStormvind 23223261,053
 Orust Ridklubb (1)Karlfälts Caruso - Eighty Eight Keys8 
9Emma GunnarssonSkorpan 22622659,474
 Valsängs RF (2)Okänd9 
10Klara Vålmingdruides 22222258,421
 Orust Ridklubb (1)doran - eldorrado10 
10Linnea AnderssonMinigårdens Dobbie 22222258,421
 Munkedals RK (1)Blue Talk xx917 - Hellekis Timjan RW 3110 
12Cristine PerssonAmico 21821857,368
 Valsängs RF 12 
13Evelina RygaardGolden Storm 21721757,105
 Mölnlycke RS (1)okänd13 
13Elin JohanssonHagens Cirrus 21721757,105
 Valsängs RF 13 
15Felicia RaunåsKleopatra 21421456,316
 Kongahälla RS (2)Okänd - Okänd15 
15Matilda OlssonMaximilliam 21421456,316
 Stenungsunds RK 15 
17JOSEFIN GYLLENSWÄRDMad Max 20720754,474
 Valsängs RF (2)Debut Delavie - Silverlea Buckskin17 
18Rebecca JonssonFredriksbergs Qahar 20520553,947
 Valsängs RFL.L Möllegårdens Marco Polo - Dennie18 
19Ida WeieforsMamba 20420453,684
 Spekeröds RK (1)Nando - Opac19 
20Petra SundfeldtPetits Choux  0 
 Torslanda RK (1)Okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Individuell start i Lagklass Lätt A:1 Lag Kategori D Avd. B
Div 2 Dressyr Ponny Final
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Malou Wickberg
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Eva Axelsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
1Sara OlofssonKeimos Elliot 23523561,842
 Skärhamns RFEloge - Rodlease Dancing Gold1 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Individuell start i Lagklass Lätt A:1 Lag
8 startande lag
Domare C: Eva Axelsson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Ljungskile RKLag 163,772
   
 
   Sofia GenneMahjong67,632 
   Sofia HedmanMoonleight RC 88361,842 
   Julia HansenLurifax III61,842 
2Kongahälla RSLag 263,246
  Helen Grönberg Petter
 
   Josefine MazettiRonja Rocket II66,053 
   Matilda PetterssonAza61,842 
   Evelina RundlöfPegasus61,842 
   Felicia RaunåsKleopatra56,316 
3Valsängs RFLag 261,316
  Karin Johansson
 
   Malin PetterssonRip´s Galant63,947 
   Erica JohanssonTrojkans Symfonie60,526 
   Emma GunnarssonSkorpan59,474 
   JOSEFIN GYLLENSWÄRDMad Max54,474 
4Orust RidklubbLag 160,877
  Sandra Jönsson
 
   Johanna LarssonAmigo VI63,158 
   Saga KullbergStormvind61,053 
   Klara Vålmingdruides58,421 
   Sandra BaumannCandy57,368 
5Spekeröds RKLag 159,561
  Eva Nyvelius
 
   Frida NyveliusBoniara64,474 
   Frida HenningssonBaccus60,526 
   Ida WeieforsMamba53,684 
6Mölnlycke RSLag 158,246
  Anna Westlin
 
   Emma Strandberg WestlinToya57,895 
   Alice FalkKashmir59,737 
   Paulina KollbergRavelli54,737 
   Evelina RygaardGolden Storm57,105 
7Munkedals RKLag 153,509
  Heléne Johansson
 
   Elin AlexanderssonJackzon Ruby61,579 
   Linnea AnderssonMinigårdens Dobbie58,421 
   Alice EngdahlRonja Rose40,526 
8Torslanda RKLag 163,553
  Rebecca P. Fogler
 
   Johanna JohanssonAkvarella65,526 
   Hanna FoglerMandelman61,579 
   Petra SundfeldtPetits Choux  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport