Valsängs RF 2011-04-30
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-05-01 kl. 20:35
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Förklass Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Förklass Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Förklass Kategori B + C
OBS! D-ponny startar först!
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Jessica Simonsson
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida HenningssonEchnaton 26226268,947
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl1 
2Sophie HögstaTomacs Nogger 24624664,737
 Torslanda RKSörbys Oboy - Smedhults Starlight Son2 
2Olivia OlssonFantomens Hero 24624664,737
 Valsängs RFKortez FA - Svimlo NF2 
 
4Evelina KetolaElliott 24424464,211
 Torslanda RKCarneval II4 
5Felicia NolåkerFleetfoot RW 107 23523561,842
 Lilla Edets RKCarolinas Foxglove - Breccles Minstrel Boy5 
6Madeleine GustafsonET TipTop 23223261,053
 Valsängs RFOkänd6 
7Karin BohlénHembys Jason 21721757,105
 Stenungsunds HRFRolökke Swallow RNF - Moon Star RNF7 
8Olivia OlssonJoelsbo Clic RW 111 21621656,842
 Valsängs RFKarlfälts Caruso - Carolinas Foxglove8 
8Michelle HoffbackTyson 21621656,842
 Torslanda RKOkänd - Okänd8 
10Lisa WillenhagStenbroåsens Hank B Marvin 20520553,947
 Torslanda RKThornberyy Love Knot RW - Cawdor Hywel RW10 
11Cecilia NyströmLucky Girl 19919952,368
 Valsängs RFOkänd - Okänd11 
12Josefine MazettiPower Flip 16516543,421
 Spekeröds RKPower Boy RP - Surprise RWR12 
 Linn LarssonSimberg Fender    
 Sotenäs FKEyarth Hansel - Downland Night Rider  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Förklass Kategori D
OBS! D-ponny startar först!
20 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Jessica Simonsson
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofie RelanderWacos Rache MW 28528575,000
 Hermanstorps K&RKWaco - Valentino1 
2Sofie RelanderGeld MW 26126168,684
 Hermanstorps K&RKVerona's Gerswin RP 136 - Donauwind2 
3Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 25925968,158
 Lilla Edets RKLinksbury Royalist - Balans3 
4Mathilda SvennungChame Roan 25725767,632
 Göteborgs FKOkänd4 
5Johanna WestlingDream Cake 25525567,105
 Göteborgs FKThe Hale Helios RW - Ceylon 4545 
 
6Elin JadefeldtThe Grey Mouse 24624664,737
 Spekeröds RKOkänd - Okänd6 
7Ebba WillenhagCarducci Arden 23323361,316
 Torslanda RKCasio - King´s Bonus xx7 
8Emma MeijerGandalf 23223261,053
 Orust RidklubbGrythöjdens Eldorado - Robin8 
8Vendela HafströmWaco 23223261,053
 Göteborgs FKKooihuster Wessel - Folklore8 
10Rebecka LööfBob 22522559,211
 Orust RidklubbLe Matjo10 
11Nora WahlqvistStackarps Duke 22122158,158
 Göteborgs FKRodlease Dancing Gold RNF - Peregrin RNF11 
12Linnéa Windahl StrömbladEmira 21921957,632
 Valsängs RFOkänd - Okänd12 
13Alice ArvidssonZonita 21421456,316
 Orust RidklubbPark´s Tambour RNF 155 - Zansibar RNF 77-S13 
14Agnes QvistgaardVoorwijks Amber 21121155,526
 Spekeröds RKOrchard Dauranches14 
15Liza Kühner SäterskogSkånhällas Jaguar 19919952,368
 Torslanda RKPriory Dallas RNF 122 - Rodlease Dancing Gold RNF 13215 
16Erica JohanssonHagens Cirrus 19719751,842
 Valsängs RFHagens Ryan RC 76 - Blue Chief RC 1416 
17Cristine PerssonAmico 19219250,526
 Valsängs RFOkänd - okänd17 
 Saga LarssonEG Guylian    
 Valsängs RFVerona´s Gerswin - Danny Black  
 Sanna AnderssonPascal    
 Orust RidklubbWielki Canon - Okänd  
 Peggy WedinFlower Power    
 Trollhättans FKMinotaurus - Strätes Karbino  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B + C
Lagklass
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Jessica Simonsson
Domare H: Mia Litzén
Domare C: Carna Löfving
Domare M: Marianne Höglind Björk
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida HenningssonEchnaton 23725423372468,952
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl111 
2Olivia OlssonFantomens Hero 21822723267764,476
 Valsängs RF (1)Kortez FA - Svimlo NF322 
3Felicia NolåkerFleetfoot RW 107 22422122667163,905
 Lilla Edets RKCarolinas Foxglove - Breccles Minstrel Boy233 
 
4Olivia OlssonJoelsbo Clic RW 111 21621821965362,190
 Valsängs RFKarlfälts Caruso - Carolinas Foxglove544 
5Evelina KetolaElliott 21019821061858,857
 Torslanda RK (1)Carneval II775 
6Sophie HögstaTomacs Nogger 21720519361558,571
 Torslanda RK (1)Sörbys Oboy - Smedhults Starlight Son468 
6Madeleine GustafsonET TipTop 20720919961558,571
 Valsängs RF (1)Okänd857 
8Michelle HoffbackTyson 21119320060457,524
 Torslanda RK (1)Okänd - Okänd686 
9Lisa WillenhagStenbroåsens Hank B Marvin 20318119257654,857
 Torslanda RKThornberyy Love Knot RW - Cawdor Hywel RW9109 
10Cecilia NyströmLucky Girl 18818517054351,714
 Valsängs RF (1)Okänd - Okänd10910 
11Josefine MazettiPower Flip 16917314949146,762
 Spekeröds RKPower Boy RP - Surprise RWR111111 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D
Lagklass
19 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Jessica Simonsson
Domare H: Mia Litzén
Domare C: Carna Löfving
Domare M: Marianne Höglind Björk
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 23324823871968,476
 Lilla Edets RKLinksbury Royalist - Balans211 
2Mathilda SvennungChame Roan 23223423169766,381
 Göteborgs FK (1)Okänd322 
3Ebba WillenhagCarducci Arden 23422022868264,952
 Torslanda RK (1)Casio - King´s Bonus xx165 
4Josefine MazettiGolden Garlic RC 97 23122821867764,476
 Spekeröds RK (1)Juno Rory - Hagens o Chief448 
5Johanna WestlingDream Cake 21423122867364,095
 Göteborgs FK (1)The Hale Helios RW - Ceylon 454735 
 
6Nora WahlqvistStackarps Duke 22821522967264,000
 Göteborgs FKRodlease Dancing Gold RNF - Peregrin RNF573 
7Vendela HafströmWaco 21122722966763,524
 Göteborgs FK (1)Kooihuster Wessel - Folklore853 
8Alice ArvidssonZonita 21721221664561,429
 Orust Ridklubb (1)Park´s Tambour RNF 155 - Zansibar RNF 77-S6810 
9Agnes QvistgaardVoorwijks Amber 20719921962559,524
 Spekeröds RKOrchard Dauranches11107 
10Elin JadefeldtThe Grey Mouse 20819921762459,429
 Spekeröds RK (1)Okänd - Okänd9109 
11Emma MeijerGandalf 20820420461658,667
 Orust Ridklubb (1)Grythöjdens Eldorado - Robin9912 
12Liza Kühner SäterskogSkånhällas Jaguar 20419820760958,000
 Torslanda RKPriory Dallas RNF 122 - Rodlease Dancing Gold RNF 132121211 
13Karolina StenbergLisen 19719318857855,048
 Spekeröds RK (1)Flight - Okänd141513 
14Rebecka LööfBob 19919518257654,857
 Orust Ridklubb (1)Le Matjo131314 
15Erica JohanssonHagens Cirrus 18819417956153,429
 Valsängs RFHagens Ryan RC 76 - Blue Chief RC 14161415 
16Linnéa Windahl StrömbladEmira 19317717654652,000
 Valsängs RF (1)Okänd - Okänd151716 
17Cristine PerssonAmico 18217917153250,667
 Valsängs RFOkänd - okänd171617 
 Saga LarssonEG Guylian      
 Valsängs RFVerona´s Gerswin - Danny Black    
 Sanna AnderssonPascal      
 Orust RidklubbWielki Canon - Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag
5 startande lag
Domare H: Mia Litzén
Domare C: Carna Löfving
Domare M: Marianne Höglind Björk
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Göteborgs FKLag 164,667
  Anne-Marie Hafström
 
   Mathilda SvennungChame Roan66,381 
   Johanna WestlingDream Cake64,095 
   Vendela HafströmWaco63,524 
2Torslanda RKLag 160,793
  Malin Ludvigsson
 
   Ebba WillenhagCarducci Arden64,952 
   Evelina KetolaElliott58,857 
   Sophie HögstaTomacs Nogger58,571 
   Michelle HoffbackTyson57,524 
3Spekeröds RKLag 159,651
  Sandra Henningsson
 
   Josefine MazettiGolden Garlic RC 9764,476 
   Elin JadefeldtThe Grey Mouse59,429 
   Karolina StenbergLisen55,048 
4Valsängs RFLag 158,349
  Maria Nyckelgård
 
   Olivia OlssonFantomens Hero64,476 
   Madeleine GustafsonET TipTop58,571 
   Cecilia NyströmLucky Girl51,714 
   Linnéa Windahl StrömbladEmira52,000 
5Orust RidklubbLag 158,318
  Marie Arvidsson
 
   Alice ArvidssonZonita61,429 
   Emma MeijerGandalf58,667 
   Rebecka LööfBob54,857 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport