Valsängs RF 2010-05-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-01 kl. 21:21
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Lena MorenJohnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma TegelskärSärkens William 25325366,579
 Spekeröds RKSimberg Hobnob - Twyford Signal1 
 
2Linn JönssonLilla Grå 24524564,474
 Sotenäs FKOkänd2 
3Alfrida SvennungTuvstarr 22022057,895
 Göteborgs FKWärnanäs Sigill RW - Örnäs Twilight RW3 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori C Preliminär
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Lena MorenJohnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida NyveliusTeglovnens Beauty 26226268,947
 Spekeröds RKManitu N1 
2Felicia NolåkerCertina RW 1319 26026068,421
 Trollhättans SRFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 462 
3Emma GunnarssonTamino II 25525567,105
 Valsängs RFMyrens Wilbur - Rolls Royce3 
4Frida HenningssonEchnaton 25425466,842
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl4 
 
5Olivia OlssonFantomens Hero 25325366,579
 Valsängs RFKortez FA - Svimlo NF5 
5Amanda ElofssonNemo Cacharel 25325366,579
 Sotenäs FKNicolai NPA - IsmaŽl ox A 2065 
7Johanna LarssonAmigo VI 24824865,263
 Orust RidklubbBelmondo RNF - Pontus RNF7 
8Karin BohlťnHembys Jason 24024063,158
 Stenungsunds HRFRolökke Swallow RNF - Moon Star RNF8 
9Josefine MazettiPower Flip 23723762,368
 Spekeröds RKPower Boy RP - Surprise RWR9 
10Frida Haglund OlssonTout Puissant 23623662,105
 Spekeröds RKAnjershof Rocky - Conquistador10 
10Vendela HafströmKällstorps Soya 23623662,105
 Göteborgs FKDanilo RNF - Buck RNF10 
12Moa TorgersenEmil 23023060,526
 Torslanda RKOkänd12 
13Hanna FoglerMandelman 22622659,474
 Torslanda RKEkelunds Jim RWR - Chester RW13 
14Annie MattssonMöhällerns Ilex 22122158,158
 Sotenäs FKLeyeswick Dai - Twyford Tomboy14 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D Preliminär
20 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Lena MorenJohnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 26126168,684
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans1 
2Sofia WiklanderFerrari 26126168,684
 Torslanda RKOkänd1 
3Saga KullbergStormvind 25225266,316
 Orust RidklubbKarlfälts Caruso - Eighty Eight Keys3 
4Mathilda SvennungChame Roan 24924965,526
 Göteborgs FKOkänd4 
5Sofia JohanssonMay Beauty 24424464,211
 Valsängs RFWilloway Golddigger - Silverlea Buckskin5 
 
6Karolina StenbergDokomo 23823862,632
 Spekeröds RKHomosassa xx - Zareef ox6 
7Julia GrolanderGraphic Boy 23623662,105
 Ale-Jennylunds RKOkänd7 
8Saga LarssonCamaro II 23523561,842
 Valsängs RFRodlease Dancing Gold - Lobsang RNF 418 
9Linnea AnderssonMinigårdens Dobbie 23323361,316
 Munkedals RKBlue Talk xx - Hellekis Timjan RW9 
10Therese HägglundBarifay ox 23223261,053
 Sotenäs FKBaydr al Fay - Purpur10 
11Emma PackendorffPraestegårdens Rioja 23123160,789
 Valsängs RFOkänd11 
12Frida Haglund OlssonÅstratorps Mingo 23023060,526
 Spekeröds RKFridolf RNF - Merrie Miller12 
13Moa TorgersenTellwell 22922960,263
 Torslanda RKOkänd13 
14Erica BjörkDeimos 22822860,000
 Göteborgs FKGjöl - Dox14 
15Agnes QvistgaardVoorwijks Amber 22422458,947
 Spekeröds RKOrchard Dauranches15 
15Cristine PerssonAmico 22422458,947
 Valsängs RFOkänd15 
17Emelie VikingssonFredrikbergs Uffe 21721757,105
 Sotenäs FKFredrikbergs Kavat - Smedhults Cavat17 
18Karolina SvenssonSoleil 17917947,105
 Gråbo RidklubbOkänd18 
 Veronica HagströmBostorp Bero    
 Torslanda RKMöllegaards Orion Surprise - Wärnanäs Peng  
 Sanna OlssonSörbys Simona    
 Valsängs RFRodlease Dancing Gold - Gentleman  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B Preliminär
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: EvaLena Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linn JönssonLilla Grå 22922965,429
 Sotenäs FK (1)Okänd1 
 
2Emma TegelskärSärkens William 20920959,714
 Spekeröds RK (1)Simberg Hobnob - Twyford Signal2 
3Alfrida SvennungTuvstarr 18118151,714
 Göteborgs FK (1)Wärnanäs Sigill RW - Örnäs Twilight RW3 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori C Preliminär
11 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: EvaLena Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Olivia OlssonFantomens Hero 23323366,571
 Valsängs RF (1)Kortez FA - Svimlo NF1 
2Amanda ElofssonNemo Cacharel 23123166,000
 Sotenäs FK (1)Nicolai NPA - IsmaŽl ox A 2062 
3Frida HenningssonEchnaton 22422464,000
 Spekeröds RK (1)Cortus 920 - Coed Coch Nobl3 
 
4Emma GunnarssonTamino II 21721762,000
 Valsängs RF (1)Myrens Wilbur - Rolls Royce4 
5Vendela HafströmKällstorps Soya 21221260,571
 Göteborgs FK (1)Danilo RNF - Buck RNF5 
6Johanna LarssonAmigo VI 21021060,000
 Orust Ridklubb (1)Belmondo RNF - Pontus RNF6 
7Hanna FoglerMandelman 20620658,857
 Torslanda RK (1)Ekelunds Jim RWR - Chester RW7 
8Frida NyveliusTeglovnens Beauty 20420458,286
 Spekeröds RK (1)Manitu N8 
9Josefine MazettiPower Flip 19819856,571
 Spekeröds RKPower Boy RP - Surprise RWR9 
10Moa TorgersenEmil 19519555,714
 Torslanda RKOkänd10 
11Frida Haglund OlssonTout Puissant 17417449,714
 Spekeröds RKAnjershof Rocky - Conquistador11 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D Preliminär
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: EvaLena Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Veronica HagströmBostorp Bero 24924971,143
 Torslanda RK (1)Möllegaards Orion Surprise - Wärnanäs Peng1 
2Klara StenströmFrisky Boy 23123166,000
 Orust Ridklubb (1)Okänd2 
3Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 22922965,429
 Trollhättans SRLinksbury Royalist - Balans3 
4Sofia WiklanderFerrari 22822865,143
 Torslanda RK (1)Okänd4 
5Saga KullbergStormvind 22122163,143
 Orust Ridklubb (1)Karlfälts Caruso - Eighty Eight Keys5 
 
6Emma GunnarssonGhost Buster 21921962,571
 Valsängs RFOkänd6 
7Therese HägglundBarifay ox 20820859,429
 Sotenäs FK (1)Baydr al Fay - Purpur7 
8Frida Haglund OlssonÅstratorps Mingo 20420458,286
 Spekeröds RKFridolf RNF - Merrie Miller8 
9Saga LarssonCamaro II 20220257,714
 Valsängs RF (1)Rodlease Dancing Gold - Lobsang RNF 419 
10Mathilda SvennungChame Roan 20120157,429
 Göteborgs FK (1)Okänd10 
11Karolina StenbergDokomo 19519555,714
 Spekeröds RK (1)Homosassa xx - Zareef ox11 
12Emelie VikingssonFredrikbergs Uffe 19319355,143
 Sotenäs FK (1)Fredrikbergs Kavat - Smedhults Cavat12 
13Sofia JohanssonMay Beauty 19119154,571
 Valsängs RF (1)Willoway Golddigger - Silverlea Buckskin13 
14Moa TorgersenTellwell 19019054,286
 Torslanda RK (1)Okänd14 
15Agnes QvistgaardVoorwijks Amber 18418452,571
 Spekeröds RKOrchard Dauranches15 
16Erica BjörkDeimos 18018051,429
 Göteborgs FK (1)Gjöl - Dox16 
17Cristine PerssonAmico 17717750,571
 Valsängs RFOkänd17 
 Linnea AnderssonMinigårdens Dobbie    
 Munkedals RKBlue Talk xx - Hellekis Timjan RW  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Preliminär
6 startande lag
Domare C: EvaLena Johansson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Torslanda RKLag 165,048
  Rebecca Fogler
 
   Veronica HagströmBostorp Bero71,143 
   Sofia WiklanderFerrari65,143 
   Hanna FoglerMandelman58,857 
   Moa TorgersenTellwell54,286 
2Sotenäs FKLag 163,619
  Maria Vikingsson
 
   Linn JönssonLilla Grå65,429 
   Amanda ElofssonNemo Cacharel66,000 
   Therese HägglundBarifay ox59,429 
   Emelie VikingssonFredrikbergs Uffe55,143 
3Orust RidklubbLag 163,048
  Ulrika Stenström
 
   Klara StenströmFrisky Boy66,000 
   Saga KullbergStormvind63,143 
   Johanna LarssonAmigo VI60,000 
4Valsängs RFLag 162,095
  Camilla Gunnarsson
 
   Olivia OlssonFantomens Hero66,571 
   Emma GunnarssonTamino II62,000 
   Saga LarssonCamaro II57,714 
   Sofia JohanssonMay Beauty54,571 
5Spekeröds RKLag 160,667
  Sandra Henningsson
 
   Emma TegelskärSärkens William59,714 
   Frida HenningssonEchnaton64,000 
   Frida NyveliusTeglovnens Beauty58,286 
   Karolina StenbergDokomo55,714 
6Göteborgs FKLag 156,571
  Linda Eriksson
 
   Alfrida SvennungTuvstarr51,714 
   Vendela HafströmKällstorps Soya60,571 
   Mathilda SvennungChame Roan57,429 
   Erica BjörkDeimos51,429 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport