Valsängs RF 2012-04-28
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-04-29 kl. 07:06
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B + C
Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
14 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare C: Marianne Höglind Björk
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida NyveliusNors Solo 28228274,211
 Spekeröds RKVerona´s Gerswin - Coed Coch Targed1 
2Frida HenningssonEchnaton 27127171,316
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl2 
3Louise JohanssonKulltorps Flora 27027071,053
 Munkedals RKWärnanäs Peng RW 64 - Rotherwood State Occasion WSB3 
4Olivia OlssonChopin A.M 26426469,474
 Valsängs RFMarchi - Tootle U4 
 
5Fanny MarkströmTinker Bell 25625667,368
 Årekärrs RKCasio RP 141 - Mr Simple Minds xx5 
6Linn LarssonSimberg Fender 25525567,105
 Sotenäs FKEyarth Hansel - Downland Night Rider6 
7Lovisa HasselbladHugo 25125166,053
 Torslanda RKWildzangs Gloriant7 
7Annie MattssonPeanuts 25125166,053
 Spekeröds RKOkänd7 
7Olivia OlssonFantomens Hero 25125166,053
 Valsängs RFKortez FA - Svimlo NF7 
10Madeleine GustafsonET TipTop 24024063,158
 Valsängs RFOkänd10 
11Karin BohlénHembys Jason 23623662,105
 Stenungsunds HRFRolökke Swallow RNF - Moon Star RNF11 
12Natalie MattssonCleo II 23423461,579
 Munkedals RKAlladin - Uplands Bronze RW12 
13Lovisa WessbladCasentino Arden 21921957,632
 Årekärrs RKCasio - Kung´s Bonus xx13 
14Jennifer SumarKatitzi 19219250,526
 Borås FKOkänd14 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare C: Marianne Höglind Björk
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofia Kühner SäterskogHorshaga Pompom 26826870,526
 Torslanda RKStar Kingdom - Rookery Full Flight RWC 11 
2Saga KullbergStormvind 26226268,947
 Spekeröds RKKarlfälts Caruso - Eighty Eight Keys2 
3Antonia EklundButterfree 26126168,684
 Borås FKOrchis Fragans - Gimmic3 
 
4Angelina SvedboStella Z 25725767,632
 Torslanda RKKooihuster Wessel - Folklore4 
5Malin RamneCartier RP 164 25125166,053
 Årekärrs RKDeinhard B - Brillant5 
6Michelle PeturssonFabulous 24424464,211
 Torslanda RKMoorlands Crack - Aladin6 
7Liza Kühner SäterskogSkånhällas Jaguar 23923962,895
 Torslanda RKPriory Dallas RNF 122 - Rodlease Dancing Gold RNF 1327 
8Saga KullbergThellus 23523561,842
 Spekeröds RKThor - Fredriksbergs Dali RNF 12 S8 
9Julia RybergBingo 22922960,263
 Borås FKGhill - Jarpur fra Ytragerdi9 
10Elina SahlströmVasir 22022057,895
 Årekärrs RKSachett Östervang10 
11Jasmine JohanssonHugo Boss 21121155,526
 Munkedals RKOkänd - Okänd11 
12Thelma HöglundSkånhällas Juventus 18818849,474
 Nordhallands RKPriory Dallas RNF - Rodlease Dancing Gold RNF12 
 Frida ReuterwallCedergårdens Irish Flight 16816844,211
 Valsängs RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori B + C
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare H: Mia Litzén
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
Domare M: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Frida NyveliusNors Solo 26626527880977,048
 Spekeröds RK (1)Verona´s Gerswin - Coed Coch Targed111 
2Frida HenningssonEchnaton 23825526876172,476
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl222 
3Olivia OlssonChopin A.M 22923423770066,667
 Valsängs RFMarchi - Tootle U333 
4Lilotte SandbergStutteri Majs Picasso 22022923168064,762
 Borås FK (1)Bonansa544 
 
5Louise JohanssonKulltorps Flora 22920921665462,286
 Munkedals RK (1)Wärnanäs Peng RW 64 - Rotherwood State Occasion WSB386 
6Jennifer SumarKatitzi 21521021564060,952
 Borås FK (1)Okänd667 
7Fanny MarkströmTinker Bell 21420120562059,048
 Årekärrs RK (1)Casio RP 141 - Mr Simple Minds xx7108 
8Elina SahlströmCasentino Arden 20819121861758,762
 Årekärrs RK (1)Casio - Kung´s Bonus xx9155 
9Maja TobissonValentino 20420120060557,619
 Årekärrs RK (1)Valdo - Miclas Madoc RNF 10613109 
9Annie MattssonPeanuts 19521619460557,619
 Spekeröds RK (1)Okänd16511 
11Frida KiokBeukenoord´s Bravour 20520319460257,333
 Munkedals RK (1)Coelenhage´s Let´s Be the Best - Cocky Dundas11911 
11Lovisa HasselbladHugo 20521018760257,333
 Torslanda RK (1)Wildzangs Gloriant11614 
13Olivia OlssonFantomens Hero 20919619660157,238
 Valsängs RFKortez FA - Svimlo NF81310 
14Linn LarssonSimberg Fender 20620019059656,762
 Sotenäs FKEyarth Hansel - Downland Night Rider101213 
15Madeleine GustafsonET TipTop 20219218457855,048
 Valsängs RFOkänd141415 
16Natalie MattssonCleo II 19619118156854,095
 Munkedals RK (1)Alladin - Uplands Bronze RW151516 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag Kategori D
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Marie Jönsson Schelan
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare H: Mia Litzén
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
Domare M: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Angelina SvedboStella Z 23825324773870,286
 Torslanda RK (1)Kooihuster Wessel - Folklore112 
2Sofia Kühner SäterskogHorshaga Pompom 21722624168465,143
 Torslanda RKStar Kingdom - Rookery Full Flight RWC 1524 
3Saga KullbergStormvind 23320724468465,143
 Spekeröds RK (1)Karlfälts Caruso - Eighty Eight Keys263 
 
4Michelle PeturssonFabulous 21920825067764,476
 Torslanda RK (1)Moorlands Crack - Aladin451 
5Liza Kühner SäterskogSkånhällas Jaguar 21521422865762,571
 Torslanda RK (1)Priory Dallas RNF 122 - Rodlease Dancing Gold RNF 132735 
6Malin RamneCartier RP 164 21020322363660,571
 Årekärrs RK (1)Deinhard B - Brillant1086 
7Antonia EklundButterfree 22020420863260,190
 Borås FK (1)Orchis Fragans - Gimmic377 
8Saga KullbergThellus 21621119962659,619
 Spekeröds RKThor - Fredriksbergs Dali RNF 12 S649 
9Julia RybergBingo 21220320161658,667
 Borås FK (1)Ghill - Jarpur fra Ytragerdi988 
10Jasmine JohanssonHugo Boss 21420019360757,810
 Munkedals RK (1)Okänd - Okänd81010 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lagtävlan för Ponnyallsvenskan Lag
5 startande lag
Domare H: Mia Litzén
Domare C: Eva-Marie Gustafsson
Domare M: Lotta Pettersson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Spekeröds RKLag 166,603
  Sandra Henningsson
 
   Frida NyveliusNors Solo77,048 
   Saga KullbergStormvind65,143 
   Annie MattssonPeanuts57,619 
2Torslanda RKLag 165,778
  Ammi Westman
 
   Angelina SvedboStella Z70,286 
   Michelle PeturssonFabulous64,476 
   Liza Kühner SäterskogSkånhällas Jaguar62,571 
   Lovisa HasselbladHugo57,333 
3Borås FKLag 161,968
   
 
   Lilotte SandbergStutteri Majs Picasso64,762 
   Jennifer SumarKatitzi60,952 
   Antonia EklundButterfree60,190 
   Julia RybergBingo58,667 
4Årekärrs RKLag 159,460
  Anna Ramne
 
   Malin RamneCartier RP 16460,571 
   Fanny MarkströmTinker Bell59,048 
   Elina SahlströmCasentino Arden58,762 
   Maja TobissonValentino57,619 
5Munkedals RKLag 159,143
  Stenungsunds HRF/Munk
 
   Louise JohanssonKulltorps Flora62,286 
   Jasmine JohanssonHugo Boss57,810 
   Frida KiokBeukenoord´s Bravour57,333 
   Natalie MattssonCleo II54,095 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport