Valsängs RF 2009-04-19
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-04-21 kl. 19:10
Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B Avd. A
Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A
Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. B
Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A
Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. B
Klass 3 - Hoppning Lagklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A:1a Lag Kategori A + B + C + D

Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori A + B Avd. A
10 anmälda, 10 startande, 8 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Natalie RenströmGläntans Brynolf  
 Orust RidklubbAlmnäs Origo RS 198 - Botvid RS 160060,08
1Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen  
 Stenungsunds RKShining Starr Aristo063,00
1Olivia JanssonDubbe  
 Valsängs RFVagabond - Piccolo053,80
1Linnéa BideforsJonny Logan  
 Valsängs RFPinnochio056,80
1Amalia NordåsEkens Eliza RD 54  
 Tjörns RidklubbBovecombe Pinnie - Senruf Greckmate065,40
1Nellie KleistIndiana Jones  
 Kongahälla RSOkänd - Okänd059,30
1Clara HellerRomario  
 Stenungsunds RKNilo Rasken - Elvis057,40
1Doris BüllingNice Mowgli  
 Stenungsunds RKOkänd053,00
 
9Felicia AdolfssonBarracks Saucý RWM 558  
 Alleby RidklubbLlwynan Flash 29948 - Synod Strong Bow 32144473,70
9Maria BrunbäckLinksbury Replica  
 Valsängs RFAbercrychan Spectator - Brockwell Prince Charming453,60
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A
33 anmälda, 33 startande, 23 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Malou HolmensköldPepzi  
 Kongahälla RS 049,30
1Elvira NordåsJack  
 Tjörns Ridklubb 055,40
1Sandra BaumannCandy  
 Orust RidklubbOkänd - Okänd063,70
1Victoria RutkowskiKimberley  
 Stenungsunds RKVärnbergs Neptunus - Clifden Wind057,50
1Evelina NilssonFunny Face III  
 Kongahälla RSVernons Peeping Tom - Värends Pedro055,50
1Emma PerssonPhalaris  
 Valsängs RFOosthoet Floris - Axceen Camillo057,00
1Karin BohlénHembys Jason  
 Kongahälla RSRolökke Swallow RNF - Moon Star RNF053,20
1Johanna WallinEarlspark Pebbles  
 Valsängs RFOkänd - Okänd053,20
1Frida HenningssonEchnaton  
 Spekeröds RKCortus 920 - Coed Coch Nobl058,60
1Frida KiokBeukenoord´s Bravour  
 Stora Höga RK 060,00
1Alicia NilssonZinzana  
 Stora Höga RKZanzibar044,80
1Agnes JohanssonBeauty Broun  
 Tjörns RidklubbHorsemoses Charlie - Red Devil054,90
1David BengtssonMiss Ferrari  
 Stenungsunds RKCoughlum Sadat - Bloomfield Bobby052,30
1Rebecca BideforsMalisha  
 Valsängs RFZansibar - Burma Wilton055,80
1Miranda WästhageCäsar  
 Valsängs RF 064,20
1Astrid HjernTrollet Ronja  
 Orust RidklubbOkänd054,30
1Anna PerssonMa Belle  
 Valsängs RFZansibar RNF - Burton Starlight RNF052,60
1Amanda PetterssonSilvery Moon  
 Kongahälla RS 054,90
1Olivia JanssonBlue Eyed Ghost  
 Valsängs RFGolden Moondancer - Talhardo Rhapsody056,80
1Linnea ErikssonKarbell  
 Valsängs RFValentine Bell RNF - Strätes Karbin056,60
1Emma GunnarssonPatchie  
 Valsängs RF 053,10
1Jennifer JulinTullamoy  
 Stenungsunds RKOkänd061,10
1Emma PackendorffZirocco Paintbox  
 Valsängs RFSilverlea Buckskin - Prinsen054,90
 
24Emma AnderssonTrojkans Vivaldi  
 Orust RidklubbKällstorps Curry RNF 6-S - Casimirsborgs Avocado RNF 63459,80
24Emma Breiten-FellnerTopfair Milou  
 Kongahälla RSSmedhults Torped - Gondoljär476,10
24Sofie SiggelinMilly  
 Valsängs RF 457,60
27Alicia JakobssonMary Kalinekes  
 Ljungskile RKOkänd1278,80
27Elin Molander-JohanssonStarlight  
 Orust RidklubbOkänd - Okänd1277,30
29Philip FranssonSilver  
 Valsängs RF Ute. 
29Madeleine GustafsonBostorps Sultan  
 Valsängs RF Ute. 
29Annie TegnérMinna  
 Stora Höga RK Ute. 
29Jennifer BerginChester  
 Kongahälla RS Ute. 
29Felicia BjörklundBlacky 535  
 Tjörns RidklubbOkändUte. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Linn OlssonCleo 11  
 Valsängs RF 060,00
1Nelly GustavssonBlue Water  
 Stenungsunds RKGreen River - Frick062,20
1Emmie StjernströmÖterängens Etna  
 Clarebergs RKTejas Monzun 532 - Haj 374059,30
1Sanna VikströmSörängens Safir  
 Uddevalla RFStackarps Pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown RNF060,70
1Erica JohanssonRips Legend  
 Valsängs RFWilloway Golddigger RNF 127 - Sörbys Lotus RNF 120059,90
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning Förklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A
25 anmälda, 24 startande, 14 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Johanna GustafsonCoyote  
 Valsängs RFOkänd058,51
1Elin LarssonHerkules  
 Stenungsunds RKokänd - okänd064,14
1Johanna StenbergJolita  
 Stora Höga RKJaguar ox - Okänd056,31
1Evelina BrattSarah Kate  
 Spekeröds RKOkänd055,16
1Hanna BengtssonCassernagh Darkie  
 Spekeröds RKOkänd055,30
1Madeleine FredbergDrummer Bob  
 Spekeröds RK 057,27
1Clara BergqvistOliver Twist  
 Valsängs RFKölns Cidden - Okänd050,24
1Sofia RasmussonSamantha 120  
 Kongahälla RSBokkesprong Czardas - Orchard Limb-Lopper056,13
1Emelie HanssonLady  
 Uddevalla RFOkänd - Okänd056,55
1Sofia HellerJorieke  
 Stenungsunds RKokänd - okänd054,58
1Johanna SköldCP Flower  
 Kongahälla RSOkänd056,13
1Nelly GustavssonHattrick Noreena  
 Stenungsunds RKNieuwmoeds Patrick - Valentino066,15
1Josefin MarbergBlack King  
 Göteborgs FKSydenham Asquith WSB - Horeb Euros WSB055,78
1Ellinor StrömbäckObelix Hedevang  
 Stenungsunds RKRøgild´s Kilimanjaro - Cansas055,28
 
15Nathalie SiggelinTrojkans Rosario  
 Valsängs RFSilverlea Buckskin RNF - Robin RNF460,50
15Caroline HultBörsgårds Finesse  
 Orust Ridklubb 463,07
15Jenny BrunbäckSir Albert  
 Valsängs RF 450,60
15Amanda SalfjordGajek  
 Kongahälla RSMercur - Emblema451,84
15Therese OhlofssonMadonna  
 Kongahälla RSokänd - okänd467,75
20Malin MånsbySvedbergFlower Power  
 Ale-Jennylunds RKMinstaurus - Strätes Karbino1590,51
21Emma KunzelTitti  
 Kongahälla RSOkänd1692,80
22Agnes ErdmarkFoxy Lady  
 Tjörns RidklubbOkändUte. 
22Ella Bengtssonesse zlooty  
 Tjörns Ridklubbzansibar - silverlea buckskinUte. 
22Jonna JärvitaloLaban  
 Orust RidklubbOkänd - OkändUte. 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Louise LindströmParis 87  
 Valsängs RF 058,72
1Linn OlssonWinnetoo  
 Valsängs RF 060,79
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B Avd. A
Reserverad ekipage från förklassen ej uttagna till lag
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Felicia AdolfssonBarracks Saucý RWM 558  
 Alleby RidklubbLlwynan Flash 29948 - Synod Strong Bow 32144472,62
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori B Avd. B
Reserverad ekipage från förklassen ej uttagna till lag
1 anmälda, 1 startande
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Malin KerttuSukette  
 Valsängs RFCarolinas foxglove - Sindberg hobnob054,64
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori C Avd. A
Reserverad ekipage från förklassen ej uttagna till lag
9 anmälda, 7 startande, 3 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma AnderssonTrojkans Vivaldi  
 Orust RidklubbKällstorps Curry RNF 6-S - Casimirsborgs Avocado RNF 63055,95
1Philip FranssonSilver  
 Valsängs RF 078,54
1Alicia JakobssonMary Kalinekes  
 Ljungskile RKOkänd055,89
 
4Elin Molander-JohanssonStarlight  
 Orust RidklubbOkänd - Okänd465,47
4Karolina HantheCamelot  
 Gunnesby HSKCefn Celebration - Aran Idris474,38
6Annie TegnérMinna  
 Stora Höga RK Ute. 
6Madeleine GustafsonBostorps Sultan  
 Valsängs RF Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
Reserverad ekipage från förklassen ej uttagna till lag
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna KerttuCleo II  
 Valsängs RF 067,38
1Emmie StjernströmÖterängens Etna  
 Clarebergs RKTejas Monzun 532 - Haj 374061,08
1Sanna VikströmSörängens Safir  
 Uddevalla RFStackarps Pablo RNF 158 - Horsemosens Charlie Brown RNF054,81
1Nelly GustavssonBlue Water  
 Stenungsunds RKGreen River - Frick062,12
 
5Erica JohanssonRips Legend  
 Valsängs RFWilloway Golddigger RNF 127 - Sörbys Lotus RNF 120456,19
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D Avd. A
Reserverad ekipage från förklassen ej uttagna till lag
5 anmälda, 5 startande, 1 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emelie HanssonLady  
 Uddevalla RFOkänd - Okänd053,80
 
2Therese OhlofssonMadonna  
 Kongahälla RSokänd - okänd452,56
3Malin MånsbySvedbergFlower Power  
 Ale-Jennylunds RKMinstaurus - Strätes Karbino1694,88
4Ella Bengtssonesse zlooty  
 Tjörns Ridklubbzansibar - silverlea buckskinUte. 
4Caroline HultBörsgårds Finesse  
 Orust Ridklubb Ute. 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
Reserverad ekipage från förklassen ej uttagna till lag
3 anmälda, 2 startande
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Louise LindströmParis 87  
 Valsängs RF 048,18
2Linn OlssonWinnetoo  
 Valsängs RF 455,68
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning Lagklass 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A:1a Lag
14 startande lag
Hoppdomare: Ann Santesson
Banbyggare: John Johnson
 
PlatsUppfödareLagnrFelTidFelTid
 Lagledare
   RyttareHästFelTidFelTid 
1Valsängs RFLag 40147,42093,16
 Camilla Hjalmarsson
 
 Emma PackendorffZirocco Paintbox049,78032,50 
 Anna PerssonMa Belle048,052850,00 
 Olivia JanssonDubbe052,72026,64 
 Johanna WallinEarlspark Pebbles049,59034,02 
2Valsängs RFLag 30150,860104,5
 Annika Wallin
 
 Clara BergqvistOliver Twist047,38432,31 
 Nathalie SiggelinTrojkans Rosario050,41036,17 
 Emma PerssonPhalaris058,89036,53 
 Linnea ErikssonKarbell053,07031,80 
3Valsängs RFLag 20158,60107,41
 Carina Persson
 
 Jenny BrunbäckSir Albert048,83035,30 
 Johanna GustafsonCoyote053,74033,08 
 Sofie SiggelinMilly056,03442,78 
 Rebecca BideforsMalisha470,67039,03 
4Stenungsunds RKLag 30165,1212111,68
 Ewa Andersson
 
 Sofia HellerJorieke053,05439,19 
 Doris BüllingNice Mowgli054,99844,84 
 Victoria RutkowskiKimberley057,08027,65 
5Kongahälla RSLag 30155,3428118,66
 Nina Rasmusson
 
 Sofia RasmussonSamantha 120048,24033,31 
 Nellie KleistIndiana Jones056,092850,00 
 Karin BohlénHembys Jason051,01035,35 
6Stora Höga RKLag 10155,0232120,49
 Nilena Nilsson
 
 Johanna StenbergJolita051,91036,73 
 Frida KiokBeukenoord´s Bravour054,472850,00 
 Alicia NilssonZinzana048,64433,76 
7Valsängs RFLag 14157,2600
 Linda Wästhage
 
 Miranda WästhageCäsar871,45   
 Maria BrunbäckLinksbury Replica045,50   
 Linnéa BideforsJonny Logan457,66   
 Emma GunnarssonPatchie054,10   
8Spekeröds RKLag 14165,7900
 Sandra Henningsson
 
 Hanna BengtssonCassernagh Darkie053,42   
 Madeleine FredbergDrummer Bob3879,00   
 Evelina BrattSarah Kate454,71   
 Frida HenningssonEchnaton057,66   
9Stenungsunds RKLag 24166,1100
 Ewa Andersson
 
 Nelly GustavssonHattrick Noreena454,51   
 Elin LarssonHerkules057,25   
 David BengtssonMiss Ferrari054,35   
10Orust RidklubbLag 18175,5900
 Thomas Hjern
 
 Sandra BaumannCandy051,68   
 Natalie RenströmGläntans Brynolf455,98   
 Astrid HjernTrollet Ronja467,93   
11Tjörns RidklubbLag 118211,7200
 Marie Carrwik
 
 Felicia BjörklundBlacky 5353879,00   
 Agnes ErdmarkFoxy Lady18102,08   
 Agnes JohanssonEkens Eliza.059,51   
 Amalia NordåsBeauty Brown.050,13   
12Kongahälla RSLag 238179,4100
 Nina Rasmusson
 
 Evelina NilssonFunny Face III053,28   
 Malou HolmensköldPepzi047,13   
 Emma Breiten-FellnerTopfair Milou3879,00   
13Kongahälla RSLag 176213,3900
 Nina Rasmusson
 
 Emma KunzelTitti3879,00   
 Johanna SköldCP Flower055,39   
 Amanda SalfjordGajek3879,00   
14Stenungsunds RKLag 111423700
 Ewa Andersson
 
 Sara HerdebrantWillem Alexander Ter Wilgen3879,00   
 Jennifer JulinTullamoy3879,00   
 Ellinor StrömbäckObelix Hedevang3879,00   
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport