Valsängs RF 2011-05-01
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-05-01 kl. 22:21
Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Förklass
Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Lagklass Privatekipage
Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Lagklass Lektionsekipage
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Lag

Klass 1 - Dressyr Lätt C:1 Förklass
39 anmälda, 38 startande, 10 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Marianne Höglind Björk
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Elin StrömstedtPretty Girl 19119170,741
 Valsängs RFPiano II - Graziano1 
2Ingela HedmanGloria (23) 18818869,630
 Stora Höga RKDon Schufro - Regazzoni2 
3Jannika KullbergCorus Line (SWB) 18718769,259
 Kongahälla RSAerline H - Rex3 
4Jenny GranlundAstaire 18518568,519
 Valsängs RFMetall - Highlight4 
5Sara SchöldströmSilvretta 18418468,148
 Tjörns RidklubbContendro - Sir Shostakov xx5 
6Pernilla Bidefors OlssonRavell E 2 18118167,037
 Valsängs RFRoyal-Kid - Glucksklee6 
6Tone GrimstadConcorde 18118167,037
 Orust RidklubbColonado - Colato6 
8sophia wertheimShereKhan 18018066,667
 Kongahälla RSVerona´s Bo-Gi RP 134 - Okänd8 
9Helena HanssonRubinton M H´S 17917966,296
 Orust RidklubbSilvano - Maraton9 
10Kerstin LarssonDeily Fortuna 17817865,926
 Stora Höga RKCortus - Damiro10 
10Rebecca JonssonCassani d´Or 17817865,926
 Valsängs RFParco - A Lucky One10 
 
12Frida ReuterwallSamantha 17717765,556
 Valsängs RFokänd12 
12Sanna GustafssonCasper 17717765,556
 Valsängs RF 12 
14cecilia wallinMalou 17617665,185
 Orust RidklubbMaraton - Kadett14 
15Therese EkholmPassad (SWB) 17417464,444
 Ulvstorps RKConcarneau - Parant15 
16Sandra PetterssonRip´s Galant 17317364,074
 Stora Höga RKDebut De la Vie RNF - Silverlea Buckskin RNF16 
17Maria NilssonLord Baltazar 17217263,704
 Kongahälla RSokänd - okänd17 
18Jennifer BerginEartha Kitt 17117163,333
 Kongahälla RSCardento - Pik Triumpf18 
19Rebecka KonradssonUp to Date van de Noordheuvel 17017062,963
 Lilla Edets RKLys de Darmen - Lugano van la Roche19 
20Magdalena Löfving RobarthMeggy 16816862,222
 Stenungsunds HRFAmulet - Linards x20 
20Malin JohannessonFalacko 16816862,222
 Stenungsunds HRFFalleur - Neapel20 
22Anna LundbergFritiof 16616661,481
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton22 
23Sofia JohanssonWindsor 16516561,111
 Valsängs RFCasco - Ahorn23 
24Eleonor Gunnarssontornado 16416460,741
 Valsängs RF 24 
25Anna Carlsson-KäckZabonett 16216260,000
 Orust RidklubbGazpon 740 - Abbé 43525 
26Caroline ClaesonBrutus Lucas 16116159,630
 Alleby Ridklubb 26 
26Jessica KarlssonBenjamin (SWB) 16116159,630
 Stora Höga RKPatrice - Elizar26 
28Catarina WernlundWalter 16016059,259
 Alleby Ridklubb 28 
29Jessica SimonssonMaggie 15415457,037
 Valsängs RFVeronas Bo-gi29 
30Helen StrömstedtJames Joyce 15315356,667
 Valsängs RFSwift - Furidant30 
30Lizette JacobssonXaloc V 15315356,667
 Kongahälla RSDardo-S - Albaicin II30 
32Erica BjärneDon Dion Jof 15215256,296
 Lilla Edets RKEficaz - Dardel 84732 
32Hanna LavénStanley 15215256,296
 Valsängs RFLivingstone - Marduk32 
34Cecilia HaglundAlexander 14814854,815
 Nääs RFElectro - Urbino34 
35Sandra PetterssonSpanggaards Liberty 14314352,963
 Stora Höga RKSpanggaards Lacoste - Solist35 
36Sofia OlssonQuick Time 14014051,852
 Valsängs RFlandlord - Ebbe36 
37Ann-Charlotte JacobssonDaylie 13713750,741
 Alleby RidklubbDialogs HH37 
38Yvette LösnitzHedvig (42) (SWB) 12912947,778
 Alleby RidklubbBonaparte - Lester38 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:1 Lagklass Privatekipage
Lagklass
24 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jenny GranlundAstaire 19319371,481
 Valsängs RF (2)Metall - Highlight1 
2Ingela HedmanGloria (23) 19119170,741
 Stora Höga RK (1)Don Schufro - Regazzoni2 
3Ingela NilssonViking Cream xx 18618668,889
 Kongahälla RSViking xx - Rundontwalk xx3 
4Elin StrömstedtPretty Girl 18518568,519
 Valsängs RF (2)Piano II - Graziano4 
5Maria NilssonLord Baltazar 18318367,778
 Kongahälla RS (1)okänd - okänd5 
6Kerstin LarssonDeily Fortuna 18218267,407
 Stora Höga RK (1)Cortus - Damiro6 
 
7Pernilla Bidefors OlssonRavell E 2 17917966,296
 Valsängs RF (2)Royal-Kid - Glucksklee7 
7Tone GrimstadConcorde 17917966,296
 Orust Ridklubb (1)Colonado - Colato7 
9Jannika KullbergCorus Line (SWB) 17817865,926
 Kongahälla RS (1)Aerline H - Rex9 
10Frida ReuterwallSamantha 17217263,704
 Valsängs RF (1)okänd10 
11Rebecca JonssonCassani d´Or 17017062,963
 Valsängs RF (1)Parco - A Lucky One11 
12Helena HanssonRubinton M H´S 16616661,481
 Orust Ridklubb (1)Silvano - Maraton12 
13sophia wertheimShereKhan 16516561,111
 Kongahälla RS (1)Verona´s Bo-Gi RP 134 - Okänd13 
13cecilia wallinMalou 16516561,111
 Orust Ridklubb (1)Maraton - Kadett13 
15Jessica SimonssonMaggie 15615657,778
 Valsängs RF (1)Veronas Bo-gi15 
16Anna Carlsson-KäckZabonett 14714754,444
 Orust RidklubbGazpon 740 - Abbé 43516 
17Jessica KarlssonBenjamin (SWB) 14414453,333
 Stora Höga RKPatrice - Elizar17 
18Sandra PetterssonRip´s Galant 14314352,963
 Stora Höga RK (1)Debut De la Vie RNF - Silverlea Buckskin RNF18 
19Anna LundbergFritiof 14114152,222
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton19 
20Lizette JacobssonXaloc V 14014051,852
 Kongahälla RSDardo-S - Albaicin II20 
21Ann-Charlotte JacobssonDaylie 13713750,741
 Alleby Ridklubb (1)Dialogs HH21 
21Sofia OlssonQuick Time 13713750,741
 Valsängs RFlandlord - Ebbe21 
23Sandra PetterssonSpanggaards Liberty 12912947,778
 Stora Höga RKSpanggaards Lacoste - Solist23 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:1 Lagklass Lektionsekipage
Lagklass
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Ragnar Olsson
Tävlingsledare: Anna Johansson
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sanna GustafssonCasper 18018066,667
 Valsängs RF (2) 1 
2Helen StrömstedtJames Joyce 15015055,556
 Valsängs RF (1)Swift - Furidant2 
 
3Caroline ClaesonBrutus Lucas 14614654,074
 Alleby Ridklubb (1) 3 
3Hanna LavénStanley 14614654,074
 Valsängs RFLivingstone - Marduk3 
5Catarina WernlundWalter 14114152,222
 Alleby Ridklubb (1) 5 
6Yvette LösnitzHedvig (42) (SWB) 12812847,407
 Alleby Ridklubb (1)Bonaparte - Lester6 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Lag
6 startande lag
Domare C: Carna Löfving
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Valsängs RFLag 268,889
  Annica Jonsson
 
   Sanna GustafssonCasper66,667 
   Jenny GranlundAstaire71,481 
   Elin StrömstedtPretty Girl68,519 
   Pernilla Bidefors OlssonRavell E 266,296 
2Kongahälla RSLag 164,938
  Anna Andersson
 
   Maria NilssonLord Baltazar67,778 
   Jannika KullbergCorus Line (SWB)65,926 
   sophia wertheimShereKhan61,111 
3Stora Höga RKLag 163,704
  Ingela Hedman
 
   Ingela HedmanGloria (23)70,741 
   Kerstin LarssonDeily Fortuna67,407 
   Sandra PetterssonRip´s Galant52,963 
4Orust RidklubbLag 162,963
  Cecilia Wallin
 
   Tone GrimstadConcorde66,296 
   Helena HanssonRubinton M H´S61,481 
   cecilia wallinMalou61,111 
5Valsängs RFLag 161,482
  Annica Jonsson
 
   Helen StrömstedtJames Joyce55,556 
   Frida ReuterwallSamantha63,704 
   Rebecca JonssonCassani d´Or62,963 
   Jessica SimonssonMaggie57,778 
6Alleby RidklubbLag 152,346
  Gunilla Adolfsson
 
   Caroline ClaesonBrutus Lucas54,074 
   Catarina WernlundWalter52,222 
   Yvette LösnitzHedvig (42) (SWB)47,407 
   Ann-Charlotte JacobssonDaylie50,741 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport