Valsängs RF 2010-05-02
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-05-02 kl. 18:28
Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Förklass
Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Lektionsekipage
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Privatekipage
Klass 4 - Dressyr Lätt B:0 Lagklass Lag

Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Förklass Preliminär
40 anmälda, 36 startande, 9 placerade
Överdomare: Marie Schelander
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare C: Marianne Höglind Björk
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ewa-Carin RoosFantasia K 18818867,143
 Sotenäs FKFrappant - Sandro1 
2Elisabeth EngelsenWild Rose (F.2) 18618666,429
 Orust RidklubbRoyal Diamond - Don Schufro2 
3Rebecca JonssonCassani d´Or 18618666,429
 Valsängs RFParco - A Lucky One2 
4Kristin DahlbergA Dancer 18418465,714
 Tjörns RidklubbAkribori - Maraton4 
4Charlott KarlssonStanley 18418465,714
 Valsängs RFLivingstone - Marduk4 
6Kristin DahlbergCherie Dancer 18318365,357
 Tjörns RidklubbChicago Z - Maraton6 
7Sofie KarlssonQueen Aaiyla (SWB) 17917963,929
 Ljungskile RKAkribori - Ragtime Band xx7 
8Sara SchöldströmSilvretta 17817863,571
 Tjörns RidklubbContendro - Sir Shostakov xx8 
9Camilla PerssonAlexis 17717763,214
 Tjörns RidklubbOkänd - Okänd9 
 
10Eleonor GunnarssonTornado 17417462,143
 Valsängs RF 10 
10Maria OlssonLudvig 17417462,143
 Orust Ridklubb- - -10 
12Elin StrömstedtCasper 17317361,786
 Valsängs RF 12 
13Sanna GustafssonTango 17217261,429
 Valsängs RF 13 
14Emma HörnfeltSanqito 17117161,071
 Lysekils RFOkänd14 
15Magdalena LöfvingLluc 17017060,714
 Sotenäs FK 15 
16Anna Carlsson-KäckZabonett 16916960,357
 Orust RidklubbGazpon 740 - Abbé 43516 
17Anna LundbergFritiof 16816860,000
 Orust RidklubbWarsteiner - Maraton17 
18Pernilla Bidefors OlssonEdina 16716759,643
 Valsängs RF 18 
19Jessica KarlssonBenjamin (SWB) 16616659,286
 Ljungskile RKPatrice - Elizar19 
20Linda HedmanMehpala 16516558,929
 Stora Höga RKokänd - okänd20 
20Martina HenningssonLisen 16516558,929
 Spekeröds RKFlight - Okänd20 
22Pernilla JohanssonLady Charm 16316358,214
 Spekeröds RKElizar - Okänd22 
23Marika SkoglundTic-Tac 16116157,500
 Ljungskile RKStanford - Pablo xx23 
24Tone GrimstadConcorde 15715756,071
 Orust RidklubbColonado - Colato24 
25Elin JohanssonGrandmother's Baby 15415455,000
 Valsängs RFJalmood (USA) - Viking (USA)25 
25Lotta ReistadRubins Florestin (SWB) 15415455,000
 Stora Höga RKRubin Royal - Florestan I25 
27Michaela GutschMynta 15315354,643
 Tjörns RidklubbMysingen - Peer Gynt27 
28Joanna HjorthPatricia S 2 15115153,929
 Valsängs RFPaulaner - Canaris28 
28Marja NyströmDunorco 15115153,929
 Tjörns RidklubbLandfrisel - Domino28 
30Emelie PousarTimbaro 15015053,571
 Lysekils RFShogun - Ivigtut30 
31Fanny KnutsenGold Toy (SWB) 14714752,500
 Sotenäs FKGoldgraf - Marino31 
32Frida HeimdalMake my Day 14414451,429
 Ljungskile RKokänd - okänd32 
33Monika Martinssonvienna 14314351,071
 Stora Höga RKPenthagonn - Spartacus33 
34Calle BrinkhoffMojje 14014050,000
 Stora Höga RK 34 
35Åsa BäckevikOthello K (SWB) 13513548,214
 Stora Höga RKOrlando - Narew xx35 
36Pia WetterbergBalanga  0 
 Ljungskile RKSkuter - Eszelon  
 Sofia OlssonKoster (SWB)    
 Valsängs RFFalleur - Chapman  
 Helena WernemyrRemsa    
 Spekeröds RK   
 Hanna BäckevikPeppy Zan Lena    
 Stora Höga RKPeppy San Badger - Doc O´Lena  
 Pauline SöderqvistVinards    
 Stenungsunds HRFWinterwald - Ako  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:0 Lektionsekipage Preliminär
Lektionsekipage i Lagklass
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Jennie JosefssonRinkenæs´ Zilander 22222269,375
 Lysekils RF (1)Ziwago - Lancier1 
2Charlott KarlssonStanley 20720764,688
 Valsängs RF (1)Livingstone - Marduk2 
 
3Martina HenningssonLisen 20420463,750
 Spekeröds RK (1)Flight - Okänd3 
4Ewa-Carin RoosFantasia K 19919962,188
 Sotenäs FK (1)Frappant - Sandro4 
5Pernilla Bidefors OlssonEdina 19519560,938
 Valsängs RF 5 
6Maria OlssonLudvig 19219260,000
 Orust Ridklubb (1)- - -6 
7Frida HeimdalMake my Day 16116150,313
 Ljungskile RK (1)okänd - okänd7 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Privatekipage Preliminär
Privatekipage i Lagklass
34 anmälda, 26 startande, 7 placerade
Tävlingsledare: Jessica Bergstedt
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sara SchöldströmSilvretta 22022068,750
 Tjörns Ridklubb (1)Contendro - Sir Shostakov xx1 
2Sofie KarlssonQueen Aaiyla (SWB) 21721767,813
 Ljungskile RK (1)Akribori - Ragtime Band xx2 
3Elin StrömstedtCasper 21621667,500
 Valsängs RF (1) 3 
4Lena MorenJohnssonDon Paradieso 21621667,500
 Stenungsunds RKDream of Heidelberg II - Paradiesvogel3 
5Emma HörnfeltSanqito 20620664,375
 Lysekils RFOkänd5 
6Elisabeth EngelsenWild Rose (F.2) 20420463,750
 Orust Ridklubb (1)Royal Diamond - Don Schufro6 
7Emma SöderlundXanadou 20120162,813
 Spekeröds RK (1)Rex - Sombrero7 
7Rebecca JonssonCassani d´Or 20120162,813
 Valsängs RF (1)Parco - A Lucky One7 
 
9Eleonor GunnarssonTornado 19219260,000
 Valsängs RF (1) 9 
9Camilla PerssonAlexis 19219260,000
 Tjörns Ridklubb (1)Okänd - Okänd9 
11Magdalena LöfvingLluc 18818858,750
 Sotenäs FK (1) 11 
11Anna Carlsson-KäckZabonett 18818858,750
 Orust Ridklubb (1)Gazpon 740 - Abbé 43511 
11Cecilia FjellGeneral Ikaros 18818858,750
 Lysekils RF (1)Mackay - Chirac11 
11Joanna HjorthPatricia S 2 18818858,750
 Valsängs RFPaulaner - Canaris11 
15Angelica LjunghCherie Dancer 18418457,500
 Tjörns Ridklubb (1)Chicago Z - Maraton15 
15Michaela GutschMynta 18418457,500
 Tjörns RidklubbMysingen - Peer Gynt15 
17Tone GrimstadConcorde 18318357,188
 Orust RidklubbColonado - Colato17 
18Ida NordklevQuantum 18218256,875
 Lysekils RF (1)Oldtimer xx - Kadett18 
18Linda HedmanMehpala 18218256,875
 Stora Höga RK (1)okänd - okänd18 
20Marja NyströmDunorco 18018056,250
 Tjörns RidklubbLandfrisel - Domino20 
21Jessica KarlssonBenjamin (SWB) 17917955,938
 Ljungskile RK (1)Patrice - Elizar21 
22Fanny KnutsenGold Toy (SWB) 17517554,688
 Sotenäs FK (1)Goldgraf - Marino22 
22Marika SkoglundTic-Tac 17517554,688
 Ljungskile RK (1)Stanford - Pablo xx22 
24Pernilla JohanssonLady Charm 17317354,063
 Spekeröds RK (1)Elizar - Okänd24 
25Anna LundbergFritiof 16516551,563
 Orust Ridklubb (1)Warsteiner - Maraton25 
26Emelie PousarTimbaro  0 
 Lysekils RF (1)Shogun - Ivigtut  
 Jessica AnderssonCoin XX    
 Stora Höga RK (1)   
 Sanna GustafssonTango    
 Valsängs RF   
 Pia WetterbergBalanga    
 Ljungskile RKSkuter - Eszelon  
 Helena WernemyrRemsa    
 Spekeröds RK   
 Pauline SöderqvistVinards    
 Stenungsunds HRFWinterwald - Ako  
 Calle BrinkhoffMojje    
 Stora Höga RK   
 Hanna BäckevikPeppy Zan Lena    
 Stora Höga RKPeppy San Badger - Doc O´Lena  
 Sofia JohanssonWindsor    
 Valsängs RFCasco - Ahorn  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt B:0 Lagklass Lag Preliminär
8 startande lag
Domare C: Lotta Pettersson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Valsängs RFLag 165,000
  Thomas Olsson
 
   Charlott KarlssonStanley64,688 
   Elin StrömstedtCasper67,500 
   Rebecca JonssonCassani d´Or62,813 
   Eleonor GunnarssonTornado60,000 
2Tjörns RidklubbLag 162,083
  Camilla Persson
 
   Sara SchöldströmSilvretta68,750 
   Camilla PerssonAlexis60,000 
   Angelica LjunghCherie Dancer57,500 
3Lysekils RFLag 161,667
  Emma Hörnfelt
 
   Jennie JosefssonRinkenæs´ Zilander69,375 
   Cecilia FjellGeneral Ikaros58,750 
   Ida NordklevQuantum56,875 
   Emelie PousarTimbaro  
4Orust RidklubbLag 160,833
  Jennie Carlsson
 
   Maria OlssonLudvig60,000 
   Elisabeth EngelsenWild Rose (F.2)63,750 
   Anna Carlsson-KäckZabonett58,750 
   Anna LundbergFritiof51,563 
5Spekeröds RKLag 160,209
  Sandra Henningsson
 
   Martina HenningssonLisen63,750 
   Emma SöderlundXanadou62,813 
   Pernilla JohanssonLady Charm54,063 
6Ljungskile RKLag 159,480
  Ulrika Högberg
 
   Sofie KarlssonQueen Aaiyla (SWB)67,813 
   Frida HeimdalMake my Day50,313 
   Jessica KarlssonBenjamin (SWB)55,938 
   Marika SkoglundTic-Tac54,688 
7Sotenäs FKLag 158,542
  Ewa-Carin Roos
 
   Ewa-Carin RoosFantasia K62,188 
   Magdalena LöfvingLluc58,750 
   Fanny KnutsenGold Toy (SWB)54,688 
8Stora Höga RKLag 156,875
  Åsa Bäckevik
 
   Linda HedmanMehpala56,875 
   Jessica AnderssonCoin XX  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport